Wakacje na wyspie Bora Bora - czy tak wygląda raj na ziemi? - ROSOMAG.PL
Bora Bora

Wakacje na wyspie Bora Bora – czy tak wygląda raj na ziemi?

Są takie miejsca, które pozwalają nam wyobrazić sobie, jak może wyglądać raj… Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby chociaż przez chwilę „poczuć się jak w niebie.” Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus i spędzenie wakacji na wyspie Bora Bora

Wakacje na wyspie Bora Bora

Bora Bora uznawana jest za najpiękniejszą wyspę Polinezji Francuskiej. Znajduje się na Oceanie Spokojnym, na północny zachód od Tahiti. Na wyspie zamieszkuje prawie 9000 stałych mieszkańców, a jej powierzchnia to około 38 km2. Została odkryta w 1772 roku przez Jacoba Roggeveena, a w 1777 wylądował na niej James Cook. Określił ją „Perłą Pacyfiku” i trzeba przyznać, że trafnie. Po zakończeniu II wojny światowej wielu żołnierzy, którzy stacjonowali w bazach lotniczych na Bora Bora nie chciało nawet stąd wrócić do domu.

Wyspa Bora Bora
Wyspa przyciąga jaskrawymi kolorami, soczyście zieloną roślinnością oraz turkusowym i szafirowym odcieniem laguny. Piękne, białe, piaszczyste plaże ciągną się wzdłuż wybrzeża, które porośnięte jest palmami kokosowymi. Na wyspie znajdują się dwa szczyty: Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu 727 m n.p.m., a także dwie mniejsze wyspy koralowe.
Do głównych ośrodków miejskich należy Vaitape oraz Matira. Pomimo ogromnej ilości turystów, wyspa nadal zachowuje swój tradycyjny styl, widoczny w polinezyjskiej architekturze, bardzo luksusowych hoteli. Szczególnie interesujące są wyrastające z wody drewniane domki na palach, czyli najdroższe hotele na Bora Bora. Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe, sprawia, że turyści czują się tam jak w bajce.

Bora Bora - Polinezja Francuzka
Pobyt w takim miejscu i wakacje na wyspie Bora Bora, to marzenie, które ciężko jest spełnić ze względów finansowych. Przeglądając oferty wycieczek nie wierzyłam własnym oczom. Najniższe ceny pobytu, dla jednej osoby, na 7 dni, bez wyżywienia hotelowego, zaczynają się od 13 tys. zł, a cena dochodzi nawet do 25 tys. Dodam tylko, że są to zazwyczaj oferty last minute w dodatku nie w tych najdroższych hotelach. Natknęłam się nawet na ofertę, która niemal „zwaliła mnie z nóg.” Spójrzcie sami!
Oferta obejmuje dwie wyspy:
Miejsce: Moorea + Bora Bora
Termin wyjazdu: 24.01.2015 – 07.02.2015
Łączna długość pobytu: 12 nocy
Miejsce wylotu: Warszawa

Cena od: 318 123 zł/os.

Życzę wszystkim i sobie żebyśmy mogli kiedyś chociaż z last minute skorzystać :)

foto: wikimedia, wikipedia

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀