· Redaktor · Promotor · Reklamodawca – zasady współpracy

Podejmiesz wyzwanie? Publikuj w Rosomag.pl

I. Redaktor. Jeśli pisanie dobrych i ciekawych tekstów to Twoja pasja (lub zawód) – możesz nawiązać z nami współpracę i zacząć publikować na naszych łamach. Tym samym możesz rozpocząć komercyjną współpracę polegającą na emitowaniu w Twoich artykułach reklam powiązanych bezpośrednio z Twoim kontem systemu reklamowego. Nie jest wymagane podpisywanie z nami żadnych umów czy prowadzenie działalności gospodarczej. Rozliczasz się z zewnętrznym operatorem reklamowym – Google AdSense®. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany i uproszczony.

Szybki start

Tylko kilka prostych kroków dzieli Cię od kariery Redaktora w naszym serwisie:

 

  • Zarejestruj się w Rosomag.pl i opublikuj co najmniej 3 artykuły
  • Jeśli jeszcze nie masz konta Google AdSense® załóż je
  • Wprowadź swój identyfikator AdSense® w naszym serwisie i publikuj kolejne artykuły

 

II. Promotor. Możesz także promować swoją branżę i swój projekt (np. firmową stronę internetową, sklep internetowy, fizyczny adres lokalu, blog itd.) poprzez publikacje eksperckich wpisów i zamieszczenie w nich odnośnika do swojej strony.

III. Reklamodawca. Możliwość współpracy polegająca na reklamowaniu się w serwisie w atrakcyjnych przestrzeniach premium, czy też sponsorowanie nagród w zamian za reklamę w serwisie. Przygotujemy dla Ciebie korzystną  ofertę.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami poniżej

Publikuj wpisy i zarabiaj

REDAKTOR to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje swoje autorskie artykuły o długości min. 2500 znaków. Wraz z Twoimi wpisami mogą być emitowane reklamy pracujące na Twoje konto. Artykuły muszą być Twojego autorstwa (lub musisz dysponować prawami autorskimi do nich). Nie mogą to być teksty, które były już wcześniej publikowane  w internecie. Chyba, że wcześniej to z nami uzgodnisz.

Jak to działa?

Cały proces jest maksymalnie uproszczony i zautomatyzowany. Skupiasz się wyłącznie na pisaniu, nie musisz zaprzątać sobie głowy stroną techniczną, ręcznym zamieszczaniem reklam czy jakimikolwiek kosztami. Wszystko to bierzemy na siebie

Masz do wyboru rozmaite kategorie swoich publikacji – np. technologia, motoryzacja, moda itd. Wszystkie aktualne kategorie widoczne są na samej górze strony (nad logo strony). Jeśli masz problem z doborem kategorii i tematyki, którą chcesz poruszać – poinformuj nas o tym.

Co i jak pisać?

Pisz poprawnie, ciekawie i ze swadą. Przytaczaj konkretne informacje, dane itp. Pisz o tym, co wydaje Ci się najciekawsze, co lubisz Ty, Twoja rodzina i znajomi. O tym co jest trendy!

Najlepiej jeśli skupisz się na swojej pasji lub tematach, które wydają Ci się interesujące! Możesz pisać o baaardzo wielu rzeczach!

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Każdy artykuł przed publikacją jest weryfikowany. Plagiaty są niedopuszczalne. Bardzo dobrze jeśli wpisy okraszasz własnymi zdjęciami. Możesz także korzystać z darmowych zdjęć dostępnych w internecie (z  licencją creative commons open) lub nawet płatnych. Jeśli masz problem ze znalezieniem czy doborem zdjęć – nie martw się; zrobimy to za Ciebie!

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Aby rozpocząć współpracę wystarczy, że opublikujesz swój pierwszy artykuł. Zapraszamy.

Pisz i promuj biznes

PROMOTOR to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje autorskie artykuły o długości minimum 2500 znaków „przemycające” treści reklamowe. Jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych i przyjaznych form reklamy w internecie – tzw.

content marketing/marketing treści

Promotor ma możliwość publikacji artykułów i zareklamowania w nich np. swojego biznesu (chociażby sklepu internetowego), usług, projektu, wydarzenia, fizycznego adresu, czy też bloga itp.

Treść musi być unikatowa. W zależności od oceny przesłanego artykułu możemy:

  • opublikować go za darmo (standardowe artykuły dotyczące mniejszych czy wręcz niszowych projektów)
  • przedstawić Ci propozycję wyceny publikacji (artykuły stricte komercyjne czy też tyczące uznanych i dużych marek)
  • odrzucić publikację (niespełnienie naszych wymogów)

Jak to działa?

Promotor zamieszcza artykuł ekspercki (autorski tekst niepublikowany wcześniej w internecie) o bliskiej sobie branży lub wpis promujący dany projekt, produkt, wydarzenie itp. Artykuł powinien być napisany przystępnym dla laika językiem. Pamiętaj, że jest to magazyn lifestyle, a nie strona specjalistyczna. W treść wpisu możesz wpleść odnośnik (link) kierujący Czytelnika w pożądane przez siebie miejsce (np. na swoją stronę firmową). Promotor może zamieścić dane teleadresowe (np. adres i nr telefonu swojej firmy) lub inne formy reklamy (np. banner) – do ustalenia.

W swoim wpisie postaraj skupić się na opisywaniu ciekawych informacji z Twojej branży, a nie na wychwalaniu własnej firmy. Twój wpis powinien być ciekawy dla Czytelnika, a nie być typową treścią reklamową.

Przykład: Prowadzisz salon kosmetyczny. Opisujesz Czytelnikom nowości i najnowsze trendy ze świata kosmetologii. Pod koniec wpisu zamieszczasz reklamę własnego salonu – np. „Opisane zabiegi są już dostępne w salonie kosmetycznym przy ulicy Przykładowej 1 w Warszawie – więcej informacji na www.twojadresinternetowy.pl”

Dlaczego warto?

Wpisy są przemieszane wraz z regularnymi redaktorskimi artykułami naszego magazynu lifestyle, które publikują Redaktorzy. To powoduje, że odbiór Twoich artykułów jest jeszcze bardziej naturalny. Wpisy w ramach publikacji mogą być także zamieszczone w najpopularniejszych serwisach społecznościowych na naszych profilach.

Rosomag.pl to także doskonałe

darmowe narzędzie SEO

które możesz wykorzystać do pozycjonowania swoich stron zewnętrznych. Nasze linki mają atrybut dofollow (przenoszą moc w linkowaniu). Zaznaczamy jednak, że w takim przypadku powinieneś publikować niepowtarzalne, merytoryczne i dopracowane artykuły o wysokiej jakości. Pamiętaj, że Rosomag.pl to nie tzw. zaplecze lecz jakościowy magazyn contentowy. Zapraszamy pozycjonerów do współpracy i wykorzystania możliwości Rosomag.pl.

Zainteresowała Cię nasza propozycja? Po prostu napisz teraz swój pierwszy artykuł i zacznij się promować!

Zlecaj płatne reklamy

REKLAMODAWCA to osoba mogąca wykupić najlepsze miejsca reklamowe – przestrzenie premium w serwisie rosomag.pl. Oferujemy szereg możliwości reklamowych. Począwszy od wpisów sponsorowanych, poprzez bannery, boxy, klikalne tło reklamowe itd.

Rosomag.pl jest nowatorskim i wyróżniającym się z tłumu serwisem prowadzonym bardzo starannie – stąd jego skuteczny potencjał reklamowy. Serwis wciąż się rozwija i przyciąga różne grupy odbiorców – kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Największą grupę odbiorców stanowią kobiety w wieku 25-34 lat.

Proponujemy wykup reklam na okres jednego miesiąca (lub inne do ustalenia). Wyślij nam zapytanie ofertowe lub określ swój budżet na reklamę – a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę oraz kreacje graficzne (jeśli ich nie posiadasz) gratis! Dodatkowo wypromujemy Twoją firmę na naszych kontach społecznościowych.

Poszukujemy także sponsorów chętnych do ufundowania nagród w konkursach dla Czytelników w zamian za reklamę w serwisie. Chętne firmy prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy!