Woda jako źródło życia – lepsza mineralna czy źródlana?

The following two tabs change content below.

agataduma

Poetka młodego pokolenia, od najmłodszych lat interesowałam się malarstwem, a w wieku 13 lat zaczęłam pisać wiersze. W 2014 r. wydałam swój debiutancki tomik poezji, który składał się z wyznań i refleksji. Miłośniczka kina, teatru, muzyki oraz dobrej książki.

Woda to związek chemiczny o wzorze H2O, występuje w stanie ciekłym lub gazowym. Jest to także źródło życia, bez którego nasze organizmy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować, potrzebują jej tak samo rośliny jak i zwierzęta. Człowiek bez wody może przeżyć około tygodnia

Woda od zawsze była uważana za jeden z czterech żywiołów świata, a już w starożytności symbolizowała oczyszczenie, zwłaszcza umysłu i ducha, być może z tego powodu jest tak ważna dla nas. Powinna być głównym pokarmem dla organizmu a w upalne dni skutecznie ugasza pragnienie, wystarczy pić każdego dnia tylko 2 litry, aby wystarczyło to na dzienne zapotrzebowanie.

Do czego wykorzystujemy wodę?

Wodę wykorzystujemy nie tylko do jej spożywania, ale swoje zastosowanie znajduje w medycynie, dzięki temu wspomaga leczenie w niektórych schorzeniach. Dzięki wodzie człowiek może utrzymywać higienę osobistą co ochrania przed wieloma szkodliwymi czynnikami, która mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na różne wstydliwe i uciążliwe choroby.

Człowiek nauczył się czerpać z niej energię i jest także pomocna do ogrzewania dzięki zastosowaniu grzejników w pomieszczeniach, do gotowania i przyrządzania pokarmów. Potrzebujemy jej do utrzymania czystości w domach, ale także do prania ubrań. Woda jest niezbędna, ponieważ cywilizacja ludzka nie jest w stanie bez niej przetrwać.


MODNE STROJE KĄPIELOWE NA KAŻDĄ FIGURĘ - SUPER CENY TRENDY 2017 | REKLAMA

Najśliczniejsze kostiumy kąpielowe - kliknij


Co daje picie wody?

wodaWoda poprawia jakość naszego życia, ale także wpływa na wiele czynników, wśród nich najważniejsze są te:

– Dodaje energii
– Poprawia naszą koncentracje
– Zwalcza stres
– Nawilża nasz organizm
– Zapobiega odwodnieniu
– Oczyszcza organizm z toksyn
– Dobrze wpływa na pielęgnacje cery
– Zmniejsza starzenie się organizmu

Jaką wodę wybrać: mineralną czy źródlaną?

Większość osób stojących przy półce z wodą zadaje sobie to pytanie: jaką wodę wybrać mineralną czy źródlaną, która jest cenniejsza a która jest zdrowsza? Na rynku dostępne jest wiele wód a niektóre z nich to są wody mineralne to znaczy takie, które zawierają więcej składników mineralnych, takich jak: żelazo, wapń czy magnez. Natomiast woda źródlana jest idealna do gotowania, może dlatego, że jest delikatniejsza, więc z tego powodu małe dzieci chętniej wolą taką spożywać.

Kolejnym trudnym pytanie przy zakupie w sklepie wody, nad którym zastanawiamy się czy lepsza byłaby gazowana czy niegazowana? Każde spożywanie wody dla naszego organizmu jest właściwe, ale korzystniejsza jest woda niegazowana. Wodę gazowaną powinny unikać osoby z problemami gastrologicznymi.

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.
Potrzebujesz gotówki na wakacje? Kliknij
 

3 komentarze "Woda jako źródło życia – lepsza mineralna czy źródlana?"

  1. Agata

    Najlepsza woda to taka, która nam smakuje <3 Ja jakiegoś czasu piję niegazowaną wodę mineralną (od ID'EAU) i muszę powiedzieć, że to byłą dobra decyzja. Kiedyś piłam dużo więcej gazowanej wody, i może dlatego brzuszek był nieco większy hehe A teraz przestawiłam się na niegazowaną i jest dużo lepiej. A może jest to też sprawka samych właściwości ID'EAU, bo woda lepiej się wchłania (ma cząsteczki podobne do tych, jakie ma woda z lodowców) i ma dużo minerałów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.