Masz bloga? Promuj go u nas za darmo i zarabiaj na tym! kliknij            Rosoklub - zobacz jak wiele zyskujesz! kliknij

Paryż, Mediolan czy Kraków. Co łączy te miasta? Oczywiście Fashion Week! Od 18 do 28 marca 2017 roku Kraków zamienił się w stolicę mody. Tegoroczna edycja Cracow Fashion Week’a odbyła się pod hasłem „Fashion & Ecology”

Cracow Fashion Week 2017

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, która organizowała pokazy, wystawy, debaty, znowu pokazała się od jak najlepszej strony. Każde wydarzenie dopięte było na ostatni guzik i szyte na miarę najlepszych pokazów.

Standardowo impreza rozpoczęła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Warto wspomnieć, że brali w niej udział nie tylko projektanci z Polski, ale także ze Szwecji, Hiszpanii czy Ukrainy. 18 marca (finał i gala Cracow Fashion Awards) swoją wyjątkową kolekcję przedstawiła Pat Guzik, absolwentka i wykładowca SAPU, która wygrała międzynarodowy konkurs EcoChic Design…w Hongkongu! 🙂
Każdego dnia odbywały się warsztaty i wykłady, które gromadziły rzesze fanów mody, a także osób, które chciały posłuchać debat. Warto wspomnieć, że debaty dotyczyły społecznej odpowiedzialności mody. Dodatkowo, w Kinie Pod Baranami odbyły się pokazy filmów, które poruszały kwestie związane z ochroną zwierząt (wielkie brawo!). Partnerami wydarzenia były duże międzynarodowe organizacje takie jak CSR (Corporate Social Responsibility), The PETA Foundation czy Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.

Cracow Fashion Week 2017

R E K L A M A

Na zakończenie również warto było czekać.24 marca odbyła się Gala Finałowa Cracow Fashion Week Awards 2017 w HYUNDAI AUTONEO FASHION SHOW z okazji otwarcia nowego salonu samochodowego AUTOREMO.

Projekty młodych projektantów przedstawione ostatniego dnia Fashion Week’a były śmiałe i przykuwające wzrok. Galę poprowadził Kuba Wesołowski,który swoim niskim głosem opisywał każdą z kolekcji i przedstawiał projektantów. O oprawę muzyczną zadbała piękna i utalentowana Ana Andrzejewska. Oczywiście po części oficjalnej nastąpiła część nieco luźniejsza,, tak zwany after…ale mogę powiedzieć jedynie, że drinki i przekąski były równie pyszne, jak całe wydarzenie modowe.

P.S. Dziękuję Krakowskiej Szkole Artystycznej za naprawdę kapitalne wydarzenie! 🙂

Poniżej krótka relacja video z wydarzenia

fot. cracowfashionweek.com

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 W tym miejscu, jeśli chcesz, zapraszamy Cię na wyjątkowo korzystne zakupy! Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.

 
The following two tabs change content below.

Marta Pustuł

Miłośniczka kina, książki, teatru. Uwielbiam obserwować ludzi i rozmawiać z nimi. Potrafię wyłuskać istotne dla mnie informacje, jednocześnie nie naruszając niczyjej intymności.