Kot i lato - jak chłodzić kota w upalne dni? [PORADNIK] - ROSOMAG.PL
kot lato

Kot i lato – jak chłodzić kota w upalne dni? [PORADNIK]

Temperatura za oknem przekracza 30 stopni w cieniu, a twój futrzak leży i nie ma na nic ochoty? Najlepiej mu jest na chłodnym kawałku paneli w salonie albo na kafelkach w kuchni?

Koty odczuwają ciepło bardziej od ludzi, a to dlatego, że mają sierść. Potrafią sobie poradzić w gorące dni, ale dlaczego nie moglibyśmy im pomóc?

Przedstawię kilka porad dotyczących ochłodzenia naszego sierściucha w upalne dni:

Jako chłodzić kota?

  • Najważniejszy jest stały dostęp do wody. Koty mogą dostać udaru, więc musimy być stale w pogotowiu, a woda ułatwi kociakowi znoszenie gorącego powietrza. Porozstawiaj kilka misek w różnych miejscach w domu, w pokoju, w kuchni, na balkonie, a nawet w łazience. Mimo, że koty piją bardzo mało to mogą chcieć zaspokoić pragnienie o wiele bardziej, niż zwykle.
  • Nie wypuszczaj kota w samo południe na balkon. Kot nie jest człowiekiem, niekoniecznie wie, że wychodzenie o godzinie 12 na taras w pełnym słońcu jest szkodliwe. Poczekaj, aż najgorszy żar minie.
  • Patent z ręcznikiem. W upalne dni moczymy czapki w jeziorach lub morzach, by potem założyć je na głowę. Niestety kotów nie możemy zamoczyć w wannie, gdyż może to doprowadzić do niepotrzebnego stresu lub przeziębienia. Bierzemy niepotrzebny ręcznik, który namaczamy w chłodnej wodzie i wyciskamy, by był wilgotny. Kładziemy na naszego kota i co jakiś czas powtarzamy czynność. W ten sposób kotu jest lżej, a my nie musimy się martwić.

kot lato

  • Udostępnij kotu chłodne miejsce do wylegiwania się. Przeważnie najchłodniej jest w łazience, czyli tam gdzie mamy kafelki. Dobrym pomysłem jest pozwolenie kotu na przebywanie tam podczas upałów. Dodatkowo można rozstawić suszarkę na pranie i powiesić na niej coś dużego – typu prześcieradło, dzięki temu pod spodem zrobi się wilgotna, chłodniejsza strefa.
  • Zakupienie wiatraka lub maty chłodzącej dla zwierząt. Wiatrak przyda się nie tylko zwierzakowi, ale i nam. Mata chłodzi przez kilka godzin, po czym wystarcza krótka przerwa w korzystaniu, aby wznowić efekt chłodzenia. Działa podczas kontaktu z ciałem.

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀