Domy jak z bajki czyli jak ominąć kredyt mieszkaniowy - ROSOMAG.PL

Domy jak z bajki czyli jak ominąć kredyt mieszkaniowy

Budowa domu bez kredytu

Nie chcesz ciągle wynajmować mieszkania? Marzysz, by być "na swoim"? Nie stać Cię na zakup mieszkania lub domu, a kredytu boisz się jak ognia... Chodzisz i myślisz "Czy jest jeszcze inne rozwiązanie?" Jest! O ile jesteś otwarty na nowatorskie rozwiązania i lubisz czasem puścić wodze fantazji

Dom bajka 2015

Budownictwo ekologiczne to przyszłość - budowa domu bez kredytu

Coraz bardziej popularne stają się domy z materiałów naturalnych, takich jak glina, drewno czy wapień. Niektórzy wykorzystują nawet bambus, len, trawę morską, korek i inne. Wielu producentów podkreśla, że średni koszt budowy takiego domu jest o wiele niższy niż przy użyciu materiałów tradycyjnych. Kolejną zaletą "naturalnych" domów jest to, że ich mieszkańcy nie są narażeni na kontakt z substancjami chemicznymi, często toksycznymi.

Do budowy ekologicznych domów wykorzystuje się także materiały poddające się recyklingowi, takie jak: metale z odzysku, linoleum, papierowe panele, cegła suszona na słońcu, płyty pilśniowe i inne. Takie materiały tworzą zupełnie inną fakturę, kolor i kształty. Domy, które w ten sposób powstają wyglądają zupełnie jak z bajki.

Zwolennicy domów ekologicznych apelują także o przestrzeganie zasad ochrony środowiska na etapie projektowania i samej budowy oraz o stosowanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii.

Jak ślimak...

Kolejny hit w zakresie biznesu mieszkaniowego to domy w... przyczepie. Jednak produkty, które pojawiły się na rynku ostatnio, nie przypominają w ogóle tradycyjnych przyczep campingowych. Te dzisiejsze to prawdziwe rezydencje na kółkach. Mają kuchnię, łazienkę, gabinet. Najczęściej zbudowane jest w nich również małe półpiętro, na którym znajdują się szafki lub sypialnia.

Choć koszt samej przyczepy nie jest duży, problemem staje się ogrzewanie i media. Według doniesień prasowych, znaleźli się już śmiałkowie, którzy zamieszkali w przyczepach na stałe. Inni pomieszkują w nich tylko w porze letniej, kiedy nie ponoszą kosztów ogrzewania. Niewątpliwą zaletą domów w przyczepach jest to, że dzięki nim co chwilę możemy mieszkać w prawie dowolnym miejscu na ziemi i nigdy nie potrzebujemy pozwolenia na budowę.

Koniec z klatkami

Producenci innowacyjnych rozwiązań w zakresie budownictwa prześcigają się w pomysłach. Pojawiły się na przykład ostatnio na rynku domy zbudowane z niewielkich, połączonych ze sobą kopuł. Kto zdecyduje się na postawienie tylko jednej kopuły także nie będzie musiał się ubiegać o pozwolenie na budowę. Modne są także domy okrągłe, domy w ziemi lub porośnięte trawą na dachu. Nie tylko ekologiczne, ale też przyjazne ciału i psychice. Dlaczego? Większość z nich w ogóle jest pozbawiona ostrych krawędzi i kątów. Przywodzą na myśl raczej domy ludów tubylczych, takie jak igloo czy ziemianka niż nowoczesne budownictwo. Najczęściej mają kształt zbliżony do kuli lub kopuły. I takie kształty wielu psychologów i specjalistów od feng shui ocenia jako bardziej przyjazne psychice. - Kula to figura doskonała - argumentują. - Kropla wody, kwiat, chmura... Delikatne figury o łagodnych krawędziach najczęściej występują w świecie przyrody. I dlatego wśród takich figur czujemy się spokojni.

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl