Masz bloga? Promuj go u nas za darmo i zarabiaj na tym! kliknij            Rosoklub - zobacz jak wiele zyskujesz! kliknij

Na co dzień wydaje się, że jesteśmy tak zajęci, że nawet przez myśl nikomu nie przejdzie, że być może sztuka jest czymś, co jest na potrzebne do funkcjonowania. Kto z nas się z nią styka? Kto? Każdy. Czy musimy się na niej znać? A co to właściwie znaczy? Czy sztuka jest zarezerwowana dla elit? Nie, sztuka jest dla każdego. Nie wierzysz?

Zacznę od cytatu:

„Sztuka, jest częścią dorobku kulturowego cywilizacji, manifestującą się poprzez utwory, w tym dzieła artystyczne.

Zdaniem niektórych, pojęcie sztuka jest niemożliwe do kompletnego określenia, albowiem jej granice są redefiniowane w sposób ciągły,i w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej, domkniętej definicji się nie mieści. Sztuka spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne, jednak nie stanowią one o jej istocie.

Sztuka narodziła się wraz z rozwojem cywilizacji ludzkiej. Można przypuszczać, że na początku pełniła przede wszystkim funkcję związaną z obrzędami magicznymi, którą zachowała u ludów pierwotnych.”

hieroglify

R E K L A M A

.

Czym jest sztuka i co to oznacza?

Według mnie tyle, że właściwie wszystko, co robimy, może być sztuką.
Tworzymy, bo chcemy upiększyć przestrzeń wokół nas, bo chcemy wyrazić emocje, bo chcemy podzielić się czymś, co wydaje się nam piękne, ważne, godne opowiedzenia o tym.
Dlatego tworzy się murale, dlatego powstają wspaniałe zdjęcia, dlatego się  śpiewa!

Dlatego się gra i tańczy.

balet

Dlatego powstają takie miejsca, jak galerie i galeryjki. Dlatego tuninguje się samochody, fantazyjnie ozdabia rowery.

rower art
Dlatego powstają niezwykłe ozdoby i biżuteria.
Z tego powodu powstają filmy i genialne przedstawienia teatralne.
Jesteśmy artystami, twórcami i odbiorcami.

naszyjnik

Dzisiaj także tej sztuki wyższej, tej sztuki światowej.
Bo dzisiaj ona jest na wyciągnięcie ręki dzięki stronom takim jak ta.

Twórzmy i podziwiajmy, bo dzięki temu nasz świat staje się ciekawszy i piękniejszy, a my bogatsi wewnętrznie.

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 W tym miejscu, jeśli chcesz, zapraszamy Cię na wyjątkowo korzystne zakupy! Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.

 
The following two tabs change content below.
Prowadzę blogi, piszę artykuły, bo lubię to robić i czasem mi się zdaje, że pisaniem można troszkę zmienić świat. Jestem kochaną mamusią, super-żoną oczywiście, kochaną córeczką, siostrą-jędzą i najlepszą przyjaciółką. A i jeszcze najlepszą panią dla swojego psa. Odwiedź mnie na zycie-jest-piekne.eu