Dzień Singla - kiedy obchodzimy? - ROSOMAG.PL
singielka

Dzień Singla – kiedy obchodzimy?

Nie każdy z nas ma tyle szczęścia, że znajduje się w szczęśliwym związku. Wiele osób decyduje się na bycie singlem, lub nie spotkało jeszcze swojej drugiej połówki. Dla takich osób, których jest coraz więcej w naszym świecie również wymyślono święto. 15 lutego obchodzony jest Dzień Singla

Dzień Singla

Dzień Singla został wymyślony przez Włochów i po raz pierwszy obchodzono go w 2005r., jednak skomercjalizowała go oczywiście Ameryka. Ponieważ coraz więcej osób deklaruje się jako single, na odpowiedź rynku nie trzeba było długo czekać, tak aby osoby, które nie są w związku, nie czuły się dyskryminowane. Data oczywiście nie jest przypadkowa i przypada na dzień po Walentynkach. Jest to manifestacja życia w pojedynkę i udowodnienie, że single również są szczęśliwą grupą społeczną. W tym dniu odbywa się wiele koncertów, imprez tematycznych czy wystaw, skierowanych właśnie dla tej grupy.

Zdarza się, że przed wejściem do klubu, zostaniemy poproszeni o wybór jednej z kilku kolorowych bransoletek, które symbolizują czego szukamy dzisiejszego wieczoru: przygody, miłości lub po prostu chcemy posiedzieć w spokoju. Ten dzień niekoniecznie musi być obchodzony w pojedynkę. W samej Polsce, wg. badań, singli jest ponad 5 milionów. W Stanach Zjednoczonych, w tym dniu coraz więcej osób wykupuje wycieczki do Brazylii, gdzie w najlepsze trwa karnawał, a Walentynki nie są w ogóle obchodzone.

Ciekawostką jest, że Dzień Singla, na Dalekim Wschodzie jest obchodzony 11 listopada. W innych krajach obchodzony jest cały Tydzień Singla, który odbywa się w ostatnim tygodniu września.

PS. Miłego świętowania, jednak życzę, żeby każdy obchodził jedynie Walentynki ;)

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀