Domy jak z bajki czyli jak ominąć kredyt mieszkaniowy

The following two tabs change content below.

Meluzyna

Dziennikarka, fundraiserka, miłośniczka zdrowego stylu życia.

Nie chcesz ciągle wynajmować mieszkania? Marzysz, by być „na swoim”? Nie stać Cię na zakup mieszkania lub domu, a kredytu boisz się jak ognia… Chodzisz i myślisz „Czy jest jeszcze inne rozwiązanie?” Jest! O ile jesteś otwarty na nowatorskie rozwiązania i lubisz czasem puścić wodze fantazji

Dom bajka 2015

Budownictwo ekologiczne to przyszłość – budowa domu bez kredytu

Coraz bardziej popularne stają się domy z materiałów naturalnych, takich jak glina, drewno czy wapień. Niektórzy wykorzystują nawet bambus, len, trawę morską, korek i inne. Wielu producentów podkreśla, że średni koszt budowy takiego domu jest o wiele niższy niż przy użyciu materiałów tradycyjnych. Kolejną zaletą „naturalnych” domów jest to, że ich mieszkańcy nie są narażeni na kontakt z substancjami chemicznymi, często toksycznymi.

Do budowy ekologicznych domów wykorzystuje się także materiały poddające się recyklingowi, takie jak: metale z odzysku, linoleum, papierowe panele, cegła suszona na słońcu, płyty pilśniowe i inne. Takie materiały tworzą zupełnie inną fakturę, kolor i kształty. Domy, które w ten sposób powstają wyglądają zupełnie jak z bajki.

Zwolennicy domów ekologicznych apelują także o przestrzeganie zasad ochrony środowiska na etapie projektowania i samej budowy oraz o stosowanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii.


MODNE STROJE KĄPIELOWE NA KAŻDĄ FIGURĘ - SUPER CENY TRENDY 2017 | REKLAMA

Najśliczniejsze kostiumy kąpielowe - kliknij


Jak ślimak…

Kolejny hit w zakresie biznesu mieszkaniowego to domy w… przyczepie. Jednak produkty, które pojawiły się na rynku ostatnio, nie przypominają w ogóle tradycyjnych przyczep campingowych. Te dzisiejsze to prawdziwe rezydencje na kółkach. Mają kuchnię, łazienkę, gabinet. Najczęściej zbudowane jest w nich również małe półpiętro, na którym znajdują się szafki lub sypialnia.

Choć koszt samej przyczepy nie jest duży, problemem staje się ogrzewanie i media. Według doniesień prasowych, znaleźli się już śmiałkowie, którzy zamieszkali w przyczepach na stałe. Inni pomieszkują w nich tylko w porze letniej, kiedy nie ponoszą kosztów ogrzewania. Niewątpliwą zaletą domów w przyczepach jest to, że dzięki nim co chwilę możemy mieszkać w prawie dowolnym miejscu na ziemi i nigdy nie potrzebujemy pozwolenia na budowę.

Koniec z klatkami

Producenci innowacyjnych rozwiązań w zakresie budownictwa prześcigają się w pomysłach. Pojawiły się na przykład ostatnio na rynku domy zbudowane z niewielkich, połączonych ze sobą kopuł. Kto zdecyduje się na postawienie tylko jednej kopuły także nie będzie musiał się ubiegać o pozwolenie na budowę. Modne są także domy okrągłe, domy w ziemi lub porośnięte trawą na dachu. Nie tylko ekologiczne, ale też przyjazne ciału i psychice. Dlaczego? Większość z nich w ogóle jest pozbawiona ostrych krawędzi i kątów. Przywodzą na myśl raczej domy ludów tubylczych, takie jak igloo czy ziemianka niż nowoczesne budownictwo. Najczęściej mają kształt zbliżony do kuli lub kopuły. I takie kształty wielu psychologów i specjalistów od feng shui ocenia jako bardziej przyjazne psychice. – Kula to figura doskonała – argumentują. – Kropla wody, kwiat, chmura… Delikatne figury o łagodnych krawędziach najczęściej występują w świecie przyrody. I dlatego wśród takich figur czujemy się spokojni.

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.
Potrzebujesz gotówki na wakacje? Kliknij
 

1 komentarz "Domy jak z bajki czyli jak ominąć kredyt mieszkaniowy"

  1. Warrior

    Fajna sprawa. Inną kwestią jest, że w cywilizowanych krajach para bierze kredyt na dom na góra 5-10 lat. W naszym kraju to i 50 lat jest za mało w większości wypadków!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.