Avril Lavigne i jej nowy singel "Head Above Water" [RECENZJA] - ROSOMAG.PL

Avril Lavigne i jej nowy singel "Head Above Water" [RECENZJA]

fot. youtube.com

Head Above Water, to pierwszy singel kanadyjskiej wokalistki Avril Lavigne promujący jej szósty studyjny album o tym samym tytule. Utwór został wydany 19.09.2018 r., zaś teledysk został opublikowany 27.09.2018 r. na kanale Youtube

Po długim oczekiwaniu fani w końcu doczekali się nowej propozycji, która w wykonaniu artystki brzmi bardzo dojrzale. Sama piosenkarka opisuje ten utwór jako "duchowe doświadczenie". Piosenka została napisana przez Arvil Lavigne przy współpracy z Stephan Moccio i Travis Clark, a utwór został wyprodukowany przez jednego z autorów tego tekstów czyli samego Stephana Moccio. Piosenka wyraża to, z czym wokalistka utworu przez ostatnie lata zmagała się, tekst również wyraża stan jej emocji.

Tło muzyczne ścieżki

Head Above Water to ballada, która utrzymywana jest w pop rockowym brzmieniu. Podtrzymywana stałym miksem fortepianu sprawia, że klimat melodii wkracza bardziej w tonacje melancholijnego nastroju. Charakterystyczne w tym utworze są powtórzenia w ostatnich wierszach refrenu, jak też zwolnienia i przyśpieszenia dźwięków. Te wszystkie wibracje na jakich skupiany jest utwór sprawiają, że song jest uważany za silną kombinację, mimo smutnego, ale utrzymującego w napięciu przesłania.

Tło graficzne singla

Okładka singla Head Above Water, to nic innego jak zanurzenie się w oceanie. Sam wygląd graficzny od razu podpowiada nam z czym powinna kojarzyć się ta ścieżka dźwiękowa. To głębia i oczyszczenie. Kobieta trzymająca głowę pod wodą to odbicie delikatności oraz otrzeźwienia. Ta odsłona piosenkarki staje się dla nas unikalna. Woda, która wypełnia tło jest sposobem wyrazu spojrzenia na rzeczywistość w innym wymiarze. Może być odbierana jako etap dorastania i idealizowania się z czymś zupełnie innym. W tym wydaniu jest to odbicie się i wypłynięcie dalej, jak i otwarcie się na nowe perspektywy. Może być również zapowiedzią przemiany wewnętrznej.

Video muzyczne

Już sama okładka singla zapowiadała to, czego możemy spodziewać się w teledysku. Jednak ukazana historia jest bardzo prosta. Pierwsze co możemy zauważyć w tym filmie to woda, która odbija wszystko. Wszystko kręci się wokół kobiety w białej sukni, która wyraża chęć bycia niewinną. Ta specyficzna latarnia, z którą w wielu scenach widzimy bohaterkę może być źródłem pragnienia i powrotu do jasności. Tunel zwiastuje w tym filmie obawy i lęki, jakie towarzyszą autorce tekstu. Natomiast sceny kiedy kobieta stoi i przygląda się otaczającemu jej światu, to nic innego jak tęsknota za wolnością. Dokładnie o tym samym może powiedzieć scena ukazująca kobietę trzymającą głowę pod wodą - z pragnieniem uwolnienia się.

 

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl