Jak spędzać wolny czas? - ROSOMAG.PL
jak spędzać wolny czas?
jak spędzać wolny czas

Jak spędzać wolny czas?

Inwestowanie w siebie jest tak samo ważne, jak troszczenie się o innych, czy poświęcanie uwagi innym, słuchanie ich. Niby nic nadzwyczajnego, ale kobiety, często w związkach, zapominają o sobie, przekładając nad siebie potrzeby partnera. Dzisiejszy post jest skierowany do kobiet i będzie to kilka porad jak dbać o siebie i czuć się szczęśliwą samą ze sobą. Jak spędzać wolny czas – to pytanie zadaje sobie niemal każda kobieta

Jak spędzać wolny czas? Na przykładzie Wrocławia

Najważniejszy punkt na liście to znaleźć sobie coś, co Cię interesuje tzw. hobby. Już samo słowo „hobby” jest różnie nacechowane, dlatego też zamiast “hobby” umówmy się na “zajęcie”.

“Zajęcie” jest oczywiście związane z budżetem, nie każdy może sobie na wszystko pozwolić. Przedstawię Ci kilka opcji, które różnią się cenowo i z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Ćwiczenia

Pamiętaj, że ćwiczenia fizyczne wyzwalają endorfiny i zawsze człowiek czuje się lepiej po ćwiczeniach, nawet jeśli ogólnie wszystko boli jak cholera.

Na ćwiczenia chodzę do Aquaparku (mam bardzo blisko) nie mam karty Multi sport, wykupiłam, więc karnet VIP, dzięki któremu mogę korzystać ze wszystkich stref, czyli Fitness, Siłownia, Basen, Sauna.

Od jakiegoś czasu trenuję na siłowni, nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, korzystam z porad brata, który jest zafascynowany siłownią i znajomych. Nie mam trenera personalnego. Mój trening jest dość prosty – najpierw bieganie 30 min (interwał – raz wolniej, raz szybciej, innym razem nastawiam sobie wysoki wnios – ponoć dobrze działa na łydki), potem ćwiczenia na maszynach – w zależności od dnia nogi albo ręce. Na każdej maszynie jest pokazane jaką partię ciała się trenuje, a na koniec orbitrek 20 min – mój cel zawsze to 100 kcal na orbitreku. Chodzę średnio 2-3 razy w tygodniu i powoli zauważam efekty.

Po siłowni czasem z przyjaciółką korzystam z sauny. We wtorek sauna jest tylko dla kobiet, bardzo fajna opcja, można się zrelaksować. A wielkie jacuzzi na zewnątrz jest po prostu niesamowite.

Sauna
Sauna to miejsce po którym poczujesz się bardzo zrelaksowana

Fitnessu nie lubię, więc za dużo o tym nie powiem.

Korzystałam też z basenu na zewnątrz, woda cieplutka, wokół basenu są poustawiane leżaczki. Można poleżeć chwilę, a potem wskoczyć do basenu. Mi udało się nabrać opalenizny w ten sposób.

We Wrocławiu jest dużo siłowni, Aquapark nie jest najtańszy, ale ze względu na 5 min spacerkiem mi odpowiada.

Sport to nie tylko siłownia

Ciekawą opcją jest rower – Wrocław jest przyjazny do jazdy rowerem ze względu na płaski teren i wiele dróg rowerowych.  Natomiast wiele osób lubi wykonywać ćwiczenia w domu. Ja lubię ćwiczenia rozciągające, relaksujące i mogę Wam polecić jogę z „Boho Beautiful”. Można się super rozciągnąć i pomaga np. przy bólu pleców spowodowanym długotrwałym siedzeniem w pracy.

Czas wolny

Jeśli aura jest sprzyjająca lepiej spędzać czas na powietrzu niż siedzieć w domu. Do wyboru jest wiele miejsc, można pójść na obiad, czy na drinka albo posiedzieć z książką w parku.

Czas wolny najlepiej spędza się z przyjaciółmi, dlatego poniżej załączam posty [na przykładzie Wrocławia – przyp. red]., w których pisałam, gdzie wybrać się na kawę i gdzie zjeść. Jednak nie zawsze jest możliwość, żeby z kimś wyjść, a często każdy jest mega zajęty, byciem zajętym. Co więc zrobić? To proste iść samemu, nie ma nic w tym złego, ani krępującego – można wybrać się na randkę z samą sobą i czuć się świetnie.

spędzanie czasu wolnego

Zakupy – czyli to, co kobiety kochają najbardziej

zakupy

Galerie handlowe są na każdym kroku we Wrocławiu, a nowa wielka galeria powstaje przy Dworcu Głównym.

Osobiście trochę męczą mnie wielkie galerie handlowe, gdzie trzeba przejść, bóg wie ile z jednego końca do drugiego. Najczęściej wybieram więc Galerię Dominikańską, choć jestem trochę zła, że nie ma tam już sklepów takich jak Zara, Stradivarius, Pull and Bear i Bershka. Jeśli nie galeria to idę do Renomy, a po drodze zaglądam do H&m na rynku. A w przypadku dużych zakupów jadę do Pasażu.

Można upolować również fajne rzeczy w Factory Outlet (sama sprawdziłam). Dziewczyny zachęcam Was – pamiętajcie o sobie :)

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀