Jak urządzić nowoczesny salon za niewielkie pieniądze? - ROSOMAG.PL

Jak urządzić nowoczesny salon za niewielkie pieniądze?

nowoczesny salon

Można powiedzieć, że pokój wypoczynkowy to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. W końcu to tu spędzamy większość wolnego dnia, odpoczywamy po pracy i przyjmujemy gości. Dlatego większość z nas chce, aby wyglądał nie tylko elegancko i czysto, ale również modnie. Nowoczesny salon jest marzeniem praktycznie wszystkich, którzy urządzają od początku nowe mieszkanie lub przeprowadzają remont starego. Jak zatem uzyskać taki efekt przy wykorzystaniu jak najmniejszej kwoty pieniędzy?

Nowoczesny salon

Jak urządzić tanio salon - meblowy second hand

Wbrew pozorom nie trzeba mieć w kieszeni kilkunastu tysięcy złotych, by stworzyć we własnym mieszkaniu nowoczesny salon. Wystarczy trochę wolnego czasu i wyobraźni, by miejsce to nabrało modnego wyglądu. Choć z pewnością łatwiej jest iść do sklepu i wybrać meble, które nam się podobają, to jednak często ich cena przewyższa nasze finansowe możliwości. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup używanych mebli, sprzętów czy dekoracji. To, że ktoś sprzedaje je jako używane, nie oznacza, że muszą być zniszczone lub niezdatne do użytku. Wręcz przeciwnie, możemy stworzyć atrakcyjne miejsce wypoczynku, kupując wszystkie potrzebne nam przedmioty z drugiej ręki, ale w dobrym stanie i za bardzo atrakcyjną cenę. Jakby tego było mało, wielu ludziom tak bardzo zależy na pozbyciu się starych mebli, że są w stanie oddać je nawet za darmo. Trzeba mieć zatem cały czas oczy i uszy otwarte, bowiem całkiem przypadkiem możemy znaleźć prawdziwy diament, który wymaga jedynie oszlifowania – nawet jeśli miałoby to oznaczać porąbanie meblościanki na dużo mniejsze kawałki i zrobienie z niej kilku innych rzeczy...

nowoczesny salon
foto: 473. Living Room 3-04_flickr_InAweofGod'sCreation_BY

2340953610_4107b5e006_z

foto: Nesting nelly 001_flickr_Ani-Bee_BY-NC-ND

Zainspiruj się

Dobre pomysły na aranżację domowego wnętrza nie zawsze rodzą nam się same w głowie, dlatego warto szukać inspiracji, które pomogą nam stworzyć wymarzone pomieszczenie, nie wymagając od nas dużych nakładów finansowych. Ciekawe i oszczędne rozwiązania do naszego salonu możemy znaleźć zarówno w internecie, gazetach, katalogach sklepów z wyposażeniem wnętrz, jak i w domach u naszych znajomych. Co prawda czasami wystarczy wykonać tylko lekki „tuning” naszego ulubionego pokoju, by zyskał on świeży wygląd np. poprzez nowe fronty lub okleinę meblową na szafkach, zmianę koloru ścian, nowe obicie zniszczonej kanapy i foteli czy zakup kilku detali, które całkowicie zmienią jego charakter. Jednak musimy sobie również uświadomić to, że wiele przedmiotów, które na pierwszy rzut oka wydają się skonstruowane w skomplikowany sposób, możemy wykonać tak naprawdę sami. Bowiem w większości przypadków nie będą nam potrzebne specjalistyczne urządzenia i góra pieniędzy, a dwie sprawne ręce, wiara we własne możliwości oraz podstawowe narzędzia i materiały, takie jak: drewniane deski, wiertarka, kilka śrubek, wkrętak, farba, lakier i pędzel, by wykonać oryginalny regał na książki, ciekawą półkę na kwiatek, wyjątkowe ramki na zdjęcia, nietuzinkowy stolik kawowy czy osobliwy kącik do pracy.

Staromodne jest modne

Mylą się ci, którzy twierdzą, że nowoczesny salon to przede wszystkim meble z najnowszych kolekcji popularnych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Nowoczesność równie dobrze odzwierciedla styl vintage, który charakteryzuje się łączeniem tego, co stare i nowe. Dzięki tej hipsterskiej modzie możemy nadać naszemu pomieszczeniu indywidualny charakter, jak również zaoszczędzić kilka groszy, stylizując posiadane lub znalezione przez nas meble na wzór tych z poprzednich epok. Warto też wybrać się z wizytą do babci, która na pewno trzyma gdzieś na strychu starą maszynę do szycia, walizkę, oryginalne biurko, kredens, toaletkę, stolik, szafkę nocną, drewniane skrzynki, drabinę czy radio z czasów PRL'u. Z takich przedmiotów możemy stworzyć designerskie meble, a tym samym unikalny klimat mieszkania.

2742165655_2fc32ef689_z

foto: kim payne_flickr_coco+kelley_BY-NC

Samodzielnie znaczy taniej

Choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, to dużo środków pieniężnych przeznaczamy nie tylko na samo wyposażanie domu czy mieszkania, ale także na różnorodnych fachowców, bez których, jak uważamy, nie możemy się obejść. A w rzeczywistości przy wykańczaniu własnych czterech kątów większość rzeczy możemy tak naprawdę zrobić sami. Być może będzie nam potrzebna pomoc bezinteresownego przyjaciela, który pomoże położyć tapety lub panele, a także odbycie małego szkolenia np. poprzez przeczytanie poradnika „jak wykonać ściankę gipsową”, ale przy odrobinie chęci i zaparcia może udać się naprawdę wszystko. Nie pozostaje zatem nic innego jak złapać się za wałek lub młotek i po prostu działać.

Sprzedaj zbędne

Nie dość, że możemy ograniczyć do minimum koszty urządzania lub remontu salonu, to również możemy postarać się o to, aby część wydatków najzwyczajniej w świecie się zwróciła. Już dawno minęła moda wyrzucanie niepotrzebnych nam staroci na śmietnik. Dziś musimy wiedzieć, że sprzedać można praktycznie wszystko. Być może dla nas nasze stare meble nadają się tylko na potraktowanie ich siekierą i wykorzystanie jako drewna na opał, ale dla innych mogą stanowić ósmy cud świata, antyk czy towar, który po lekkim odświeżeniu, ponownie będzie można sprzedać jako nowy. Nie tracąc zatem czasu (i pieniędzy) na wnikliwe rozmyślania, gdzie wyrzucić niemodny już regał czy komu wcisnąć dziurawą kanapę, po prostu zróbmy kilka zdjęć i wystawmy te przedmioty na aukcję internetową. A jeśli posiadamy niemały podjazd lub podwórko, zorganizujmy amerykańską wyprzedaż garażową. Kto wie, może rozpoczniemy nową modę w sąsiedztwie i przy następnej okazji, to nam uda się złowić jakieś skarby.

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl