Magnolia - piękna od milionów lat
kwiaty magnolii

Magnolia – piękna od milionów lat

Każdego roku perfumiarze z Fragonarda w Grasse we Francji wybierają zapach, który będzie zapachem przewodnim danego roku. W 2020 to magnolia jest kwiatem, który zdominuje produkty tej wytwórni

Jest właśnie pora kwitnienia magnolii w Polsce. Ten niezwykle ozdobny krzew, drzewo (w pewnych odmianach) jest przepysznym zwiastunem wiosny w naszym kraju. Jego kwiaty są bardzo okazałe. Pojawiają się dość wcześnie jeszcze zanim zazielenią się inne nasze drzewa. To sprawia, że widok kwitnącej magnolii nie ma sobie równych! Kwiaty magnolii są duże, mają różne kształty płatków. Także kolory są w różnych odcieniach bieli, przez blady róż aż do purpury. Są nawet odmiany lekko waniliowo-żółte. Niezwykle dekoracyjne (i fotogeniczne), zawsze wywołują zachwyt przechodniów.

Magnolia

Piękna od milionów lat!

Magnolia jest jedną z najstarszych roślin na ziemi. Podobno pojawiła się ok. 100 milionów lat temu i niemal nie zmieniła swojego wyglądu. Pochodzi z Azji Wschodniej, ale rośnie też dziko w Ameryce Północnej oraz Południowej. Od dawna (już bowiem od ok. od XVII w.) przyjęła się jako drzewo i krzew ozdobny hodowany w Europie, także w Polsce.

magnolia

W naszym kraju jest szczególnie popularna na zachodzie Polski, jej drzewiaste odmiany rosną w tych rejonach od czasów przedwojennych. W Chinach magnolia jest symbolem szczerości i czystości, a stan Luizjana (USA) umieścił te kwiaty w swoim herbie.

Zapach w buteleczce

Zapach magnolii od dawna fascynował perfumiarzy, którzy widzieli w nim idealne połączenie woni jaśminu, konwalii i róży. Najstarsze perfumy opracowane na bazie zapachu magnolii to m.in.:  Rose Magnolia oraz White Magnolia Heleny Rubinstein, Majestic Magnolia (Houbigant). Oczywiście, jest też niezliczona ilość perfum, w których magnolia jest jednym ze składników. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wśród 250 odmian magnolii zapach może się różnić. Niektóre gatunki w ogóle nie pachną.

magnolia perfumy

Grasse (na Lazurowym Wybrzeżu we Francji) to stolica światowych perfum, od wieków.  Fragonard jest jedną z najstarszych wytwórni  w Grasse. Od kilku lat firma tworzy perfumy, mydełka, dyfuzory itp. skupiając się na jednym, przewodnim zapachu, wybranym na dany rok. W 2020 magnolia to będzie właśnie ten przewodni zapach. Fragonard jak wielu innych wytwórców w Grasse, prowadzi też muzeum swoich perfum. Można się w nim zapoznać z tradycyjnymi metodami utrwalania ulotnej woni najwspanialszych kwiatów i roślin perfumiarskich. W ten sposób możemy zatrzymać wiosnę na dłużej. Gdy magnolia już przekwitnie, jej cudownie wiosenna woń pozostanie z nami…

Tutaj znajdziesz więcej kosmetyków na bazie magnolii.

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀