Aplikacje na telefon, które pomogą Ci schudnąć - ROSOMAG.PL
mobile

Aplikacje na telefon, które pomogą Ci schudnąć

Każda z nas marzy po pięknej figurze, jędrnych pośladkach i płaskim brzuchu. Jednak wiele podjętych prób walki z nadprogramowymi kilogramami kończy się fiaskiem. Ciężko jest zmobilizować się do ćwiczeń, pilnować diety, liczyć kalorie. W tej walce warto skorzystać z usług trenera personalnego, który nie tylko ustali odpowiednią dietę, rozpisze plan treningowy, ale będzie Cię wpierał i motywował do walki ze swoimi słabościami. Niestety nie każdego stać na tego typu usługi

Nie każdego stać nawet na karnet do siłowni. Ale czy to oznacza, że od razu jesteś na straconej pozycji? Otóż nie. Bo tak naprawdę jedyne czego potrzebujesz to odrobinę samozaparcia. Możesz osiągnąć lepsze rezultaty niż myślisz, jeśli włożysz w to odrobinę pracy w regularnym trybie. Pomocny w tej drodze może okazać się Twój własny telefon. Możesz zrobić z niego osobistego trenera, który będzie zapisywał Twoje postępy, będzie motywował Cię do pracy, przypominał o diecie i treningach.

Poniżej przedstawię kilka aplikacji, które pomogą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów.

1. Endomondo

Endomondo
Endomondo – jedna z najpopularniejszych aplikacji do biegania

 

Pewnie słyszałaś o tej aplikacji, chociażby w telewizji. „Pomoc mierzona kilometrami”, to właśnie program współtworzony przez Endomondo. Dzięki tej aplikacji możesz rejestrować swoje treningi, niezależnie czy biegasz, jeździsz na rolkach, ćwiczysz jogę czy zumbę. Aplikacja policzy czas, kilometry i ilość spalonych kalorii. Dodatkowo w wersji Premium możesz stworzyć spersonalizowany plan treningowy.

2. Tabata Timer for HIIT

Tabata Timer for Hiit

To bardzo prosta aplikacja odmierzająca czas w treningu Tabata, czyli 20 sekund ćwiczeń i 10 sekund przerwy. Dlaczego warto ją zainstalować? Bo trening Tabaty trwa jedynie 4 minuty. I tyle wystarczy by podkręcić metabolizm. Więc jeśli nie masz czasu na długi trening to rób Tabatę codziennie! 4 minuty na pewno uda Ci się wygospodarować.

3. Hydro – pij wodę

Hydro - aplikacja

Aby przyśpieszyć metabolizm musisz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Powinnaś wypijać ok 2 litrów wody na dobę. Ta aplikacja pomoże ci policzyć ile wody wypiłaś i będzie wysyłać przypomnienia, ze masz to zrobić.

4. Dieta i trening

Dieta i trening - aplikacja

To niemal kompleksowy trener personalny. W tej aplikacji możesz wpisywać swoje wymiary (kontrolować postępy), pilnować spożywanych kalorii i treningów. Możesz ustalić jadłospis i plan treningowy.

5. Diet Map

Diet map - aplikacja

Tutaj możesz ustalić dietę pod swoje potrzeby. Możesz wybrać rodzaj diety oraz ustalić cele jakie chcesz osiągnąć (np. zrzucić 10kg w pół roku). Dostajesz konkretny plan dietetyczny wraz z rozpisanymi posiłkami (krok po kroku) oraz listą zakupów

6. VirtuaGym FitnessVirtuaGym Fitness - aplikacja

Jeśli lubisz ćwiczyć i potrzebujesz jedynie wskazówek dotyczących ćwiczeń, ta aplikacja jest dla Ciebie. Masz w niej dostęp do ok 800 ćwiczeń, które prezentowane są jako animacja 3D. Możesz również skorzystać z gotowych planów treningowych.

Teraz wszystko jest w Twoich rękach. Masz już wystarczające narzędzia by zacząć swoją walkę o zdrowie i lepszą figurę.

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀