Każdy może wykonać zdjęcie, ale nie każde musi być dobre - sztuka fotografowania - ROSOMAG.PL
fotografowanie

Każdy może wykonać zdjęcie, ale nie każde musi być dobre – sztuka fotografowania

Każdy z nas lubi uwidaczniać chwile, które wywierają duży wpływ w naszym życiu, a wraz z pojawieniem się nowych technologii  możemy w łatwy i przyjemny sposób dzielić się ważnymi momentami z innymi ludźmi. Cóż z tego, jeżeli wykonane przez nas zdjęcia, mimo wielu starań nie przynoszą oczekiwanych efektów. Wówczas zadajemy sobie pytanie, czy naprawdę temu jest winny nasz aparat?

W serwisach społecznościowych takich jak: facebook, twitter, instagram, tumblr itp. jest zarejestrowanych wiele milionów ludzi z różnych zakątków świata. Niektóre z nich służą jedynie do publikowania zdjęć, tak jak wymieniony już instagram, flickr czy pinterest. W sieci każdego dnia publikowane są miliony różnych zdjęć, ale tylko nieduża część z nich zyskuje pozytywną opinie. Co może na to wpływać ?

Czym jest fotografia?

sztuka fotografowaniaFotografia narodziła się w XIX wieku a jej głównym celem jest zarejestrowanie trwałego obrazu za pomocą światła. To potężne narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie ulec złudzeniu, a przy pomocy serii ujęć opowiedzieć jakąś historię, i co najważniejsze pokazać swoje emocje, żeby inni mogli zobaczyć nas z innej strony. W sztuce fotografia odgrywa ważną rolę. To prawdziwa magia, pokazanie czegoś co ma głęboko w sobie ukryte piękno. Dzięki naszym zdolnościom, obserwacjom i umiejętnościom dostrzegania najdrobniejszych szczegółów ukazujemy to. Wbrew pozorom fotografię nie możemy zaliczyć do tych prostszych i łatwiejszych dziedzin sztuki, to kreowanie innego wyobrażania sobie świata.

Czy trzeba być fotografem, aby wykonać profesjonalne zdjęcie?

W dzisiejszych czas każdy potrafi zachwycić się dobrym zdjęciem i każdy może wykonać zdjęcie, ale nie każde zdjęcie musi być dobre. Dobre zdjęcie można zrobić za pomocą aparatu cyfrowego czy lustrzanki cyfrowej, ale zdjęcie określone mianem „dobre” można wykonać też już przy użyciu smartfonu, tabletu lub laptopa. W dobie tak szeroko rozwijającej i łączącej się sztuki z nowoczesną technologią – można w warunkach domowych poprawić jakość obrazu i to wszystko za pomocą aplikacji, które dostępne są dla wszystkich. A więc zatem wszystko się liczy.

Czy trzeba być pięknym, aby nasze selfie były ładne?

sztuka fotografowania
Uroda i nasza postawa na pewno odgrywają znaczną rolę, ale nie łudźmy się, że sami możemy wykonać równie dobre zdjęcia, które widzimy na albumach muzycznych wokalistów, na okładkach książek czy na plakatach zapowiadających różne wydarzenia. Te zdjęcia są specjalnie obrabiane przez grafików i jakość tych zdjęć zawsze będzie wyższa, przez co efekty zawsze będą nas zaskakiwać.

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀