Taylor Swift - brzmienie albumu Reputation | ROSOMAG.pl

Brzmienie Taylor Swift z albumu Reputation [VIDEO]

Taylor Swift
Taylor Swift - Look What You Made Me Do

24 sierpnia 2017 r. amerykańska piosenkarka Taylor Swift wydała swój najnowszy singiel zatytułowany Look What You Made Me Do, który jest pierwszą zapowiedzią video nadchodzącego szóstego albumu artystki - Reputation

Taylor Swift - Look What You Made Me Do

Utwór jest już dostępny w sprzedaży za pośrednictwem sklepu ITunes, Amazon oraz w platformie Spotify.

Od kilku miesięcy fani Taylor Swift mogli domyślać się, że piosenkarka szykuje dla nich niespodziankę w postacie nowej produkcji muzycznej. Praca była utrzymywana w sekrecie, aż do chwili kiedy na oficjalnym kanale artystki youtube TaylorSwiftVevo ukazał się przedsmak w postaci pierwszego singla z nowego albumu ReputationChociaż utwór kilka dni temu pojawił się w sieci, to już bije rekordy popularności.

Ścieżka Dźwiękowa

Sama piosenka jest mieszanką stylów Dance – Pop, Electroclash oraz ElectroPop, dlatego też utrzymywana jest w różnorodnym tempie. W utworze można wyróżnić przyśpieszenia oraz zwolnienia czyli 128 uderzeń na minute. Wokal piosenkarki obejmuje od G3 do E5. Tekst piosenki można w prosty sposób zapamiętać, chociaż nie jest to wyszukana kombinacja słów. Piosenkarka postawiła na łatwy przekaz swoich bolączek. W tekście pojawiają się powtórzenia czyli pierwsza i druga zwrotka brzmi tak samo. Podobnie jest z refrenem, który łatwo zapada w pamięci po usłyszeniu dwóch pierwszych wersów piosenki. Cały utwór utrzymywany jest z czterech zwrotek.

Ta produkcja wielu fanom kojarzy się z jej wcześniejszym wydanym w 2014 r. albumem, który został nazwany 1989. Zwłaszcza jeśli chodzi o utwór zatytułowany

Shake It Off. Jest on niezaprzeczalnym potwierdzeniem woli wokalistki o odejściu od słodkiego country i podążaniem ku bardziej wyselekcjonowanego popu podczas jej dalszej kariery artystycznej. Nowa propozycja Taylor Swift jest odbiciem jej życia oraz przeżyć z ostatnich lat.

Tło Teledysku

Muzyczne video piosenki Look What You Made Me Do przedstawia różne odbicia artystki. Teledysk zaczyna się od ponurej sceny na cmentarzu.

W pozostałych przejściach dostrzega się inspiracje z innych wydanych jej klipów do singli, takich, jak: Out Of The Woods i Blank Space. W teledysku emanuje wiele scen oraz przeróżne oblicza piosenkarki.

Ostatnią sceną, która zamyka video jest ukazanie samolotu z napisem Reputation z przypomnieniem kilku wcześniejszych wcieleń wokalistki, które prezentowane były w opublikowanych już teledyskach do obecnej ery. Dla artystki jest to odcięcie się od przeszłości i pokazanie czegoś nowego. Wyraźnie podkreśla to jedna ze scen z teledysku, kiedy piosenkarka przez telefon mówi, że stara Taylor nie może podejść do telefonu, bo umarła. Wydaje się, że wydany utwór jest zapowiedzią zupełnie nowej, innej i jeszcze nie znanej nikomu Taylor Swift.

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl