Książka "Chilli" Poli Rewako: głos nowego, zbuntowanego pokolenia

Książka “Chilli” Poli Rewako: głos nowego, zbuntowanego pokolenia

Do księgarń trafiła powieść “Chilli” Poli Rewako. To głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu. Autorka jest młodą, odważną debiutantką

Pisarka w swojej powieści w przystępny sposób czerpie z problematyki psychologicznej (wyzwalanie emocji – czy istnieje bezpieczny sposób?) oraz popkultury i bieżących wydarzeń z pierwszych stron gazet. Jak sama podkreśla, inspiracją do napisania książki był „Podziemny krągChucka Palahniuka. Na jego podstawie powstał film Davida Finchera z brawurową rolą Edwarda Nortona i Brada Pitta. Bohaterka “Chilli” również chce wywrócić świat do góry nogami. Czy jej się to uda?

CZASEM TRZEBA COŚ ZBURZYĆ, BY ZBUDOWAĆ COŚ OD NOWA

Mea, studentka pierwszego roku psychologii, zakłada anarchistyczną Grupę Demolka. Przepełnieni ideałami młodzi ludzie wychodzą na ulice Gdańska, pragnąc wykrzyczeć całemu światu to, co ich boli. Nie chcą żyć dłużej w egoistycznym społeczeństwie nastawionym wyłącznie na materialny sukces.

BUNT, DEMOLKA, NIENAWIŚĆ, PRZEGRYW, DESPERACJA, AGRESJACZY WARTO?

"Chilli" książka - Pola RewakoMłodzi anarchiści przeprowadzają kilka kontrowersyjnych akcji, by wyrwać ludzi z letargu, zatrzymać ich w gonitwie za kolejnym nowym porsche i zmusić, by zaczęli doceniać najprostsze lecz najważniejsze wartości. By zaczęli żyć naprawdę. Mea dobrze wie, czego chce, do pewnego momentu wie też, jak osiągnąć swój cel. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli… Czy uda jej się zbudować nowy wymarzony świat?

WOBEC “CHILLI” NIE MOŻNA PRZEJŚĆ OBOJĘTNYM

“Zacząłem czytać „Chilli” – i nie przestałem, aż skończyłem. Był to jeden z tych miłych przypadków, kiedy miało się poczucie obcowania z czymś przekraczającym typową jakość szeregowego debiutu. Pola Rewako przekonująco, sprawną ręką urodzonej fabularzystki pokazuje spory kawałek zbiorowego życiorysu najmłodszego polskiego pokolenia”.

– Tadeusz Nyczek, krytyk literacki, wieloletni przewodniczący jury nagród NIKE

Zobacz Polę Rewako podczas sesji fotograficznej.

POLA REWAKO

Pola Rewako

Pola Rewako – gdańszczanka z urodzenia, związana ze swoim miastem sercem i umysłem. Z racji rozległych muzycznych zainteresowań występowała m.in. w chórze Bel Canto, współorganizowała też w 2013 roku Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej czyli słynną FAMĘ. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, równolegle pracując nad swoją debiutancką powieścią „Chilli”. Muzyka nadal jest silnie obecna w życiu autorki – często chodzi na koncerty, a od paru lat również je organizuje dla kilku zaprzyjaźnionych zespołów.

Prowadzi też blog po angielsku o tym jak być szczęśliwym – można go znaleźć na smileysociety.com 

lub instagram.com/smileysociety.

Po zapracowanym dniu pełnym różnych projektów Pola Rewako lubi obejrzeć dobry serial lub film, grać w planszówki, a jeśli ma więcej czasu wolnego – najchętniej podróżuje.