Naturalne afrodyzjaki w kuchni - idealne dodatki aby rozpalić zmysły!

Naturalne afrodyzjaki w kuchni – idealne dodatki aby rozpalić zmysły!

Eliksir miłości był znany już w średniowieczu. Kilka włosów ukochanego, smocza łuska, łzy żaby i dwa orzechy włoskie i wybranek był nasz. Jednak obecnie ciężko dostać przynajmniej jeden z powyższych składników dlatego mamy afrodyzjaki

Od wieków podstawowym afrodyzjakiem był i jest lubczyk. Każdy z nas go zna i jada. Podobno pobudza nas seksualnie, w końcu już sama jego nazwa pochodzi od bogini piękna i miłości – Afrodyty.

Jednak obecnie mamy na rynku o wiele większy wybór niż tylko jedną przyprawę. Obecne afrodyzjaki działają na nasz układ nerwowy lub wpływają na poziom hormonów płciowych w taki sposób, aby zwiększyć naszą ochotę na miłosne igraszki. Ich zadaniem jest pobudzenie zmysłów aby zwiększyć przyjemność a nawet zwiększyć potencję.

Należy pamiętać, że nie należy ich jadać codziennie tylko dawkować. Tylko w ten sposób poczujemy ich prawdziwe działanie.

naturalne afrodyzjaki lubczyk
Lubczyk

Według badań najlepiej działającymi afrodyzjakami są przyprawy i zioła, które są dostępne w większości sklepów. Oczywiście należy pamiętać, że najlepsze właściwości mają świeże składniki, chociaż suszone też mają swoje dobroczynne działanie.

Najlepsza w tym temacie jest kuchnia śródziemnomorska. Zawiera cały ogrom afrodyzjaków, dlatego zdecydowanie warto się na nią skusić. Jej podstawą są oczywiście ryby, warzywa, owoce i zioła, a więc samo zdrowie.

Jakich przypraw należy używać w kuchni? Naturalne afrodyzjaki

chili
Papryczka chili

Papryczka chili – zawiera kapsaicynę, dzięki czemu jest to jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Jej spożycie w większej ilości dziwnie działa na nasz organizm, ponieważ powoduje tak fizjologiczne zmiany, jak podczas uprawiania seksu. Nie powinniśmy jednak przesadzać z jej ilością, ponieważ może podrażnić skórę czy inne organy wewnętrzne. Natomiast jej odpowiednie ilości wpływają korzystnie na nasz mózg – odczuwamy przyjemność.

Cynamon – ulubiona przyprawa Afrodyty, która według podań dosypywała go do każdej potrawy. Cynamon zwiększa krążenie krwi, rozgrzewa i zmaga pożądanie. Dodatkowo dzięki swojemu wyjątkowemu zapachowi pobudza wiele zmysłów.

cynamon
Cynamon

Imbir – poprawia przepływ krwi i oczywiście rozgrzewa. Po długim wysiłku fizycznym pomaga regenerować mięśnie i wg. badań wydłuża erekcję.

imbir
Imbir

Korzeń i ziarna lubczyku – polepszają naszą kondycję i sprawność fizyczną i w dodatku posiadają cały ogrom substancji pobudzających. Właśnie dlatego były często używane jako podstawa eliksiru miłosnego w średniowieczu.

Kolendra – wg. podań miała zapewniać gorącą miłość, ponieważ dzięki substancjom które wytwarza działa silnie pobudzająco i powoduje, że nasze odczuwanie jest o wiele bardziej wyostrzone.

kolendra
Kolendra

Czekolada – chyba jeden z najbardziej znanych afrodyzjaków. Zawiera substancję, która zwiększa poziom hormonu odpowiadającego za odczuwanie przyjemności. Jeśli chcesz jeszcze zwiększyć działanie czekolady, najlepiej zjedz gorzką. Taką od 70 % kakao.

Awokado – nienasycone kwasy tłuszczowe czy cała gama witamin to tylko podstawa tego owocu. Awokado wykorzystuje się w walce z niepłodnością oraz impotencją. Jest również idealną przekąską kiedy dopada nas stres. Awokado jest skuteczne przy zwalczaniu zmęczenia i nagłych zmian nastroju.

Zdjęcie awokado jako zdjęcie tytułowe

Ostrygi – źródło tak zwanych oligoelementów (mężczyźni tracą je podczas wytrysku) oraz cynku. Dowiedziono, że ostrygi skutecznie podnoszą libido, dlatego są tak cenionym afrodyzjakiem.

ostrygi
Ostrygi

Seler naciowy – ma tak wyrazisty zapach z powodu feromonów – androsteron i androstenol. Ten zapach wytwarza w naszym organizmie substancję, która przyciąga płeć przeciwną. Dodatkowo to warzywo zawiera witaminę E, która nie bez powodu nazywana jest witaminą płodności.

seler naciowy
Seler naciowy

Podobno aby nasze życie seksualne kwitło, powinniśmy unikać białego pieczywa, żółtych serów oraz żywności wysoko przetworzonej. Musimy więc zrezygnować z gotowych dań, zupek chińskich i innych chemicznych spraw. Trzeba uważać nawet na nadmiar kawy, która wypłukuje magnez, a więc zmniejsza kondycję.

Spożywanie odżywczych pokarmów ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a więc i nasze libido. Należy pamiętać, że obecne afrodyzjaki na nic się zdadzą, jeśli na co dzień nie zadbamy o nasz organizm.

P.S. Zakupy czas zacząć! ;)