"Bo jak nie my, to kto?" czyli dlaczego warto pomagać innym - ROSOMAG.PL

„Bo jak nie my, to kto?” czyli dlaczego warto pomagać innym

serce

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

  1. Z pewnością każdy, a przynajmniej każdy, kto ma kontakt z Internetem natknął się na historię ludzi ciężko chorych, którzy potrzebują pomocy i zwracają się do ludzi, którzy tej pomocy będą mogli i zechcą udzielić. Dostajemy takie prośby w wiadomościach mailowych, nasi znajomi z Facebooka podsyłają nam linki  prosząc o klikanie, telewizja i radio emitują chwytające za serce reportaże. To są zawsze historie straszne, tragiczne, chwytające za serce, niewiarygodne czasami, a jednak prawdziwe niestety

To nie moja sprawa

Mamy ochotę się odwrócić. Mamy już przecież dość smutnych i złych wiadomości. Chcemy odpocząć, zająć się swoimi sprawami. Co nas to wszystko obchodzi? Mamy swoje sprawy, każdy ma swoje powody.
Poza tym, jak mamy pomagać, skoro potrzebujących jest tak wielu? Wszystkim nie jesteśmy w stanie pomóc, a jak wybierać? Dlaczego masz pomóc właśnie temu, kiedy inny być może potrzebuje pomocy bardziej?
Kolejny argument: to Państwo powinno pomagać tym, którzy są w takiej sytuacji.

Tak, można tak roztrząsać, można zająć się swoimi sprawami. Można naiwnie myśleć, że Państwo jest od tego, żeby pomagać, lepiej jednak nie przekonywać się na własnej skórze o tym, jak ta pomoc wygląda.
I tak, mając świadomość tego, że to cierpienie jest realne, że ktoś musi zdążyć, żeby uciec śmierci, że ktoś jest pozostawiony bez pomocy, że być może ta chwila, kiedy roztrząsasz te wszystkie wątpliwości jest tą chwilą, która może przeważyć szalę, ta świadomość jest przerażająca i ona wielu, na szczęście, zmusza do działania.

Jak ja mogę pomóc, przecież nie mam kasy

Może tak myślisz? Tak myśli wielu ludzi, co znaczy moje 5 czy 10 zł? I mają rację. Ich 5 czy 10 zł. samo w sobie nic nie znaczy, ale jeśli osób, które wpłacą 5, albo 10 zł będzie 100, to już zmienia postać rzeczy, prawda? A przecież będą i tacy, którzy wpłacą 100, 500, a nawet 1000 zł, bo mogą i chcą. Pomyśl, co to znaczy.

grupa ludzi
W grupie siła! Nawet niewielka kwota docelowo może pomóc potrzebującej osobie, a nas to praktycznie nic nie kosztuje

Pamiętasz może historię Zuzi, albo Kajtka? Dzieci, które cierpią na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Straszna choroba, trudno sobie nawet wyobrazić, jak bardzo te dzieci cierpią. I nie ma dla nich ratunku w Polsce, ale jest w USA, potrzeba tylko , bagatela 6 mln. zł. Zbiórka dla Zuzi trwała dość długo, dziś dziewczynka jest już w Stanach na leczeniu 6 mln. dla Kajtka zostało zebrane w rekordowym tempie. Sprawdź na siepomaga.pl ilu ludzi wpłaciło 5 i 10 zł.
A najlepszym i najbardziej obrazowym przykładem jest akcja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, Góra Grosza. W 2014 roku zebrano 2 770 906,11 zł. Jak? W szkołach i przedszkolach do pudełeczek, puszeczek, koszyczków dzieci wrzucają monety 1,2 i 5 gr, To krótkotrwała akcja, bo odbywa się na przełomie listopada i grudnia, a jaką ma moc!

Nie myśl o sobie, że nic nie możesz, zawsze możesz coś zrobić

Masz konto na Facebooku, Google+, lub jakimś innym portalu społecznościowym? W takim razie już coś możesz. Bo chociaż myślisz, że lajkowanie postów z prośbą o pomoc nie ma sensu i właściwie masz rację, to udostępnianie ich ma już sens jak najbardziej. Być może wśród Twoich znajomych lub wśród znajomych Twoich znajomych znajdzie ktoś, kto będzie chciał i będzie mógł wpłacić pieniądze.
Może prowadzisz blog? W takim razie też możesz pomóc, wystarczy czasem tylko wspomnieć jakiejś akcji, a Twoi czytelnicy zdecydują, co robić.
I jeszcze jedno. Nie zastanawiaj się nad tym czy warto pomagać czy to ma sens, spróbuj sobie po prostu wyobrazić siebie, swoje ukochane dziecko, mamę, brata, żonę czy męża w sytuacji, w której nic nie będziesz mógł lub mogła zrobić bez pieniędzy, o jakich nawet Ci się nie śniło, kiedy to od nich będzie zależało życie Twoje lub kogoś z Twoich bliskich. Co wtedy zrobisz?

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀