Najwyższy apartamentowiec
view nyc

432 Park Avenue, Nowy Jork czyli 425 metrów luksusu!

Najwyższy apartamentowiec półkuli zachodniej właśnie powstaje w Nowym Jorku w samym sercu Manhattanu. Koszt budowy oszacowano na 1,25 mld dolarów. 425 metrów wysokości, 96 pięter i 104 apartamenty przesycone luksusem  z widokami, które po prostu zachwycają !  10 apartamentów to penthouse’y na najwyższych piętrach. Ceny apartamentów zaczynają się od 7 milionów dolarów, a kończą na 95 milionach dolarów za penthouse na najwyższym piętrze. Najbardziej prestiżowy apartament błyskawicznie znalazł swojego nabywcę; 360 stopniowy widok na miasto w cenie!

Najwyższy apartamentowiec

Prace budowlane  rozpoczęły się w 2012 roku i planowo mają się zakończyć w 2015 r. Pierwsi szczęśliwi nabywcy zaczną się wprowadzać pod koniec 2015 roku. Mimo bardzo wysokich cen – większość apartamentów już została sprzedana. Właścicielami są głównie rosyjscy potentaci przemysłowi, azjatyccy krezusi oraz arabscy szejkowie. Ponieważ oprócz luksusu równie ważna jest dla nabywców prywatność – deweloperzy i brokerzy niejednokrotnie podpisywali umowy o utajnieniu tożsamości klientów. Za 20 milionów można kupić mieszkanie z trzema sypialniami, za jedną sypialnię trzeba zapłacić 7 milionów.

Oprócz lokalizacji z widokiem na Central Park oraz rzekę Hudson, kuszące są wnętrza bardzo wysokiej klasy. Sufity są na wysokości 3,7 metra, kwadratowe okna o wymiarach 3 na 3 metry oraz drzwi o wysokości niemal 3 metrów. Podłogi wykonane są z litego dębowego drewna natomiast meble o wyszukanym designie zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby mieszkańców. Wieża przy 432 Park Avenue jest wyższa od One World Trade Center (bez iglicy) oraz od Empire State Building!

foto i wizualizacje: DBOX for CIM GroupMacklowe Properties

Co jeszcze zawiera się w cenie i kto stoi za tym projektem?

Mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji m.in. osobistych szoferów, prywatne restauracje serwujące catering, centrum fitness (w tym siłownia), spa (sauna), basen o długości 22 metrów, salę konferencyjną, pracownie, biura, magazyny. A także prywatne windy, osobne wejścia dla służby, piwniczki na wino oraz apartamenty dla gości.

architekt
Projektantem jest Rafael Viñoly | źródło Rafael Viñoly Architects

Manhattan staje się wyspą najbogatszych ludzi świata – powiedział Rafael Viñoly, projektant budynku, którego prace charakteryzują się prostotą i minimalizmem. Ten smukły budynek o przeszklonej strukturze już został okrzyknięty jako „klub Miliarderów””. Deweloper w 2010 roku kupił za 300 milionów dolarów działkę przy 432 Park Avenue i 56 Street. Miejsce to uważa się powszechnie za jeden z najlepszych terenów inwestycyjnych w USA. Zainteresowanie apartamentami przeszło wszelkie oczekiwania!

 

Harry Macklowe, prezes Macklowe Properties:

„Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy dzieło godne Nowego Jorku, które jest widziane z terenów aż pięciu dzielnic i które uatrakcyjni wizerunek miasta… Mamy okazję stworzyć coś, co dołączy do panteonu legendarnych konstrukcji USA, tj. Empire State Building czy Woolworth Buildings.”

Co sądzicie o takim m3? ;-) Chcielibyście mieszkać w takim miejscu?

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀