Co to są mikroigły?
mikro

Co to są mikroigły?

Obecnie istnieje wiele metod leczenia, które pomagają w odmłodzeniu skóry i zachowaniu młodego wyglądu. Poczynając od peelingów chemicznych, które pomagają się pozbyć martwych komórek naskórka, by powstała nowa warstwa skóry, do tlenowych wyciągów, które wykorzystują technologie komórek macierzystych, aby skutecznie odświeżyć naszą zmęczoną skórę. Pamiętajmy, że te zabiegi są mało inwazyjne i często nie wymagają przerw. Jak to działa?

Co to są mikroigły?

Urządzenie Roll-Cit posiada zwykle niewielki walec, który jest pokryty igłami. Po nałożeniu na ich powierzchnię naszej skóry, powodują małe ukłucia. Te z kolei stymulują własny proces gojenia i naprawy skóry, dzięki produkcji kolagenu. Pamiętajmy, że odpowiednia zawartość kolagenu pozwala zachować naszą skórę młodą i zdrową. Mikroigły leczą też różne stany, od zmarszczek i fałd do blizn i nieprawidłowości, związanych z pigmentacją skóry. Pamiętajmy jednak, że mało prawdopodobne jest, aby jedna sesja przyniosła wystarczające wyniki. Dopiero co najmniej cztery takie sesje mogą stymulować taki wzrost skóry, który pozwala zmniejszyć objawy blizn po trądziku i zmarszczki

Czy to boli?

Znieczulający krem do miejscowego stosowania jest stosowany przed zabiegiem, ale przede wszystkim dla wygody klienta. Czasami zabiegowi może towarzyszyć zaczerwienienie i mrowienie. Uczucia są podobne do bardzo łagodne oparzenia słonecznego i odrobinę do peelingu skóry. Jednak i tak takie reakcje wydają się być stosunkowo łagodne w porównaniu do innych zabiegów kosmetycznych i znikają najczęściej w ciągu jednego-dwóch dni. Najważniejszą zaletą peelingów chemicznych jest to, że nadają się do stosowania w miejscach delikatnych i niewygodnych, takich jak miejsca wokół ust i na klatce piersiowej. Pamiętajmy, że dodatkową korzyścią jest fakt, że miejscowe leczenie stosowane wkrótce po, jest bardziej skuteczne, gdyż głębiej wnika w naskórek.

Jak bardzo są skuteczne?

Pamiętajmy, że skuteczność leczenie zależy oczywiście od obszaru leczenia i liczby zastosowanych zabiegów. Najłatwiej jest pozbyć się drobnych linii, a najtrudniej palących blizn po trądziku. Zaleca się co najmniej sześciotygodniową przerwę między zabiegami, aby umożliwić produkcję nowego kolagenu. Należy przeprowadzić od 4 do 6 zabiegów w serii i jeden zabieg podtrzymujący efekty raz na sześć miesięcy, by skutecznie pozbyć się drobnych linii i zmarszczek. Jeśli chcemy leczyć blizny i szczególnie uszkodzone obszary, nowe urządzenia, które są zaprojektowane w formie kojca z igłami na końcu, mogą być bardziej odpowiednie. Są one również doskonałe do leczenia trudno dostępnych obszarów na twarzy, takich jak przebarwienia na nosie lub zmarszczki wokół ust.

Pamiętajmy na koniec, że istnieje kilka urządzeń przeznaczonych do domowego stosowania, ale aby osiągnąć najlepsze rezultaty, potrzebna będzie wizyta u specjalisty.

Zapraszam na thehighlifestyle.pl

zdjęcie: studio-kameleon.pl

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀