Masz bloga? Promuj go u nas za darmo i zarabiaj na tym! kliknij            Rosoklub - zobacz jak wiele zyskujesz! kliknij

Alkohol z kobietami jest tak  związany, że producenci chętnie nadają damskie nazwy swoim markom wina. Kobiety, zdaje się, zaczynają dorównywać mężczyznom w dziedzinie picia alkoholu. Za tym idzie uzależnienie, które przyspiesza u kobiet bardziej, niż u mężczyzn

 

W rolę kobiecą wpisuje się obraz przykładnej matki, czyli z reguły powinno jej być daleko do zepsucia moralnego i osoby zaniedbującej swoje powinności.Nie spodziewamy się po dobrze ubranej, odnoszącej sukcesy, że alkoholizm jej dotyczy. Dlatego też kobiety alkoholiczki działają w ukryciu. Są mniej chętne do poszukiwania pomocy w przezwyciężaniu nałogu, nie są skłonne do przyznania się do bycia alkoholiczką.Zawsze znajdzie się okazja do picia. Spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, relaks przed telewizorem.

Alkoholizm wśród kobiet ma specyficzny charakter

kobieta pijąca alkohol

Przybywa kobiet uzależnionych od alkoholu

R E K L A M A

Depresje, lęki, obniżone poczucie własnej wartości, poczucie winy i wstydu, uczucia samotności albo wyobcowania to najczęściej spotykane stany u kobiet alkoholiczek. Do tego dochodzi brak wsparcia ze strony bliskich. Kobiety słabiej radzą sobie ze stresem, stąd nadużywanie leków psychotropowych i samobójstwa współistnieją z kobiecym alkoholizmem.

Czy istnieje umiarkowana dawka alkoholu?

To zależy od wagi, wieku, zdrowia, uwarunkowań genetycznych i czasu posiłków. Pamiętać trzeba, że ciało kobiece słabiej przetwarza alkohol, niż ciało mężczyzny z powodu niedoboru dehydrogenazy alkoholowej (enzymu rozkładającego alkohol w błonie śluzowej żołądka). W jej mózgu i innych organach znajduje się on dłużej. Regularne picie to pierwszy sygnał ostrzegawczy:

 

Alkoholowy Zespół Płodowy FAS

Pomijając zły wpływ nadużywania alkoholu na stan zdrowia samej kobiety, wspomnę tylko o szkodliwości alkoholu na ciążę. O ile dziecko w łonie matki przeżyje, o tyle bać się należy o jego późniejszy rozwój psychiczny ( występują zaburzenia zachowania, upośledzenie umysłowe):

Choroba alkoholowa przychodzi bezwiednie, bez względu na wolę człowieka. Jest potwierdzeniem porażki. Ale zmierzenie się z nałogiem i powstrzymanie jej jest jak najbardziej możliwe.

Najważniejsze jest, aby z własnej woli zdecydować się na detoks i abstynencję. Pytanie tylko: czy wystarczy siły, by obudzić się, wstać i pójść do przodu?

 OnaLubi.pl
Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 W tym miejscu, jeśli chcesz, zapraszamy Cię na wyjątkowo korzystne zakupy! Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.

 
The following two tabs change content below.
Piszę o rzeczach spotykanych na co dzień i przedstawiam fakty tak, jak je widzę, na różne tematy.