Bieganie: jak się ubrać?
bieganie

Bieganie: jak się ubrać?

Bieganie to sport, który cały czas zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Dobrze wiemy, że ścieżka w parku to nie wybieg, ale odpowiedni strój jest ważną częścią tego sportu. Wiecie, jak najlepiej ubrać się na jogging?

Spodnie i koszulki
Wybierając ubranie do biegania, zrezygnuj z bawełny. Mimo, że jest naturalną tkaniną, lepsze będą ubrania funkcyjne, czyli skarpetki, koszulki i spodnie wykonane z materiałów, które chłoną pot i wilgoć. Są bardzo lekkie, zapobiegają podrażnieniom i bolesnym otarciom, które mogą przydarzyć się podczas ćwiczenia w ubraniach z innych tkanin. Zaletą funkcyjnych materiałów jest to, że dostosowują się do warunków – latem pomogą Ci się ochłodzić, a zimą zatrzymają ciepło. Szukaj tkanin takich, jak nylon czy Lycra lub wełna na chłodniejsze miesiące. Latem dodaj do swojego stroju daszek, który zabezpieczy Cię przed słońcem, a zimą czapkę.

Odblaski
Wiele osób biega przed wschodem lub po zachodzie słońca. Jeśli Ty też do nich należysz, pamiętaj o tym, by mieć na sobie odblaskowy element, który sprawi, że będziesz widoczna. Wybierz buty z odblaskowym paskiem lub opaskę czy zawieszkę, które będziesz mogła nosić z każdym rodzajem ubrania. Jeżeli biegasz wtedy, gdy jest ciemno, zabieraj ze sobą lekką latarkę lub latarkę czołową – będziesz czuła się bezpieczniej mogąc wyraźniej zobaczyć otoczenie.

Buty
Dobór odpowiednich butów do biegania to bardzo indywidualna kwestia. Warto zastanowić się, na czym najbardziej Ci zależy – szybkości czy komforcie. Buty z twardszą i cieńszą podeszwą są szybsze i bardziej wydajne, ale zdecydowanie mniej wygodne. Z kolei obuwie z bardziej miękką podeszwą są znacznie bardziej komfortowe, ale tempo biegu będzie wolniejsze. Wybierz buty odpowiednie do Twoich oczekiwań i potrzeb lub zdecyduj się na kilka par na różne rodzaje biegu.

Zegarek
Zegarek będzie Ci potrzebny przede wszystkim po to, by mierzyć czas biegu. Do tego nada się każdy zegarek, ale najlepiej wybrać elektroniczny z podświetlaną tarczą, który będzie Ci służył niezależnie od pory dnia. Możesz też biegać z telefonem z zainstalowaną aplikacją dla biegaczy – dzięki temu możesz zmierzyć odległość i tempo biegu i na bieżąco monitorować swoje postępy. Obecnie możesz wybierać spośród mnóstwa gadżetów dla biegaczy – od podstawowych po bardziej skomplikowane.

Bielizna
Tak, jak w poprzednim przypadku bawełna nie jest dobrym wyborem. Wchłania pot, przez co może powodować otarcia i zaczerwienienie skóry. Jeśli nosisz szorty, możesz nie zakładać bielizny – jej funkcję może pełnić podszewka lub wbudowane majtki. Jednak jeśli to Ci nie odpowiada, bielizna z syntetycznego materiału na pewno zda egzamin. Kobiety powinny też zadbać o odpowiedni sportowy biustonosz – taki, który dobrze leży, zapewnia odpowiednie wsparcie i wchłania pot.

Zobacz produkty:

Spodnie funkcyjne

Kliknij i rozwiń spodnie funkcyjne

Buty sportowe

Kliknij i rozwiń buty sportowe

Staniki sportowe
Kliknij i rozwiń staniki sportowe

Koszulki sportowe

Kliknij i zobacz koszulki funkcyjne

Autor: Maria Pisarek [answear.com]

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀