Najdłuższe molo na świecie. Southend-on-sea - ROSOMAG.PL
najdłuższe molo na świecie
najdłuższe molo na świecie | fot. niebianskie-podroze.pl

Najdłuższe molo na świecie. Southend-on-sea

Gdzie jest najdłuższe molo na świecie? Southend-on-sea – niewielkie miasteczko położone nad Tamizą na wschód od Londynu to centrum rekreacji. Znajduje się tu wielkie wesołe miasteczko, liczne kasyna, bary, restauracje i sklepy. To miejsce, gdzie Tamiza jest już bardzo szeroka i niedaleko wpada już do oceanu. To w tej malowniczej okolicy wybudowano najdłuższe molo na świecie liczące 2100 m

Najdłuższe molo na świecie

Historia molo w Southend. Już w XVIII wieku ze względu na malownicze położenie i zdrowe morskie powietrze Southend było znane jako kurort. Znajdowało się tam wiele plaż, które z biegiem czasu przystosowano dla turystów. Powstały liczne bary, kasyna, sklepy, atrakcje dla dzieci. Błotnisty teren narażony na częste przypływy i odpływy utrudniał prowadzenie innego rodzaju działalności, dlatego właśnie skupiono się na turystyce. Molo wybudowano w XIX wieku. Od razu liczyło ono aż 2100 metrów. Budowa trwała od 1829 do 1849 r. W 1887 roku konstrukcję drewnianą zastąpiono metalową. Dla tych, dla których dystans 2100 m jest zbyt długi do przejścia, wprowadzono możliwość przejazdu kolejką. Na końcu mola znajduje się kawiarnia i ławeczki. To miejsce, z którego już słabo widać brzeg. Będąc tam, mamy poczucie przebywania na statku dryfującego pośrodku oceanu. Niezwykłe odczucie!

Pomysł na weekend

najdłuższe molo
W Anglii w mieście Southend-on-sea mieści się najdłuższe molo na świecie

Dojechać do Southend-on-sea można z Londynu kolejką C2C lub własnym autem. W miasteczku można spędzić weekend z rodziną lub przyjaciółmi. Liczne kasyna, bary i kafejki zachęcają do biesiadowania. Piękne wybrzeże zaprasza na długi spacer przy zachodzie słońca. Wieczorem można pobawić się w dyskotece. Jest tu wiele hoteli, można więc także przenocować. Na pięknym wybrzeżu można podziwiać typowe brytyjskie domki plażowe czyli malutkie drewniane budynki, w których Anglicy trzymają podstawowe przedmioty codziennego użytku i które służą do dziennego pobytu na plaży, na przykład koce, materace, stroje plażowe, wodę, suchy prowiant. Nie brakuje tu poszukiwaczy morskich skarbów – muszli i kamieni. Są też rybacy i amatorzy sportów wodnych. To jednak molo jest największą atrakcją tego rejonu. Szczególnie zdobyte pieszo!

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀