Domowe sposoby na trądzik - ROSOMAG.PL
sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik

Kurkuma jest podstawą wszystkich indyjskich przetworów spożywczych i znana jest ze swojego żółtego koloru. To wspaniały środek przeciwbakteryjny. Zmniejsza stan zapalny tkanki i łagodzi zaczerwienioną skórę trądzikową. Dodanie jej do naszych posiłków może też złagodzić nasz trądzik

Kurkuma i aktywność fizyczna

Umiarkowana aktywność fizyczna zapobiega skutecznie wysokiemu ciśnieniu krwi, otyłości. Ogranicza także stres i sprawia, że jest to świetny sposób dla osób, cierpiących na trądzik z powodu stresu. Ćwiczenia pomagają również poprawić nasze krążenie krwi. Są też pomocne w detoksykacji naszego organizmu. Dlatego warto ćwiczyć regularnie, co najmniej 3-4 razy w tygodniu przez pół godziny.

Kurkuma
Kurkuma | fot. wikimedia.org

Biały cukier i brak snu

Biały cukier może przyczynić się do otyłości i wysokiego poziomu glukozy we krwi. Warto pamiętać, że biały cukier jest dzisiaj nieodłączną częścią naszej żywności. Został on oskarżony o wiele problemów zdrowotnych, w tym trądzik. Przyczynia się do zaostrzenia trądziku, ponieważ zakłóca aktywność insuliny, co z kolei powoduje szaleństwo hormonów i powstanie trądziku. Zamiast czekolady wybierz więc owoce i warzywa.

Liczne badania potwierdziły również, że brak snu powoduje znaczny wzrost poziomu stresu, co z kolei powoduje rozwój trądziku. Każda nieprzespana godzina powoduje zwiększenie się ryzyka stresu psychicznego aż o 14%. Upewnij się więc, że śpisz 8 godzin, by być piękna i zdrowa.

Promieniowanie ultrafioletowe

Nie pozwól, by pochmurna pogoda sprawiła, że zapomnij o odpowiedniej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Słońce ma bowiem tendencję do wysuszania naszej skóry, co może przyczynić się do pogorszenia stanu zapalnego i naszego trądziku i zmian skórnych. Dlatego stosuj krem przeciwsłoneczny codziennie, zanim wyjdziesz na słońce.

Pielęgnacja twarzy i kwasy omega-3

Jednym z najmniejszych sposobów eliminacji trądziku, spowodowanego brudu i zanieczyszczeniem twarzy, jest częste mycie twarzy, czyli przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli stosujesz ciężki makijaż, zanieczyszczasz środowisko, wiele substancji gromadzi się w porach naszej skóry, co może przyczynić się do rozwoju trądziku. Dlatego upewnij się, że używasz przeciwtrądzikowego mydła do mycia twarzy, którego będziesz używał przynajmniej dwa razy dziennie.

Innym wspaniałym sposobem na walkę z trądzikiem jest wykorzystanie z korzyści, jakie płyną z kwasów tłuszczowych omega-3. Są to tzw. „dobre tłuszcze”. Pozwalają one kontrolować produkcję cząsteczki, odpowiedzialnej za produkcję sebum, który przyczynia się do powstania zapalnego trądziku. Dodając kolejne produkty, zawierające kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak awokado, nasiona lnu, orzechów włoskich i łososia do naszej diety, może pomóc sobie w walce z trądzikiem.

fot. womenshealthandcare.com

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀