Dlaczego ludzie mają psy? - ROSOMAG.PL
pies

Dlaczego ludzie mają psy?

Dlaczego ludzie decydują się na zakup lub przygarnięcie psa? Powodów jest wiele, a każdy pociąga za sobą jedną konsekwencję – wielką odpowiedzialność

Decydując się na pupila pod swoim dachem, można przygarnąć kota, chomika, modne w ostatnim czasie jeże, pająka lecz niewątpliwie najwięcej osób decyduje się na psa. Dlaczego?

Jakiego psa kupić? 

Pies dla dziecka

Bardzo częsty powód zakupu lub przygarnięcia psa to dziecko. Ludzie chcą aby dziecko wychowywało się z psem, uczyło jego języka, miało kompana do zabawy. Jeśli pies od szczeniaka ma kontakt z dzieckiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie się z dzieckiem bardzo dobrze dogadywał. Będzie pozwalał mu na pieszczoty, ciągnięcie za uszy i nos. Jeśli nie, należy uważać, ponieważ pies jako istota mniej cierpliwa od człowieka może ją kiedyś stracić, a wtedy dziecko wyląduje w szpitalu, a pies w schronisku.

Pies dla towarzystwa

Pies - najlepszy przyjaciel człowieka w każdym wieku
Pies – najlepszy przyjaciel człowieka w każdym wieku

Na tę formę przyjaźni decydują  się często osoby młode, samotne lub te, które zlitują się nad losem jakiejś bidy w schronisku. Pies do towarzystwa ma miękkie posłanie przy łóżku (albo w) właściciela oraz dobrą karmę w misce.

Pies do obrony

Najczęstsza sytuacja poza miastem, gdzie pies wzięty jest do obrony domu. Psy takie są często bardzo szczęśliwe ponieważ ich życie ma cel. Celem jest obrona domu i domowników. Psy te zazwyczaj jedzą to, co dostaną, a noce spędzają na dworze.

Pies do sportu

Bardzo popularna ostatnio forma przygarniania psów – do sportów. Może być to posłuszeństwo, dog frisbee czy agility (skoki przez płotki). Pies do sportu jest zazwyczaj rasowy, o konkretnych predyspozycjach. Jego kupno i wychowanie kosztuje sporo oraz duże są wymagania w stosunku do tego psa. Często osoby decydujące się na psa właśnie z takiego powodu, posiadają już więcej czworonogów w domu

To z jakiego powodu ludzie decydują się na psa w domu, zależy w dużej mierze od ich aktualnego trybu życia. Osoby aktywne potrzebują psa jako towarzysza, często uprawiając z nim konkretny sport. Osoby stateczne, posiadające rodzinę, psa traktują jako dodatek do ideału rodziny. Posiadanie psa pociąga za sobą jednak rozliczne koszty weterynarza, karmy, akcesoriów, z którymi mierzyć się trzeba przez okrągły rok. O tym napiszę kiedy indziej.

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀