Najpiękniejszy pierwszy taniec weselny [VIDEO] - ROSOMAG.PL
pierwszy taniec

Najpiękniejszy pierwszy taniec weselny [VIDEO]

Pierwszy taniec jest wyjątkowy. Para Młoda tańczy po raz pierwszy już jako małżonkowie. Pierwszy taniec inauguruje zabawę weselną i jest zachęceniem dla gości do wspólnej zabawy

Do artykułu wybraliśmy teledysk z pięknym pierwszym tańcem Patrycji i Mateusza. Zatańczonym z  pełną klasą i gracją przy idealnie dobranej muzyce. Serdecznie gratulujemy Młodej Parze, która swym pierwszym tańcem przekazała gościom i widzom wiele cudownych wrażeń, nam również! Życzymy dużo szczęścia!

Jak wybrać pierwszy taniec?

Oczywiście taniec z video jest ambitnym i trudnym do nauki. Na pewno trzeba mieć predyspozycje aby go poprawnie wykonać. Możecie oczywiście wybrać coś mniej złożonego.

Pierwszy taniec jest dla świeżo upieczonych małżonków lekkim stresem. Jest obowiązkowym elementem każdej uroczystości weselnej stąd raczej nie można się od niego wymigać. Nie ma w nim miejsca na poprawki. Ostatecznie pierwszy taniec można zatańczyć tylko jeden jedyny raz! Warto zatem dobrze się do niego przygotować.

Pierwszy taniec weselny – nauka

Najlepiej skorzystać ze specjalnych kursów dla narzeczonych i rozpocząc naukę najpóżniej miesiąc przed terminem wesela. Koszt nauki pierwszego tańca to około 500 zł od pary za miesiąc ćwiczeń 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Możliwe są także lekcje indywidualne. Godzina zajęć z instruktorem kosztuje wówczas około 150 zł za godzinę. Wówczas można też liczyć na opracowanie indywidualnej choreografii.

Muzyka czyli piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec powinien być dla Młodej Pary przyjemnością i pięknym doświadczeniem, a gościom zapewniać niezapomniane wrażenia. Warto wybrać muzykę bliską Waszemu sercu. Najlepiej o umiarkowanym tempie i o dużej dozie romantyzmu. „Majteczki w kropeczki” zmiksowane z innymi „hitami” może przechodzą na weselach, w których goście na bosaka tańczą jezioro łabędzie – bo i takie historie mają miejsce. Jeśli jednak Waszym celem nie jest urządzanie tragifarsy z własnej uroczystości tylko jest nim chęć nadania swojemu świętu odpowiedniej rangi – najlepiej jest celować w muzykę klasyczną lub filmową. Muzyka tego typu jest uniwersalna i jest najlepszym kompromisem.

Z muzyką bezpośrednio wiąże się oczywiście choreografia. Nie warto przesadzać z trudnością układu. Lepiej dobrze zatańczyć prostszą choreografię niż mylić się w trudnej. Oczywiście wszystko zależy od poziomu doświadczenia i zdolności danej pary. Należy mierzyć siły na zamiary. Dobry instruktor bez trudu oceni Wasz poziom i predyspozycje dzięki czemu dobierze dla Was optymalny układ.

Para Młoda swym tańcem otwiera zabawę weselną ale świadkowie i goście mogą się włączyć do wspólnego tańca jeśli jest to np. polonez. Pierwszy taniec często zapada w pamięć na całe życie i powinien być pięknym wspomnieniem. Jeśli pomyślicie o nim z odpowiednim wyprzedzeniem – na pewno tak właśnie będzie.

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀