Czy roboty kuchenne rzeczywiście ułatwiają życie? - ROSOMAG.PL

Czy roboty kuchenne rzeczywiście ułatwiają życie?

robot kuchenny

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

Z czym  kojarzy się słowo robot kuchenny? Pierwsze skojarzenia jakie przychodzą na myśl niejednej gospodyni domowej to; wygoda, szybkość, odpoczynek od stania przy garnkach, oszczędność czasu. Firmy produkujące sprzęt AGD prześcigają się w pomysłach na zdobycie klienta. Oferują nam piękne, wspaniałe roboty kuchenne, które w cudowny sposób ułatwiają pracę kobiet w kuchni

Roboty wieloczynnościowe

Współczesne roboty kuchenne zrobią za gospodynie domowe praktycznie wszystko; posiekają warzywa do zup czy sałatki, ugotują mięsa, ryby na parze, ugotują zupę, zrobią pyszne desery poczynając od  lodów, sorbetów a kończąc na plackach.  Czy rzeczywiście te roboty to kulinarne cuda XXI wieku czy kłamstwo wciskane nam przez producentów w celu przysłowiowego „nabicia klienta w butelkę” i wyciągnięcia pieniędzy obiecując gruszki na wierzbie.

Za namową koleżanki postanowiłam się skusić i wypróbować robota kuchennego znanej firmy Tefal.

Moja znajoma nie mogła się nachwalić tego robota i zaczęła wymieniać jego funkcje. Poczęstowała mnie sałatką, chlebem domowej roboty, ciastem, sorbetem.  Jak się okazało wszystko zrobione w powyższym robocie.

Nie mogłam wyjść z podziwu, o dziwo wszystko było bardzo dobre. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że lepsze jak w sklepie.  Po głębszym namyślę postanowiłam pożyczyć robota od koleżanki i przetestować jego możliwości u siebie w kuchni. Zrobiłam w nim obiad dla męża i synka, na deser upiekłam placka. Wszystkie te dania zrobiłam w czasie 2,5 godzin, co przy normalnym trybie pracy w kuchni zajęłoby mi o wiele dłużej. Do robota dołączona była dodatkowo ilustrowana książka kucharska z przepisami, zestawem ostrzy do cięcia, ubijania, mieszania.

Nic mnie więcej nie obchodziło poza zakupem składników do powyższych dań wrzuceniem do misy, założeniem odpowiedniego ostrza, nastawieniem programu i voila! Po 45 minutach miałam pyszną zupę zrobioną w robocie kuchennym.

Czy roboty kuchenne ułatwiają życie w kuchni?

robot wieloczynnościowy
Nowoczesne wieloczynnościowe roboty kuchenne potrafią naprawdę wiele | fot. bohynekuchyne.cz

Z całą pewnością ułatwiają i mogę się pod tym podpisać obiema rękoma. Jedynym minusem jaki można przypisać tym  robotom jest cena, która zazwyczaj zaczyna się od 1500zł wzwyż. W związku z tym nie każdą gospodynie domową stać na zakup takiego pomocnika kuchennego. Jeśli ktoś ma  możliwość i okazję a wydatek rzędu min. 2000 zł ( tyle trzeba liczyć za średniej klasy robota kuchennego) nie zrujnuje  kieszeni z całą pewnością polecam zakup tego urządzenia.

Nie musimy stać przy kuchence tracąc czas na przygotowywanie posiłków. Możemy w tym czasie wyjść z psem na spacer, wysprzątać mieszkanie, zrobić zakupy. Świetnie sprawdza się również w przyrządzaniu przekąsek, posiłków, deserów na różnego rodzaju przyjęcia.

Podsumowując dzięki wielofunkcyjnym urządzeniom XXI wieku do jakich niewątpliwie zalicza się w/w robot jak mawia stare polskie porzekadło „Dobra gospodyni z wody mleko uczyni„”.

 

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀