Jak mądrze kupować sprzęt RTV i AGD online? Poradnik - ROSOMAG.PL
rtv agd korzystne zakupy

Jak mądrze kupować sprzęt elektroniczny przez internet ? RTV i AGD [PORADNIK]

Każdy z nas chce dobrze wydać swoje pieniądze. Kupując sprzęt elektroniczny, łatwo się jednak naciąć na marketingowe sztuczki, a przez to wyrzucić kasę w błoto. Jak tego uniknąć? Jak rozsądnie robić zakupy? Wyjaśnię Ci to w moim poradniku

Żyjemy w czasach, w których pieniądze można wydawać na tysiące różnych rzeczy. Niektóre, np. pralka, lodówka, są właściwie niezbędne w każdym domostwie. Inne już mniej, a jeszcze inne stanowią nowszą wersję znanych urządzeń, np. roboty sprzątające, które mają zastąpić tradycyjne odkurzacze.

 

Jak w tym wszystkim się połapać, gdy nie mamy jeszcze odpowiedniej wiedzy? Gdzie jej szukać? Na jakie sztuczki producentów zwracać uwagę?

Sprawdźmy to wspólnie! Bez eksperckiej wiedzy ani rusz.

Zanim przejdziemy do prostych rad, jak nie nabrać się na marketingową papkę, warto z pewnej rzeczy zdać sobie sprawę.

Nic nie zastąpi Twojej wiedzy, rozsądki i determinacji, aby upewnić się w przekonaniu, że dany produkt warto kupić.

Możesz całe dnie siedzieć przed eksperckimi materiałami, które podpowiedzą Ci, co zrobić, aby wybrać rozsądnie. Mowa przede wszystkim o rankingach i poradnikach zakupowych.

Tu jednak pojawiają się pewne problemy. Sporo osób ma obawy o rzetelność tego typu treści. Raz, że mogą być pisane przez laika, a dwa, że mogą być sponsorowane przez konkretne firmy.

Warto więc nieco bliżej przyjrzeć się danemu portalowi. A jak sprawdzić, czy ktoś jest rzetelny i uczciwy?

 

Jak kupować elektronikę i AGD przez internet? Porady

zakupy w internecie

Treść to potęga – jeżeli trafiasz na poradnik o wyborze pralki, który składa się z kilku linków do sklepów i paru zdań, to wyjdź, bo nie warto mu ufać. Jeżeli jednak masz przed sobą obszerny i bardzo dokładny tekst na wiele stron, to wiadomo, że laik go raczej nie pisał. Im dokładniej zostaną omówione wszelkie parametry, tym Twoje zaufanie powinno wzrosnąć.

Kontakt i social media – a co szkodzi, żeby sprawdzić osobiście wiedzę danego autora i z nim się skontaktować? Poważny i rzetelny portal powinien prowadzić profesjonalnie social media, czyli np. profil, a nawet swoją grupę na Facebooku, jak i szybko i dokładnie odpisywać na wszelkie maile i wiadomości.

Aktualizacje – wiesz, to wygląda tak, że rankingi też są treściami zarobkowymi. Nie muszą być wcale opłacane, bo zarabiają również afiliacyjne linki. Większość portali chce mieć jak najwięcej rankingów, przez co publikuje niedopracowane materiały i o nich zapomina. Właśnie przez to możesz trafiać na nieaktualne treści, a nic Ci po nich. Poważny serwis poradnikowy powinien aktualizować rankingi i artykuły, aby zawsze były na czasie. Jeżeli ktoś poświęca na to swój czas, to dba przede wszystkim o swoich czytelników, a to godne pochwały.

Prezentacja treści – pomyśl o jakichś wielkich kategoriach sprzętu elektronicznego. Telewizory, smartfony, odkurzacze, ale też duże AGD. Produktów jest pełno, a do tego bardzo się od siebie różnią, patrząc na dane segmenty cenowe. Jaki sens ma jeden wspólny ranking, który obok siebie stawia produkt za kilka stów z takim za kilka tysięcy? Profesjonalne materiały powinny być podzielone cenowo, aby każdy szybko znalazł coś dla siebie. Przyda się też menu nawigacyjne, przejrzyste tabelki z odnośnikami do cen i wypisane dane techniczne. To wszystko ułatwia przyswajanie eksperckiej wiedzy.

Uczciwe podejście – czasem dana kategoria sprzętowa nie wygląda tak wspaniale jak na reklamach. Rzetelny materiał powinien zawierać część, czy w ogóle warto coś kupić. Jeżeli są tam wymienione jakieś minusy kategorii sprzętu elektronicznego, to masz kolejny znak, że portal jest uczciwy i rzetelny. Im więcej znalezionych mankamentów, tym właściwie lepiej. Więcej się dowiesz i upewnisz się w przekonaniu, że jesteś w odpowiednim miejscu na nabycie wiedzy przed zakupem.

Teraz widzisz, jak łatwo możesz zweryfikować rzetelność każdego portalu z poradnikami zakupowymi.

Zapraszam Cię zatem na portal prorankingi.pl. Spełnia wszystkie powyższe kryteria, ale najlepszą reklamą jest przecież praca, więc to Ty oceń jego jakość merytoryczną.

Tak, ten wpis ma na celu zarówno pomóc Ci rozsądnie kupować sprzęt, jak i zachęcić Cię do odwiedzenia portalu PROrankingi. Nie ukrywam tego, ale nie będąc pewny swoich treści, nie pokazywałbym ich światu.

Niczego nie sprzedajemy, nikogo nie promujemy, nie napisaliśmy do tej pory ani jednego materiału sponsorowanego. Wszystkie treści tworzymy, aby jak najlepiej pomóc swoim czytelnikom.

 

Kanały YouTube o elektronice

Jeżeli ktoś prowadzi zarówno stronę internetową, jak i kanał na YouTube, to prawdopodobnie poważnie podchodzi do swojej działalności. Ale tam również uważaj na treści sponsorowane. Powinny być odpowiednio oznaczone, ale niestety nie zawsze są.

 

Opinie internautów – czy brać je sobie do serca?

opinie internautów - gwiazdki

Czy brać pod uwagę opinie internautów? I tak, i nie.

Opinie internautów bywają pomocne, nie powiem, ale czyha wśród nich sporo pułapek:

To żywioł dla marketingowców! Ogromna część opinii z porównywarek cenowych i sklepów internetowych to marketing szeptany, czyli udawanie, że kupiło się produkt i jest się zadowolonym z zakupu. Pamiętaj, że mamy większą skłonność do krytykowania produktów niż chwalenia ich. Jeżeli dana opinia jest bardzo pozytywna, ale ma dość ogólny wydźwięk, to podchodź do niej z dystansem,

Problemem jest euforia po zakupie. Cóż Ci z opinii o lodówce, którą ktoś kupił wczoraj? Przecież nie da się jej w miarę obiektywnie ocenić po jednym dniu. Po tygodniu pewnie też nie, ani po miesiącu.

Znam wiele osób, które filtrują produkty po liczbie opinii. No cóż, pewien sens to ma. Jak produkt ma masę opinii, większość pozytywnych, no to w czym problem? Ano w tym, że może być i tak przestarzały. Zauważ, że nowe produkty, które mogą deklasować te dużo starsze pod względem specyfikacji, nie mają czasem w ogóle opinii, ale i tak są dużo lepsze. Sprawdzaj więc również nowości na rynku, aby nie przegapić żadnej perełki.

Znów potwierdza się to, że internet daje Ci masę przydatnych materiałów, aby rozsądnie wybrać nowy sprzęt elektroniczny. Ale musisz zweryfikować i ocenić rzetelność każdej informacji. Taka sama zasada jak w punkcie z eksperckimi materiałami.

 

Ostatni krok – zaoszczędź kasę!

Wiesz już, jak kupić sprzęt, masz upatrzony model, a dzięki poradnikowi znasz daną kategorię na wylot.

Co dalej?

Wybór sklepu, a właściwie jak najniższej ceny. Nie zapomnij więc sprawdzić, czy po sieci nie krążą jakieś kody rabatowe. Może jakiś elektromarket wprowadził ciekawą promocję? Może na portalu aukcyjnym da się wyrwać sprzęt taniej?

Dociekliwość to tutaj podstawa, a chodzi przecież o pieniądze, więc warto poświęcić trochę czasu, aby porównać sobie ceny i poszukać rabatów oraz przecen, prawda?

Podsumowanie

Mocno wierzę, że przekazana przeze mnie wiedza przyda Ci się wiele razy w przyszłości. Nie jest to wcale jakaś tajemna wiedza, a raczej logiczne wskazówki.

Niestety, sporo osób wciąż nabiera się na marketingową papkę czy sponsorowane materiały i opinie.

Teraz już jednak wiesz, jak się nie nabrać i na co zwrócić uwagę ;)

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀