Świąteczne filmy - ranking TOP 12 - ROSOMAG.PL

Świąteczne filmy - ranking TOP 12

świąteczne filmy
fot. valentinrussanov / Getty Images

Rok do roku zima zaskakuje drogowców. Mnie zaskakuje natomiast sączące się z radia już początkiem grudnia "Last Christmas" i kinowe repertuary, pełne świątecznych filmów. Co warto obejrzeć, żeby wprawić się w prawdziwie świąteczny nastrój? Pierniczki w dłoń i przeglądamy najlepsze świąteczne filmy!

Świąteczne filmy - ranking 

1. Igraszki losu / Serendipity (2001)

Najlepsze świąteczne filmy - ranking filmów na Boże Narodzenie

Życie Sary i Jonathana nieoczekiwanie krzyżuje się w zaśnieżonym Nowym Jorku. Chociaż spędzają wspólnie idealne przedświąteczne popołudnie równie nieoczekiwanie postanawiają nie wymieniać się numerami, tylko zdać się na los. Ten postanawia ponownie spleść ich drogi w najmniej oczekiwanym momencie. Dla kogo? - idealna, słodko-gorzka historia dla wszystkich romantyków.

 

2. Firmowa Gwiazdka / Office Christmas Party (2016)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie

Nudne firmowe przyjęcie wymyka się spod kontroli i zmienia w gwiazdkową imprezę dekady. Niedbający o finanse szef, jego znienawidzona przez całą załogę siostra usiłująca przejąć firmę i wspólnik zatrzaskujący się na dachu wieżowca. Do tego pijani klienci, maszyna do śniegu pełna kokainy i prostytutka udająca idealną dziewczynę. Dzieje się. Dla kogo? - dla fanów komedii w stylu "Kac Vegas" i tych, którzy chcą wolą świąteczny klimat w nieprzesłodzonym wydaniu.

 

3. To właśnie miłość / Love Actually (2003)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie
Świąteczny klasyk. Przeplatające się ze sobą historie zakochanych, którzy obchodzą prawdziwie brytyjskie święta. Hugh Grant jako minister zakochany w pracującej dla niego dziewczynie, Colin Firth w roli pisarza niemogącego się porozumieć ze swoją muzą oraz Alan Rickam, "niewierny mąż Emmy Thompson". Dla kogo? - dla każdego, ten film nigdy się nie nudzi.

4. Ja cię kocham, a ty śpisz / While You Were Sleeping (1995)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie

Lucy, urocza kasjerka zakochuje się w tajemniczym mężczyźnie, którego codziennie widzi na dworcu. Pewnego dnia ratuje życie ukochanemu, kiedy ten wpada pod pociąg. Los płata jej figla i sprawia, że w szpitalu zostaje uznana za narzeczoną nieprzytomnego mężczyzny. Jako jego przyszła żona spędza święta z całą jego rodziną, w tym bratem. Dla kogo? - dla fanów Sandry Bullock i dla tych, którzy lubią komedie romantyczne w starym, dobrym stylu.

5. Madagwiazdka / Marry Madagascar (2009)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże NarodzenieCzy może być coś dziwniejszego niż przyjaźń żyrafy z lękiem wysokości, hipopotama, lwa i zebry mówiącej głosem Rossa z "Przyjaciół"? Może. Ta nietuzinkowa banda w towarzystwie pingwinów z Madagaskaru, która wyręcza Świętego Mikołaja z amnezją w doręczaniu świątecznych prezentów. Dla kogo? - dla wszystkich, którzy znowu chcą poczuć się dzieckiem.

6. A Christmas Prince (2017)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie
Najnowsza produkcja Netflixa. Historia początkującej dziennikarki Amber, która będąc na tropie obyczajowego skandalu trafia parę dni przed Gwiazdką na królewski dwór, gdzie przez pomyłkę zostaje wzięta za nauczycielkę księżniczki. Oczywiście nie mogło zabraknąć jej książęcego, przystojnego brata. Dla kogo? - dla każdego kto ma ochotę na podróż w czasie w nastoletnie czasy książek Meg Cabot.

7. Święta Last Minute / Christmas with the Kranks (2004)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie
Małżeństwo Kranków chce uniknąć przedświątecznej gorączki, która ogarnęła ich sąsiadów i niepostrzeżenie uciec na Karaiby. Ci nie dają za wygraną i robią wszystko, by Krankowie również poczuli ducha świąt. Dla kogo? - dla tych, którzy lubią komedie pomyłek i szukają alternatywy dla popołudnia spędzonego w towarzystwie "Kevina".

8. Holiday / The Holiday (2006)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże NarodzenieDwie nieznajome, z dwóch końców świata postanawiają uciec od świątecznego zamieszania i osobistych problemów. Zamieniają się więc domami - Iris ląduje w willi z basenem w upalnym Los Angeles, a Amanda brnie przez zaspy na angielskiej wsi. Dla kogo? - dla każdego kto chciałby poznać interesującą historię i przy okazji wczuć się w świąteczny klimat.

 

9. Śnieżne psy / Snow Dogs (2002)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie
Historia dentysty, który porzuca swój wygodny gabinet i słoneczną Florydę po tym jak dowiaduje się, że odziedziczył majątek na ... Alasce. Majątek to psi zaprzęg i osiem huskych, które wcale nie są zadowolone z wizyty ich nowego właściciela. Dla kogo? - dla wszystkich, którzy lubią disneyowskie produkcje i z nostalgią chcieliby sobie przypomnieć ten czworonożny film z dzieciństwa.

10. Miss Christmas (2017)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie
Jedna ze świątecznych propozycji Hallmarku. Historia Holly, a właściwie "Miss Chrismas", która pracuje w radzie miasta i musi znaleźć idealne, świąteczne drzewko, które rozświetli Chicago. Tajemniczy list doprowadzą ją do uroczego chłopca i jego zdecydowanie mniej zadowolonego z tej niespodziewanej wizyty taty. Dla kogo? - dla tych, którzy nie boją się dużej dawki świątecznej słodyczy.

11. Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta/A Bad Moms Christmas (2017)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie

Do drzwi Amy, Carli i Kiki w tym roku nie zapuka Mikołaj, a ich własne mamy, które są na dobrej drodze by zepsuć święta. Historia trzech przyjaciółek, które muszą zmierzyć się z pokoleniową, przedświąteczną bitwą. Dla kogo? - podobnie jak w przypadku "Firmowej gwizdki", dla fanów komedii w stylu "Kac Vegas" i tych, którzy chcą wolą świąteczny klimat w nieprzesłodzonym wydaniu.

12. Listy do M. (2011)

Najlepszy świąteczny film - ranking filmów na Boże Narodzenie
Zaskakująco dobra polska komedia, opowiadająca podobnie jak "Love Actually" o losach kilku par, które pod choinką znajdują nie tylko świąteczne prezenty, ale też miłość. Mikołajowy Piotruś Pan odnajdujący syna, romans na radiowej antenie i wiele innych historii. Dla kogo? - dla wszystkich rozczarowanych trzecią częścią, chcących wrócić do pierwotnej wersji.

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl