Nerwica lękowa, jak sobie z nią radzić? - ROSOMAG.PL

Nerwica lękowa, jak sobie z nią radzić?

nerwica lękowa

Lęk jest uczuciem, które czasami potrafi dopaść każdego. Rodzi się ono z różnych powodów, najczęściej zaś wynika z ekstremalnych i niekomfortowych dla nas sytuacji. W normalnych warunkach, pojawia się i potem znika. Jednak nie każdy ten normalny stan odczuwa

Nerwica lękowa

Na świecie żyją ludzie, którzy odczuwają lęk pojawiający się najczęściej w nieokreślonej chwili, w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Lęk, który z fizycznego punktu widzenia nie ma jakichkolwiek podstaw. Taka przypadłość ma podłoże psychiczne i nazywa się nerwicą lękową. Człowiek potrafi bać się w sytuacji, która nie stanowi dla niego zagrożenia. Strach może pojawić się w sytuacji dnia codziennego, w autobusie, na przystanku, pociągu, sklepie czy nawet zwykłym spacerze. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Co zrobić, aby nie czuć się źle w sytuacjach, które powinny być w naszym życiu normalne?

Wszystko dzieje się w głowie

Podstawą naszego spokoju jest spokojna głowa, czyli brak zaprzątania myśli wydarzeniami, które są niespokojne i mogą docierać do naszego wnętrza w taki sposób, że poruszą w nasz negatywne wrażenia. Myśli i złe odczucia bardzo mocno wpływają na naszą podświadomość. Mówi się, że wpływ na nasze dorosłe życie mają wydarzenia z naszego dzieciństwa. Psycholodzy często wracają do tego tematu i tłumaczą, że blokady przed pewnymi elementami życia, wynikają z tego, czego doświadczyliśmy w dorosłym życiu. Źródłem nerwicy mogą być tym samym wydarzenia, które nas dotknęły kiedy byliśmy mali i nawet nieświadomi tego, jak wielkie znaczenie może to mieć w naszej przyszłości. Jeśli odczuwamy lęk, który jest bezzasadny i w dużej mierze paraliżuje nasze codzienne życie, to może być tak, że jesteśmy chorzy na nerwicę lekową.

Jak sobie radzić z nerwicą lękową?

Nerwica lękowa

Pierwszym i podstawowym zadaniem każdego chorego, jest zdiagnozowanie, czy to faktycznie jest nerwica lękowa. Najlepiej jest udać się do specjalisty, który rozpozna w nas chorobę. Jest to o tyle ważne, gdyż podobne objawy może powodować brak magnezu w naszym organizmie, a my sami możemy w tej sytuacji czuć znaczny dyskomfort, który połączymy z nerwicą. Czasami jakieś przyszłe, ważne dla nas wydarzenie może podświadomie wpływać na nasze samopoczucie, powodować niepokój i ciągłe zagrożenie, dlatego tak ważne jest zdiagnozowanie naszej przypadłości.

Kolejnym ważnym elementem może okazać się zmiana otoczenia, gdyż ma ono ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Nie bez powodu mówi się, że kto z kim przystaje, takim się staje. Otoczenie, które jest pełne negatywnych sytuacji, słów i wydarzeń, będzie odciskało ogromne piętno w życiu każdego człowieka, co może wzmagać w nas uczucie lęku i zagrożenia, a w tej sytuacji pogłębiać nerwicę lekową w naszym życiu.

Dieta i ruch są również ważne

W nerwicy lękowej ważna jest również dieta, dlatego należy dostarczać do organizmu duże dawki energii, witamin, kwasy omega 3 i magnez. Ważna jest również właściwa suplementacja. Odprężająco na organizm zadziała ziele dziurawca lub arktyczny korzeń. W walce ze stresem i nerwicą niezwykle skuteczne działanie wykazują natomiast preparaty zawierające sproszkowane liście rośliny o nazwie brahmi. Warto uprawiać w takiej sytuacji sport, który doda nam odwagi będzie pozytywnie wpływał na nasz organizm.

Psychoterapeuta nie zawsze jest potrzebny

Nerwica lękowa jest jedną z najgorszych przypadłości, jaka może spotkać człowieka. Nieustanne poczucie zagrożenia, które nie jest uzasadnione, może zrujnować ludzkie życie i w rezultacie prowadzić do głębokiej depresji. Nie zawsze potrzebna jest pomoc terapeuty, bo są przypadki nerwicy, z którymi człowiek potrafi sobie sam pomóc. Najważniejsza jest zmiana myślenia i znalezienie podstaw swojego lęku, który znajduje się wewnątrz nas. Jednak w większości przypadków, takie wsparcie psychoterapeuty jest nieuniknione. Najważniejsze jest, że pomoc doświadczonej osoby, może całkowicie zmienić nasze życie.

Nerwica lękowa jest najczęściej wynikiem naszego wewnętrznego niepokoju. Warto znaleźć jakiś element, który będzie rozlewał w naszym sercu pokój i poczucie bezpieczeństwa. Może to być medytacja, jak również modlitwa, która jest rozmową z Bogiem. Pomocnym może okazać się również stosowanie pozytywnych afirmacji, które będą rodziły w naszym wnętrzu miłe odczucia i emocje, a tym samym mogą nam pomóc w walce z nerwicą lękową.

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl