Jest rok 2009 – powstaje Bitcoin (internetowe pieniądze). Za jednego dolara można było wówczas nabyć aż 1309 Bitcoinów. Dziś (7 grudnia 2017) jeden Bitcoin osiągnął już wartość ponad 14000 dolarów! Czyli około 50 tysięcy złotych! Coraz więcej osób ogarnia „gorączka” Bitcoina – nikogo to nie dziwi bo tak silne, długoterminowe wzrosty nie są często spotykane przy innych inwestycjach. Chcesz być częścią tego intratnego rynku i zdobywać automatycznie Bitcoiny? 

POD KONIEC ARTYKUŁU INSTRUKCJA JAK REGULARNIE OTRZYMYWAĆ BITCOINY DZIĘKI JEDNORAZOWEJ INWESTYCJI – PRZYŁĄCZ SIĘ DO KOPALNI!

Co to jest Bitcoin? Najważniejsze informacje

To cyfrowa kryptowaluta, tak jakby internetowe pieniądze (oczywiście wymienialne w każdej chwili na dowolną walutę w tym na złotówki). Bitcoiny powstają dzięki mocy obliczeniowej komputerów, które pracują w sieci zdecentralizowanej (rozproszonej) na całym świecie. Komputery te muszą się mierzyć z zadaniami kryptograficznymi i rozwiązywaniem bardzo trudnych operacji. Jest to tak zwane „wydobywanie” lub „kopanie” (analogia do górnictwa) kryptowaluty. Technologia związana z Bitcoinami nazywa się Blockchain (łańcuch bloków) – to system kryptograficzny, którego nie da się złamać. Technologia ta służy do przechowywania, przetwarzania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie.

Bitcoin jest walutą podzielną do 8 miejsc po przecinku. Nie musisz się więc martwić, że w przyszłości, kiedy 1 Bitcoin będzie już warty ogromny majątek, nie będzie można nim swobodnie operować. Najmniejsza część Bitcoina to tzw. satoshi (0.00000001 BTC) więc można płacić chociażby za najtańsze rzeczy.

Bitcoin jest przechowywany w tzw. portfelach. Popularne są portfele przeglądarkowe (online) i ich wersje na smartfony (jako aplikacje). Do znacznych kwot zaleca się portfele fizyczne – np. w formie pendrive’a. Jednak początkującym użytkownikom zazwyczaj wystarczą portfele online i aplikacje. Są one przeważnie bardzo dobrze zabezpieczone, a jeśli zdarzają się problemy, to zazwyczaj z powodu nieostrożności użytkowników. Staraj się nie logować na swój portfel na obcych komputerach, np w kafejkach internetowych. A komputer na którym się logujesz powinien mieć aktualne oprogramowanie i program antywirusowy.

W każdej chwili można przesyłać Bitcoiny innym użytkownikom lub zamienić je na złotówki, a nawet wypłacić bezpośrednio z bankomatu. Możliwa jest również płatność bezpośrednio Bitcoinami w coraz większej liczbie miejsc. Jak wieść niesie popularny McDonalds rozważa wprowadzenie płatności Bitcoinami już w 2018 roku.

Bitcoin płatnosci

Płatność bezpośrednio Bitcoinem staje się coraz popularniejsza

Bezpieczny i nowoczesny pieniądz – Bitcoin

Bitcoin jest walutą opartą o matematykę i kryptografię – z tego powodu jest najbardziej bezpieczną walutą na świecie, której nie można zablokować, sfałszować czy sztucznie dodrukować – w związku z tym Bitcoin nie podlega inflacji! Waluta ta nie jest podległa bankom, rządom czy dowolnym instytucjom i jest bardzo wygodna w obsłudze. Z tych względów jej popularność i wartość bardzo szybko rosną.

Nikt nie jest właścicielem sieci Bitcoin, tak samo jak nikt nie posiada na wyłączność technologii obsługującej e-mail. Tak więc Bitcoin jest kontrolowany przez wszystkich uczestników sieci na świecie! Warto dodać, że całkowita liczba Bitcoinów nie może przekroczyć 21 milionów. Obecnie wydobyto już około 17 milionów. Jednak wydobycie Bitcoinów sukcesywnie zwalnia ponieważ staje się coraz trudniejsze. Algorytm wraz ze wzrostem popularności narzuca komputerom coraz bardziej złożone operacje do wykonania. To też ma wpływ na cenę Bitcoina bo jeśli coś jest trudno osiągalne – jest zawsze w cenie. Według niektórych teorii wszystkich Bitcoinów nie uda się wydobyć wcześniej jak za… 130 lat! 

Kryptowaluta Bitcoin to bardzo nowoczesna forma pieniądza. Mówi się, że Bitcoin wyprze pieniądz tradycyjny (fiducjarny) tak jak internet i poczta e-mail niemal wyparły pocztę tradycyjną (w zakresie prywatnym).

Poniżej wykres wzrostu wartości Bitcoina w 2017 roku 

Wykres historyczny Bitcoina

Wykres roczny ceny Bitcoina (2017) | fot. coindesk.com

Jak zdobyć kryptowalutę Bitcoin? 

Coraz popularniejsze staje się wykupienie udziału w mocy obliczeniowej kopalni Bitcoinów . To potężne firmy, które dysponują tysiącami specjalnie przystosowanych komputerów, które przez całą dobę wydobywają Bitcoina. I dzielą się nim z Tobą jeśli zainwestowałeś w nie swoje pieniądze.

Kopalnie kryptowalut w związku z ogromnym tempem rozwoju tego biznesu i coraz większymi potrzebami – szukają inwestorów, którym w zamian za zainwestowane środki przesyłają regularnie bezpośrednio na portfel część z wydobytych Bitcoinów. Wysokość wypłat uzależniona jest od wykupionego udziału w mocy obliczeniowej.

 

Omnia – najlepsza kopalnia Bitcoina? Dożywotnia licencja na wydobywanie!

Omnia wydobywa kryptowaluty na Islandii (jest tam tańszy prąd – główny koszt przy wydobywaniu kryptowalut) w kooperacji z uznaną firmą Genesis Mining. Omnia ostatnimi czasy uruchomiła również swoją kopalnię w Szwecji.

Firma Omnia powstała niedawno bo we wrześniu 2017 r. Kopalnia Bitcoin Omnia wyróżnia się tym, że swoim użytkownikom udziela dożywotniej licencji (lifetime mining) na wydobywanie kryptowalut. To znaczy, że będziesz otrzymywać swoje Bitcoiny tak długo, jak długo ich wydobywanie będzie opłacalne (kopalnia szacuje ten czas na minimum 6-10 lat).

Aby zarabiać nie musisz nic nikomu polecać, sprzedawać, klikać żadnych reklam itp. Po prostu Twoja inwestycja pracuje na Ciebie. To najłatwiejszy sposób na zarobek w sieci i szansa na niewspółmiernie wysokie zyski w stosunku do inwestycji

Jeśli jednak zechcesz polecić kopalnię innym osobom dostaniesz od kopalni dodatkowe wynagrodzenie – na zasadzie zwykłego programu partnerskiego. 

Uwaga! Poniżej możesz zobaczyć film z wizyty Roberta Velghe (współtwórca firmy) w kopalni Omnii w Szwecji. Jak więc widzisz to prawdziwa firma zatrudniająca personel, posiadająca budynki i dysponująca realnymi środkami (specjalistycznymi komputerami) do wydobywania kryptowalut. To w pełni sprawny i realny biznes, w który możesz jednorazowo zainwestować, a następnie stale partycypować w jego zyskach:

Kopalnia Omnia jest w pełni wypłacalna i regularnie przelewa Bitcoiny swoim uczestnikom! 

Wydobywanie cyfrowego złota w kopalni kryptowalut 

Kopalnia Bitcoina Pakiety wydobywcze Bitcoinów w kopalni Omnia zaczynają się od 100 dolarów, a kończą na $25000. Na początek zalecamy kupno pakietu za $500 lub $1000. Jeśli upewnisz się co do rzetelności kopalni – zawsze możesz zrobić upgrade – czyli podnieść pakiet na wyższy.

Można zakupić następujące pakiety – im droższy pakiet tym większa moc wydobywcza i co za tym idzie – większe kwoty Bitcoina będziesz regularnie otrzymywać na swój portfel:

STARTER $100 (moc 285.72 GH/S)

KICKSTARTER $500 (moc 1428.58 GH/S)

LIGHT MINER $1000 (moc 2857.15 GH/S)

MID MINER $3000 (moc 8,571.45 GH/S)

STRONG MINER $8500 (moc 24,285.77 GH/S)

MASTER MINER $15000 (moc 42,857.25 GH/S)

ELITE MINER $25000 (moc 71,428.75 GH/S)

Moc wydobywcza przynosi od 10% do 15% zwrotu miesięcznie w zależności od wybranego pakietu. Średnio więc inwestycja zwraca się w około 7 miesięcy. Oczywiście jeśli kurs Bitcoins będzie rósł może to nastąpić o wiele szybciej. Np. Bitcoin o wartości 66 zł otrzymany np. w dniu 26.11.2017, dziś (7.12.2017) już jest warty 105 zł. Tak się zarabia na wzroście! Gdzie jest kres tych wzrostów? Tego dokładnie nie wiadomo bo Bitcoin to prekursor i pierwsza kryptowaluta – dlatego trudno to jednoznacznie ocenić. Według niektórych ekspertów prawdziwy boom na Bitcoina dopiero przed nami, a jego ostateczna cena może dojść do setek tysięcy, a może nawet milionów dolarów! Dlatego warto inwestować dziś gdy jego cena nie jest jeszcze tak abstrakcyjnie wysoka. Oczywiście mają czasami miejsce korekty kursu. Nic nie może wyłącznie rosnąć przez cały czas. Nie należy się jednak przejmować korektami tylko należy je przeczekać. Najlepiej jeśli swojego Bitcoina będziesz kumulować i przetrzymywać (tzw. HODL), a nie wypłacać na bieżąco – taka strategia może Ci zagwarantować największe zyski. To tak jakby składować złoto, którego cena bardzo szybko by rosła!

INSTRUKCJA

Jak dołączyć do kopalni i otrzymywać regularnie Bitcoiny na swój portfel? Tylko dwa proste kroki! 

 

1. ZAŁOŻENIE PORTFELA

Jak już wiesz musisz mieć swój portfel dla przechowywania Bitcoinów.

Polecamy darmowy portfel Cryptopay. Jeśli go założysz z tego linka zyskasz możliwość zamówienia karty bankomatowej ze zniżką 25% . Karta służy do wypłacania środków bezpośrednio z bankomatu i płatności w sklepach czy internecie.

Po zalogowaniu do portfela kliknij ACCOUNTS i Bitcoin Account; ujrzysz wówczas adres swojego portfela – jest to ciąg przypadkowych cyfr i liter.

Po założeniu portfela Cryptopay możesz również pobrać jego wersję jako aplikację na smartfona (Android lub iPhone).

Uwaga! Jeśli nie znasz języka angielskiego możesz wymiennie założyć ten portfel online po polsku. Lub wg uznania znaleźć dowolny inny portfel.

Podczas zakładania portfela podaj swój podstawowy adres email i prawdziwe dane osobowe. Po utworzeniu portfela koniecznie zanotuj i schowaj w bezpiecznym miejscu swój login i hasło. Przejrzyj także ustawienia bezpieczeństwa aby maksymalnie zabezpieczyć swój portfel.

 

2. REJESTRACJA W KOPALNI OMNIA

Uwaga! Przy wyborze pakietu upewnij się, że jest to pakiet dla kryptowaluty Bitcoin, gdyż kopalnia wydobywa jeszcze inne waluty (Ethereum, Ethereum Classic, Z cash i Litecoin).

Podczas rejestracji wklej skopiowany adres swojego porfela bitcoin (patrz punkt 1). Wybrany pakiet możesz opłacić swoją kartą debetową/kredytową.

Link do rejestracji: zarejestruj się w kopalni kryptowalut Omnia

 

Kontakt

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z Bitcoinem i tym biznesem możesz skorzystać z poniższego formularza. Osoby w naszej grupie mogą liczyć na wszelką pomoc.

 

 

 

Treść tego artykułu ma  charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym autorzy i serwis rosomag.pl nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w serwisie rosomag.pl. Inwestycje wiążą się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanego kapitału.