Kamienie szlachetne i srebro jako dodatki eleganckich stylizacji - ROSOMAG.PL
srebro

Kamienie szlachetne i srebro jako dodatki eleganckich stylizacji

Biżuteria srebrna jest rozwiązaniem, warto dodać, że pasuje prawie do wszystkiego, można ją nosić także do pracy i na co dzień. 925 to najbardziej poszukiwana próba tego surowca, a ręcznie i misternie robione cudeńka, można powiedzieć, że mają w sobie coś więcej, bo nie wytworzyła ich masowo żadna maszyna, ale ręka człowieka nadała im charakteru

Kamienie szlachetne

Sprawdź swój znak zodiaku i poszukaj swojego kamienia

Być może jednym wyda się to zabobonami, gusłami, a może nawet niedorzeczne, ale coś może jednak w tym jest. Bo nasza data i godzina urodzenia – tym samym układ planet w tym czasie – jest indywidualny. Każdy znak ma swój kamień, który ma go wspierać w trudnych momentach, a poza tym prezentuje się  ciekawie jako dodatek do modnego ubrania.

Kolorystyka nie jedno ma imię – cytryn

Dobieranie kolorów nie jest sprawą łatwą, a jeśli mamy już wybraną stylizację, to warto zadbać aby dodatki również były dopasowane kolorystycznie do całej reszty. Zatem jeśli srebrne szpilki, to srebro będzie pasowało doskonale jako uzupełnienie, a jeśli założymy złote szpilki – dobrze jest wybrać coś z żółtym, połyskującym kamieniem. Przykładem połyskującego kamienia w złotym kolorze jest cytryn.

Cytryn | fot. twojabizuteria.pl
Cytryn | fot. twojabizuteria.pl

Bursztyn nie tylko do złotej stylizacji

Do lśniącego złota, można także dopasować srebrną biżuterię z bursztynem, który również zawiera w sobie odcienie złota. Posiada także właściwości zdrowotne, a także jest cenny w swojej gramaturze, i podobnie do szlachetnych metali, wyceniany jest w zależności od wagi.

Małe niebieskie, turkusowe cudeńka

Turkusy są kamieniami w kolorze niebieskim, nieco wpadającym w zielony, a także zawierające pewnego rodzaju przebarwienia, które dodają im tylko ładniejszego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru. To jeden z najciekawszych minerałów, podobno przynoszący szczęście.

Turkus | fot. gemmaklejnot.blogspot.com
Turkus | fot. gemmaklejnot.blogspot.com

Najbardziej połyskujący i w wielu różnych barwach – topaz

Topaz to kamień, który może być zastosowany jako wyszlifowany kaboszon. Równie dobrze jako magicznie połyskujący kryształ o szlifie diamentowym. Wygląda wówczas naprawdę okazale i połyskuje pod wpływem światła. Do tworzenia biżuterii srebrnej można użyć wszystkich dostępnych kolorów, nawet ulubiony przez kobiety różowy znalazł swoje zastosowanie w jubilerstwie. Ładne żółte i pomarańczowe odcienie nadadzą się także do wspomnianej wcześniej złotej stylizacji. Natomiast w kolorystyce seledynowej będą pasowały do ubrań w bardziej pastelowych kolorach.

Topaz kamienie
Topaz | fot. mnh.si.edu

Do bardziej odważnych stylizacji warto wybrać granat

Występuje w kilku kolorach, ale najciekawszy jest chyba w kolorze głębokiej, spokojnej czerwieni. Może zatem doskonale podkreślić stylizację w tym właśnie kolorze, a co ciekawe, będzie ją subtelnie podkreślać i jednocześnie przyciągać uwagę swoim połyskiem.

granat kamień
Granat | fot. antiquebizu.pl

Naszyjnik w kilku kolorach

Multikolor to dobre rozwiązanie dla zestawów ubrań na wielkie wyjścia, będzie pasować do wielu zestawień, a także inspirować swoimi różnymi odcieniami.

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀