GEOX BUTY DZIECIĘCE | KLUB LIFESTYLE

GENEROWANIE RABATÓW MOŻE ZAJĄĆ KILKA SEKUND

Buty dziecięce GEOX

Dlaczego Twoje dziecko powinno nosić buty GEOX?

Obuwie GEOX to włoskie buty, które szturmem zawojowały światowy rynek butów – w tym rynek obuwia dla dzieci.

Zaledwie w kilkanaście lat z małej firmy, w której w latach ’90 projektowało i produkowało buty zaledwie 5 osób, GEOX we Włoszech został liderem rynku. Firma jest także trzecim producentem na świecie w kategorii obuwia codziennego użytku. Obecnie GEOX to prawdziwy potentat oraz jeden z najbardziej uznanych producentów markowego obuwia dla dzieci.

Mario Moretti Polegato

Mario Moretti Polegato – twórca butów GEOX

Założycielem marki GEOX jest Mario Moretti Polegato. W jaki sposób wpadł na pomysł swoich butów? Podczas pobytu w USA i uprawiania joggingu jego buty z gumową podeszwą przegrzały stopy podczas upału. Chcąc przynieść ulgę zbolałym stopom, za pomocą noża zrobił w podeszwach otwory i tym samym zapewnił dopływ powietrza. W ten prosty sposób uwolnił nadmiar ciepła ze swoich butów. Tak narodził się pomysł na innowacyjne obuwie. Gdy Polegato wrócił do Włoch postanowił w domowych warunkach wyprodukować pierwszą parę swoich butów.

Buty charakteryzowały się perforowaną gumową podeszwą, dzięki której możliwy był przepływ powietrza, blokującą jednocześnie dostęp wody z zewnątrz. Do ich produkcji wykorzystano specjalny materiał zaprojektowany przez ekspertów z NASA.

Jednak sieci i sklepy z obuwiem nie były początkowe zainteresowane pomysłem i produktem Włocha . Nikt nie docenił potencjału nietypowego obuwia. Dlatego Mario Moretti Polegato postanowił założyć firmę GEOX zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą nowoczesnego, oddychającego obuwia.

Nazwa marki – GEOX to połączenie greckiego słowa „geo” (ziemia) oraz litery „x” – symbolizującej nowoczesne technologie. Buty niejako łączą harmonię żywiołów – ziemię, po której chodzimy, oraz powietrze, którym oddychamy. Nowoczesne technologie, które ochrania ponad 40 patentów, zaowocowały wygodnymi, bezpiecznymi i oddychającymi butami, które eliminują dyskomfort, szybkie zużywanie obuwia, a nawet przykre zapachy czy choroby skóry. Z tego względu są szczególnie polecane dla dzieci, których stopy są szczególnie wrażliwe.

Klienci na całym świecie pokochali obuwie GEOX ceniąc ich innowacyjność i bardzo wysoką jakość. Są to jedne z najczęściej wybieranych markowych butów dla dzieci.