Tomson i Baron: słuchamy i wspieramy polską muzykę


W trakcie tegorocznej Gali Fryderyk, Play i TIDAL rozpoczęli akcję mającą na celu promocję polskiej sceny muzycznej „Wspieraj polską muzykę #playtidal”. W ramach akcji muzycy z Afromental wcielili się w rolę reporterów – sprawdzali czego i jak słuchają polscy artyści. Efektem ich pracy jest kilkuminutowy klip. Okazało się, że polska muzyka ma wielu fanów, a najlepszym sposobem na dotarcie do nich są coraz częściej serwisy streamingowe – na przykład TIDAL

Play i TIDAL – Gala Fryderyk 2017

Play i TIDAL już po raz drugi zostali oficjalnym Partnerem Muzycznym Gali Fryderyk 2017. W zeszłym roku skutecznie prowadzili kampanię na rzecz legalnego dostępu do muzyki i zmiany świadomości Polaków na tym polu. Na tegorocznej Gali Play i TIDAL rozpoczęli akcję, która ma na celu wspieranie polskich muzyków: „Słuchaj polskiej muzyki #playtidal”, „Wspieraj polską muzykę #playtidal”. Rodzima branża muzyczna, szczególnie młodzi artyści potrzebują takich akcji, by skutecznie zaistnieć na rynku.

Działania Play i TIDAL na rzecz promocji polskiej muzyki wsparli Tomson i Baron. Przeprowadzili oni wywiady z muzykami, producentami i innymi gośćmi Gali, pytając ich m. in. o legalne źródła muzyki, kondycję polskiego rynku muzycznego oraz o to, których artystów lubią słuchać najbardziej.

Okazało się, że krajowi twórcy  bardzo chętnie sięgają po utwory rodzimych artystów. Organek, wielki triumfator tegorocznych Fryderyków – zdobywca aż dwóch statuetek –  podkreślił, że bardzo lubi słuchać polskiej muzyki i śledzić teksty piosenek.

Mesajah, choć  najczęściej towarzyszy mu muzyka zagraniczna – głównie jamajskie brzmienia, stwierdził, że najlepszymi płytami dla niego są te, przy których sprząta mieszkanie, np. najnowszy album Mroza. Pochodzący z Wielkiej Brytanii Kev Fox, który wraz ze Smolikiem otrzymał Fryderyka w zeszłym roku, zdradził Tomsonowi i Baronowi, że ostatnio słucha coraz więcej polskich kawałków, a co więcej jest zadeklarowanym fanem nominowanego w tym roku zespołu Kroki.

Reporterzy Play i TIDAL dowiedzieli się też czego słucha Tomasz Kammel, a czego  Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda? Czy Krzysztof Zalewski preferuje polskie brzmienia? Kto jest ambasadorem legalnej muzyki? A kto ma TIDALa w Play za darmo…?   Jesteś ciekawy jak Tomson i Baron poradzili sobie w nowej roli – obejrzyj specjalnie przygotowany materiał:

Nagrody Fryderyk 2017:

Nagrody Akademii Fonograficznej to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce. Gala wręczenia uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju. Fryderyki przyznawane są przez osoby związane z polskim środowiskiem muzycznym – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy – zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Nagrodę otrzymać można w dwudziestu kategoriach w trzech sekcjach: muzyka poważna, jazzowa i rozrywkowa.

O TIDAL

TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielenie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 46 krajach z katalogiem ponad 46 milionów utworów oraz ponad 160 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi – to najwyższa jakość muzyki, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.

 

zdjęcie tytułowe – scena z: Organek, Baron, Tomson, SK: Fryderyk 2017 – 23. Gala Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej, , fot. Podlewski/AKPA