jeczmien 1
fot. kelleykatze.blogspot.com

Jęczmień do picia: Klucz do witalności i dobrego samopoczucia

Herbata jęczmienna, herbata ziołowa z pieczonych ziaren, są niezwykle popularne w Japonii, Korei i Chinach. Pierwotnie nasiona jęczmienia były używane do robienia herbaty, ale teraz możemy je znaleźć na rynku w postaci torebek herbaty do tego smacznego i zdrowego napoju

Jęczmień do picia

Pamiętajmy, że herbata jęczmienna jest smaczną i pożywną alternatywą do zielonych, czarnych i ziołowych herbat, którą można pić z i między posiłkami. Jęczmień po raz pierwszy został udomowiony na Bliskim Wschodzie i Rzymianie jedli go jako podstawowy produkt, dopóki nie został on zastąpiony przez pszenicę

Jęczmień na zdrowy sen

Zboża są obecne w medycynie chińskiej od niepamiętnych czasów, ze względy na jego właściwości i niesamowite korzyści zdrowotne. Wielu ludzi twierdzi, że herbaty jęczmienne pomagają skutecznie oczyścić nasz organizm z toksyn. Mówi się też, że zmniejszają nasz poziom stresu i związane z nim problemy.

Jęczmień
Jęczmień posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych

Jęczmień zawiera melatoninę i tryptofan, które pracują razem, by promować regularny, zdrowy wzorzec snu. Jego właściwości w tradycyjnej medycynie chińskiej to chłodzenie, słoność i pikantność.

Podczas gdy w Japonii uważana jest powszechnie za napój chłodzący, w Korei używana przez cały rok, zarówno w zimie na rozgrzanie, jak i w lecie na ochłodę.

Jęczmień dobry na stres

Pamiętajmy, że regularne picie tej herbaty, może pomóc skutecznie pomóc w łagodzeniu stresu i zmniejszeniu problemów fizycznych, które związane z tym, że tyjemy przez przejadanie w okresie stresu.

Herbata jęczmienna polecana jest również jako środek moczopędny i przywraca prawidłowy przepływ moczu. Ponadto zmniejsza również ból i nieprzyjemne zapachy. Można ją również z powodzeniem stosować w leczeniu hemoroidów i zapaleniu stawów.

Warto pamiętać, że herbata jęczmienna zawiera szereg związków, które pełnią rolę przeciwutleniaczy w organizmie, w tym selen i lignina oraz witamina C i A. Przeciwutleniacze wpływają pozytywnie na różnorodne systemy naszego organizmu i pomagają zapobiegać skutecznie różnym chorobom układu sercowo-naczyniowego i raka.

Jęczmień a próchnica

Herbata jęczmienna pomaga również hamować rozwój bakterii i przyczepność, zwłaszcza paciorkowce jamy ustnej, płytka bakteryjna, która powoduje próchnicę.

Picie nadmiernej ilości jakiejkolwiek herbaty w czasie ciąży może powodować problemy zdrowotne zarówno u Ciebie, jak i Twojego maleństwa. Dotyczy to również herbaty jęczmiennej.

Zioła w herbatach są bardziej skoncentrowane niż w żywności, więc ich picie może być szkodliwe, nawet jeśli w jedzeniu uważane są za bezpieczne.