Jak kupować perfumy? | ROSOMAG.pl
perfumy 1

Jak kupować perfumy?

Większość z nas ma swój ukochany zapach perfum. Często używamy go przez całe lata. Zachęcam jednak do eksperymentowania z nowymi zapachami. Poniżej mini poradnik – jak kupić nowy zapach – tak aby nie przeżyć rozczarowania

Człowiek ma zdolność doskonałego zapamiętywania zapachu. Jest ona nawet większa od zapamiętywania smaku. Dlatego istotne jest by dobrze dobrać swój osobisty zapach perfum.

Jak kupować perfumy i jak wybrać odpowiedni zapach?

Nie jest to wcale takie łatwe. Należy uwzględnić kilka czynników. Istotne jest – czy perfumy zamierzamy używać na co dzień, czy na wieczorne imprezy. Czy chcemy używać ich do pracy – w związku z tym nasuwa się pytanie o specyfikę tej pracy i kontakt z innymi ludźmi – nie każdy przepada za silnym zapachem – nawet najpiękniejszych perfum, należy o tym pamiętać. Najważniejsze jednak aby samemu dobrze się czuć z wybranym przez siebie zapachem. Poniższe wskazówki pomogą Ci w wyborze swoich perfum.

Spryskaj przegub swojej dłoni

Pamiętaj przy tym aby wcześniej nie smarować rąk kremem czy balsamem (nawet rano) gdyż potrafią one znacznie wpłynąć na odczuwalny zapach perfum. Twoja skóra powinna być więc czysta. W dniu, w którym planujesz wybrać się po perfumy – nie używaj też wcześniej swoich starych perfum. Dzięki temu Twój zmysł węchu będzie bardziej wyostrzony.

Wąchanie paska lub korka

Wiele osób w ten sposób stara się poznać nowy zapach. Jednak to nie jest zbyt dobry i naturalny sposób na poznawanie zapachu. Ponieważ perfumy reagują ze skórą do tego stopnia, że potrafią nawet inaczej pachnieć na różnych osobach – zapach zawsze aplikuj na swoją skórę. Spryskaj ją bardzo delikatnie, chwilę przewietrz i zacznij delikatnie wąchać. Testowy pasek wykorzystaj tylko do wstępnej selekcji. Jeśli zapach szczególnie Ci się spodoba – wtedy zaaplikuj go na siebie.

Przerwa w wąchaniu i ziarenka kawy

Podczas jednej wizyty w perfumerii skutecznie możesz poznać zaledwie 2-3 zapachy. Twój nos tylko tyle zapachów może skutecznie rozróżnić za jednym razem. Między wąchaniem kolejnych zapachów zrób minimum 5 minut przerwy, podczas której powąchaj kilka razy zapach kawy. Pozwoli Ci to „zresetować” w dużym zakresie zmysł powonienia.

Piramida zapachowa perfum

Nuty (fazy) zapachowe są to aromaty, które rozwijają się po kontakcie perfum ze skórą. Najpierw czujemy nutę głowy (górną), później nutę serca (środkową), na samym końcu odczuwana jest nuta bazy/głębi (dolna). Po naniesieniu perfum na skórę w pierwszej kolejności odczuwana jest nuta głowy – jest ona najbardziej lekka i świeża. Na skórze utrzymuje się od kilkunastu minut do około pół godziny. Nuta serca jest rdzeniem perfum. Zazwyczaj utrzymuje się minimum 1-2 godziny do 4 godzin i dłużej. Ostatnią nutę bazy często określa się jako tło zapachu. W skład tej nuty wchodzą utrwalacze. To dzięki nim zapach utrzymuje się dłużej.

Zobacz teraz najpiękniejsze, markowe perfumy dla niej lub dla niego

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀