Recenzja serialu "Dexter" - ROSOMAG.PL
dexter morgan

Recenzja serialu „Dexter”

Seriale, seriale.. kto ich nie lubi?  Czas na moje osobiste wrażenia i wyrzucenie emocji względem niezwykłej produkcji. Szczerze mówiąc „Dexter” – to jeden z lepszych amerykańskich seriali jakie oglądałam!

Dexter Morgan – bohater z podwójną osobowością

Głównym bohaterem jest Dexter Morgan (grany przez Michael C. Halla). Analizuje on ślady krwi w Miami Metro Polce, a gdy nikt nie patrzy i czujność wszystkich jest wbrew pozorom osłabiona, staje się on bezwzględnym seryjnym mordercą, który zaspokaja swojego towarzysza zwanego „mrocznym pasażerem”! To bardzo ciekawa postać, człowiek o silnym charakterze, trzymający nerwy na wodzy. Dexter Morgan potrafi kłamać w każdej sytuacji i każdemu. Co najważniejsze, posiada przerażające wspomnienia z dzieciństwa, które odciskają na nim silne piętno.

Dexter Morgan - serial "Dexter"
Dexter Morgan

serial składa się z ośmiu sezonów po dwanaście odcinków, moim zdaniem – za dużo. Faktem jest, że ostro wciągnęłam się w ten serial, jak w żaden inny ale po obejrzeniu 6 sezonu błagałam o koniec. Fabuła, akcja… wszystko zachęca ale dlaczego tak długo? Niektóre odcinki są za bardzo rozwleczone, dwa epizody można by zawrzeć w jednym. Po pewnym czasie Dexter staje się coraz bardziej przewidywalny, można domyśleć się co zrobi i jaki będzie jego następny krok. A zakończenie? Totalna katastrofa – nie mogłam spodziewać się bardziej beznadziejnego.

Ciekawe postacie serialu „Dexter”

Intrygującą i charakterną postacią jest przyrodnia siostra Dextera, Debra Morgan – bezwzględna policjantka, którą fenomenalnie zagrała Jennifer Carpenter. Kobieta zmienna jak pogoda, pozornie niezniszczalna i silna – mnie urzekła, choć czytając opinie i komentarze – wielu widzów doprowadzała do białej gorączki!

Serial "Dexter" - Debra Morgan
Debra Morgan

Moim numerem jeden jest niezastąpiony Angel Batista (David Zayas) – przeuroczy, przecudowny, wywołujący uśmiech na twarzy i ciepło na sercu! Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ale ta postać stała się moją ulubioną. Chyba zafascynowała mnie jego pozytywna postawa, szczerość, uczciwość a może i urok osobisty?

Serial "Dexter" - Angel Batista
Angel Batista

Polecam?

serial – zdecydowanie warty obejrzenia! Pomimo kilku minusów.. to arcydzieło! „Dexter” potrafi wciągnąć i zaintrygować swoją fabułą. Zdecydowanie polecam.

 

zdjęcia: materiały promocyjne serialu „Dexter”

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀