4 sposoby na łatwe oszczędzanie - ROSOMAG.PL
pożyczki pozabankowe ranking

4 sposoby na łatwe oszczędzanie

Rozejrzyj się dokładnie po domu, zajrzyj do każdej półki, pod stół lub łóżko. W miejscach do których rzadko zaglądamy często kryją się rzeczy od dawna nieużywane, o których istnieniu zwyczajnie zapomnieliśmy

SPRZEDAJ

Bluzka, którą kiedyś wygrzebałaś na promocji lub kupiłeś po dużo niższej cenie, chociaż ma trochę zbyt duży dekolt? Łyżwy, bo Twoi znajomi mieli zajawkę, ale w sumie tylko raz poszliście na lodowisko? Stary telefon, który jest w idealnym stanie, ale Tobie zaoferowano lepszą umowę i postanowiłeś go rzucić w kąt? Każdą z tych rzeczy możesz sprzedać, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na konto.

Jeśli wahasz się, czy chcesz się danej rzeczy pozbyć , zastanów się, czy użyłeś jej chociaż raz w ciągu ostatniego roku. Jeśli nie, pewnie możesz się bez niej obyć.

ODŁÓŻ

Pamiętasz jak na urodziny rodzice dali Ci świnkę skarbonkę, żeby odłożone pieniądze wydać potem na rzecz o której zawsze marzyłeś? Ten stary nawyk wcale nie musi być zakopany gdzieś w Twojej pamięci. Jeśli lubisz takie formy oszczędzania – stwórz sobie swoją własną skarbonkę np. ze słoika (wykaż się kreatywnością!) , jeśli wolisz nowoczesne rozwiązania – otwórz w banku lokatę. Pomyśl o kwocie, którą chciałbym odkładać i bądź przy tym konsekwentny i systematyczny. Wrócisz ze sklepu z garścią pięciozłotówek? Wrzucaj. Ktoś zwrócił Ci drobną pożyczkę? Wrzucaj. To bardzo dobra metoda, bo Twój portfel nie zauważy, że ubywa mu pieniędzy, a Ty pod koniec miesiąca zaskoczysz się, jak dużo można oszczędzić odkładając same drobne kwoty.

ZRÓB SOBIE LISTĘ

Zanim pójdziesz na zakupy, po pierwsze zrób sobie listę produktów, które chcesz kupić i po drugie – zjedz coś. To naprawdę pomaga oszczędzić trochę pieniędzy. W sklepie z każdej strony atakują nas smakowite zapachy lub pyszne przekąski – gdy jesteś głodny zwracasz na to większą uwagę.

Często, żeby dostać się do produktu, który faktycznie potrzebujesz, musisz przejść przez alejki pełne rzeczy, których nie ma na Twojej liście. Istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że kupisz dodatkowy produkt, gdy jesteś głodny – bardzo szybko najdzie Cię ochota na chipsy albo batona. Dlatego wcześniej warto przygotować sobie listę z produktami, których potrzebujesz w domu. Lista sprawdza się nie tylko w markecie. Szał zakupowy dopada nasz również na wyprzedażach, zanim się na nie wybierzemy, warto zajrzeć do szafy, aby sprawdzić czego potrzebujemy.

WYDAJ MNIEJ NIŻ ZARABIASZ

Wydawaj mniej niż zarabiasz – to jest główna zasada oszczędzania i właśnie do niej sprowadzają się wszystkie inne metody.Pamiętaj, oszczędzasz po to, aby mieć poduszkę finansową i aby czuć komfort, gdy ewentualnie podwinie Ci się noga. Bardzo ważne jest, aby uświadomić sobie jedną rzecz – jeśli w jednym miesiącu zarobisz więcej, to wcale nie znaczy, że możesz zwiększyć swoje wydatki. Jest wręcz odwrotnie – im więcej zarobisz, tym więcej oszczędzaj. Oczywiście, realizuj swoje pasje, ale zanim postanowisz coś kupić zastanów się, czy nie jest to zwykła zachcianka. Staraj się analizować swoje wydatki, pytaj sam siebie : „czy ta rzecz jest mi niezbędna?”.

Bądź mądry, planuj wszystkie swoje większe wydatki, a na pewno kryzys finansowy Cię nie dosięgnie.

Więcej artykułów z dziedziny rozwoju osobistego i zawodowego znajdziesz na stronie stapler.pl

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀