Brighton - kolorowe angielskie miasto - ROSOMAG.PL

Brighton - kolorowe angielskie miasto

Brighton
fot. flickr.com/photos/mikecarroll

Brighton, jedno z ciekawszych angielskich miast, położone jest na południowym wybrzeżu. Zwane jest czasem London-on-sea lub letnią stolicą Wielkiej Brytanii 

Brighton to jedno z ulubionych miejsc na wakacyjny lub weekendowy wypad mieszkańców Londynu, którzy mają do miasteczka ok. 80 km. Piękne plaże, ciekawe atrakcje i ładna pogoda zapewniona przez ciepły morski prąd sprawiły, że to miejsce wielu Brytyjczyków wybiera na czas relaksu.

Moc kolorów i wieczny karnawał w Brighton!

Brighton

Co zwraca uwagę kogoś, kto przyjeżdża tu po raz pierwszy? Przede wszystkim bajkowe kolory. Błękit nieba i morza, blask słońca odbijający się w piasku i na budynkach. Piękne zielone parki i ogrody. I kolorowe ściany... Brighton ukochało sobie wielu artystów. Tu żyją i tworzą grafficiarze, malarze, artyści fotograficy. Na kolumnach ustawionych na plaży często można podziwiać ich twórczość. Wiele ścian jest pokrytych kolorowymi muralami. Są tu także galerie sztuki, muzea, puby, kafejki i małe sklepiki, gdzie można kupić obrazy i pamiątki i przedmioty sztuki użytkowej. Najwięcej jest ich pod arkadami ciągnącymi się wzdłuż plaży. Tu także można napić się dobrej kawy, zjeść lody.

Palace Pier

Jedną z głównych atrakcji Brighton jest molo i centrum rozrywki w jednym. Można tu znaleźć restauracje, bary, arkadowe sale, a nawet wesołe miasteczko! Obiekt jest bardzo popularny i chętnie odwiedzany przez turystów.

Brighton Palace Pier
Brighton Palace Pier - molo (524 m długości) to centrum rozrywki

Wieczorami miasto tętni życiem. Nawet w środku tygodnia można zobaczyć tu grupy młodzieży ciągnące do pubów i klubów. Co ciekawe, często przebranych jak podczas karnawału. Kobiety w krótkich spódnicach i perukach, mężczyźni w różowych spodniach to tutejsza norma. W miasteczku tym, podobnie jak w Londynie, można spotkać się z dużą różnorodnością narodową i etniczną. Miasto uchodzi też za przyjazne populacji LGBT.

Co jeszcze warto zobaczyć w Brighton?

Przede wszystkim słoneczna plaża. To główna atrakcja Brighton. Molo z parkiem rozrywki, gdzie znajdą coś dla siebie dzieci w różnym wieku oraz wieża widokowa i360, z której można podziwiać zarówno bezkres oceanu patrząc w stronę południową, jak i tętniące życiem miasto na północy. Na wieżę wjeżdżamy przeszkloną windą, która sama w sobie stanowi atrakcję i zarazem charakterystyczny punkt architektury miasteczka.

wieża widokowa
Wieża widokowa i360 w Brighton | fot. exclusivelybritishmagazine.com

Zaraz obok wieży znajduje się oceanarium, gdzie można przeżyć niezwykłą podróż wgłąb oceanu.

Royal Pavilion to kolejne ważne miejsce. Zbudowany w 1787 roku dla Jerzego, księcia Walii, późniejszego króla Wielkiej Brytanii. Następni władcy także korzystali z rezydencji przy okazji pobytu tutaj. Za czasów królowej Wiktorii budynek przekształcono w atrakcję turystyczną, którą dzisiaj odwiedza ok. 400 tys. osób rocznie.

Brighton Royal Pavillon
Brighton Royal Pavilion

Warto odwiedzić też Brighton Marina czyli część portową miasta. Poza tym znajdziemy tu restauracje, herbaciarnie, kina, kluby nocne, kluby golfowe, ośrodki spa, hotele. Wszystko co potrzeba, żeby zregenerować siły i oderwać się od szarej codzienności.

Brighton Marina
Brighton Marina

Miasto Brighton jest bardzo ciekawym miejscem. To kusząca propozycja dla spragnionych oryginalnych wrażeń turystów. Jeśli się do nich zaliczasz pomyśl nad odwiedzeniem tego osobliwego i urokliwego miejsca.

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl