szpileczki damskie
szpileczki damskie

SZPILECZKI DAMSKIE 

GENEROWANIE RABATÓW MOŻE ZAJĄĆ KILKA SEKUND

Szpileczki damskie – wszystko co musisz wiedzieć

Modelki, aktorki, znane kobiety wielkiego i mniejszego formatu, a przede wszystkim największe gwiazdy , czyli damy, które mijamy każdego dnia na ulicy… większość z nich łączy coś niesamowitego. Kilka lub czasem kilkanaście centymetrów, które potrafią sprawić przyjemność nie tylko im, ale głównie… mężczyznom

Szpilki, bo oczywiście o nich mowa, znane są ludziom już od tysiącleci. Pierwsze malowidła przedstawiające ten rodzaj obuwia zostały odkryte już podczas prac wykopaliskowych w Egipcie. Starożytni jeźdźcy używali ich do podtrzymywania stopy w strzemionach. Podobno znacznie ułatwiało im to jazdę konną. Później szpilki były nieodzownym atrybutem greckich aktorów, dzięki którym stawali się wyżsi, co było niewątpliwym atutem.

Klasyczne szpileczki damskie

Jeśli jednak mamy przed oczami klasyczne szpileczki damskie, w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, musimy się cofnąć „jedynie” do 1553 roku i wyobrazić sobie śliczną 14-letnią Katarzynę Medycejską, która szykując się do ślubu z Henrykiem de Valois popadła w lekką depresję. Uważała się za zbyt mało atrakcyjną, ponieważ była niskiego wzrostu. Pewności siebie dodały jej właśnie szpilki.  Swoją drogą była bardzo odważną dziewczynką, ponieważ za jej czasów buty na obcasie nosiły głównie prostytutki.

szpileczki damskie

Mężczyźni także nie stronili od tego typu obuwia. Wystarczy spojrzeć na portrety Ludwika XIV. Na każdym pokazuje zgrabną nogę w butach na obcasie. Nicolas Lestage, szewc, stworzył dla niego prawdziwe cuda. Niektóre nawet 10-cio centymetrowe!

Niestety, później przyszła Rewolucja Francuska, która tępiła wszystko co było związane z dworem i ze szlachetnie urodzonymi, więc i obcasy odeszły na długi czas z myśli ludzi.

Rewolucja szpileczek damskich

Jednak prawdziwą rewolucją był wiek XX. Salvatore Ferragamo, Andre Perugio czy Roger Vivier (projektował buty dla Diora; to właśnie on zwęził słupek szpilki) zaczęli tworzyć prawdziwe cuda. Lata 20 i 30 należały do nich. Zaczęli ozdabiać szpilki w szlachetne kamienie, tworzyć z nich dzieła sztuki nadając im surrealistyczne kształty. Kobiety były coraz szczuplejsze i coraz piękniej kołysały się na coraz wyższych obcasach.

Szpilki
fot. rogervivier.cheaprogerviviershoes.net

Lata 70 to lekki przeskok w myśleniu niektórych ludzi. Za sprawą nieocenionego Manolo Blahnika, który wyciągnął szpilki z kręgu skojarzeń z prostytucją i seksem, kobiety coraz głośniej stukały obcasami po biurowych korytarzach. Podobno wtedy mężczyznom przyspieszał puls i mocniej nasłuchiwali ale było to związane nie z ciekawością a podobno ze strachem przed wyzwoloną i pewną siebie kobietą.

szpileczki damskie

Piękno damskich szpileczek

Wg badań opinii publicznej, szpileczki damskie są jednymi z najbardziej estetycznych damskich butów. Wysmuklają kostkę, zwężają stopę, sprawiają, że automatycznie prostujemy się, wypinamy lekko pupę i kierujemy do przodu biust. Do tego nasze biodra uwodzicielsko kołyszą się na boki, co daje mężczyznom szerokie pole wyobraźni.

szpileczki damskie

Podobno nosząc codziennie nawet 5 cm szpilki można poprawić swoje doznania seksualne. Podczas chodzenia w takich butach, pracują mięśnie miednicy odpowiedzialne za odczuwanie doznań

Ah te damskie szpileczki

Moc szpilek może być mierzona ilością zazdrosnych spojrzeń innych kobiet i pełnych uznania spojrzeń mężczyzn. .. Jak z kolei uważa francuski reżyser Sacha Guitry: Kobiety włożyły szpilki, by mogły być całowane przez mężczyzn nie tylko w czoło…

Tak więc każda kobieta powinna posiadać przynajmniej jedną parę szpilek. To buty uniwersalne – idealne do pracy, oraz na imprezę, randkę, spotkanie biznesowe. Współcześnie szpileczki damskie są różne – tanie, albo markowe, kiczowate i prawdziwie artystyczne, wręcz dzieła sztuki. Inkrustowane szlachetnymi kamieniami albo o surrealistycznych kształtach obcasów, wykonane z luksusowych materiałów są wytworem sztuki nie tylko szewskiej, ale tej przez duże S…

Kobiety na ogół więc płacą dość wysoką cenę za atrakcyjny wygląd. (Nie wspominając już o drewnianych podłogach, które szpilki potwornie dziurawią…). Czy jednak problemy ze stopami mogą w jakiś sposób zniechęcić kobiety do noszenia szpilek? Jak można zrezygnować z przyjaźni tak uzupełniających się rzeczy: brylantowej kolii i butów na niebotycznym obcasie???