Taylor Swift - brzmienie albumu Reputation | ROSOMAG.pl
Taylor Swift
Taylor Swift - Look What You Made Me Do

Brzmienie Taylor Swift z albumu Reputation [VIDEO]

24 sierpnia 2017 r. amerykańska piosenkarka Taylor Swift wydała swój najnowszy singiel zatytułowany Look What You Made Me Do, który jest pierwszą zapowiedzią video nadchodzącego szóstego albumu artystki – Reputation

Taylor Swift – Look What You Made Me Do

Utwór jest już dostępny w sprzedaży za pośrednictwem sklepu ITunes, Amazon oraz w platformie Spotify.

Od kilku miesięcy fani Taylor Swift mogli domyślać się, że piosenkarka szykuje dla nich niespodziankę w postacie nowej produkcji muzycznej. Praca była utrzymywana w sekrecie, aż do chwili kiedy na oficjalnym kanale artystki youtube TaylorSwiftVevo ukazał się przedsmak w postaci pierwszego singla z nowego albumu ReputationChociaż utwór kilka dni temu pojawił się w sieci, to już bije rekordy popularności.

Ścieżka Dźwiękowa

Sama piosenka jest mieszanką stylów Dance – Pop, Electroclash oraz ElectroPop, dlatego też utrzymywana jest w różnorodnym tempie. W utworze można wyróżnić przyśpieszenia oraz zwolnienia czyli 128 uderzeń na minute. Wokal piosenkarki obejmuje od G3 do E5. Tekst piosenki można w prosty sposób zapamiętać, chociaż nie jest to wyszukana kombinacja słów. Piosenkarka postawiła na łatwy przekaz swoich bolączek. W tekście pojawiają się powtórzenia czyli pierwsza i druga zwrotka brzmi tak samo. Podobnie jest z refrenem, który łatwo zapada w pamięci po usłyszeniu dwóch pierwszych wersów piosenki. Cały utwór utrzymywany jest z czterech zwrotek.

Ta produkcja wielu fanom kojarzy się z jej wcześniejszym wydanym w 2014 r. albumem, który został nazwany 1989. Zwłaszcza jeśli chodzi o utwór zatytułowany

Shake It Off. Jest on niezaprzeczalnym potwierdzeniem woli wokalistki o odejściu od słodkiego country i podążaniem ku bardziej wyselekcjonowanego popu podczas jej dalszej kariery artystycznej. Nowa propozycja Taylor Swift jest odbiciem jej życia oraz przeżyć z ostatnich lat.

Tło Teledysku

Muzyczne video piosenki Look What You Made Me Do przedstawia różne odbicia artystki. Teledysk zaczyna się od ponurej sceny na cmentarzu.

W pozostałych przejściach dostrzega się inspiracje z innych wydanych jej klipów do singli, takich, jak: Out Of The Woods i Blank Space. W teledysku emanuje wiele scen oraz przeróżne oblicza piosenkarki.

Ostatnią sceną, która zamyka video jest ukazanie samolotu z napisem Reputation z przypomnieniem kilku wcześniejszych wcieleń wokalistki, które prezentowane były w opublikowanych już teledyskach do obecnej ery. Dla artystki jest to odcięcie się od przeszłości i pokazanie czegoś nowego. Wyraźnie podkreśla to jedna ze scen z teledysku, kiedy piosenkarka przez telefon mówi, że stara Taylor nie może podejść do telefonu, bo umarła. Wydaje się, że wydany utwór jest zapowiedzią zupełnie nowej, innej i jeszcze nie znanej nikomu Taylor Swift.

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀