Rosomag.pl » Rozrywka i sztuka » Tragiczna historia Seleny – latynoamerykańskiej gwiazdy zwanej Meksykańską Madonną

Lata 90. XX wieku, to prawdziwy rozkwit muzyki. Na estradzie królowało wiele wokalistów, którzy prezentowali różne gatunki muzyczne, a wśród nich znalazła się także Selena. Latynoamerykańska piosenkarka, zwana inaczej Meksykańską Madonną

Selena, a właściwie Selena Quintanilla Perez urodziła się 16 kwietnia w 1971 r. w stanie Teksas. Była najmłodsza z rodzeństwa. To jedną z największych gwiazd muzyki Tejano oraz Latino na świecie. Sławę zdobyła głównie w krajach hiszpańskojęzycznych.

Selena Quintanilla Perez – pierwsze kroki w show-biznesie

Talent wokalny odkryto u niej bardzo wcześnie. Gdy miała 9 lata, to jej ojciec Abraham utworzył grupę pt. „Selena y Los Dinos”, w której była liderką. Koncertowali w całym stanie Teksas, dając wstępy w restauracjach i klubach nocnych.

W wieku 12 lat, zadebiutowała jako piosenkarka. 17 października 1989 r. wydała swój pierwszy album muzyczny o nazwie SELENA, który był mieszanką cumbii oraz regionalnych stylów meksykańskiej muzyki.

Selena Quintanilla Perez

Selena swoją twórczością podbiła serca milionów fanów na całym świecie | fot. lavishrebellion.com

Brat Seleny, A.B. Quintanilla był autorem kilku jej piosenek oraz producentem. Jej największym sukcesem okazał się być piąty krążek, wydany w 1994 r. zatytułowany„Amor Prohibido”, czyli „zakazana miłość”. Z tego albumu pochodzą takie piosenki, jak: Ya No (Już Nie), Fotos y Recuerdos (Zdjęcia i Wspomnienia).

Podczas nagrywania materiału, wokalistka eksperymentowała z dźwiękami co przyczyniło się do powstania wielu stylów począwszy od ranchera do hip-hopu. Dzięki temu jej album zahacza o Tejano cumbie, dance pop oraz pop rock.

Droga do tragicznego finału

Na scenie czarowała widzów swoją urodą oraz tańcem, a jej mocny głos zachwycał tylko publiczność. Wysiłek jej pracy twórczej przyczynił się do zaowocowania wielu spektakturalnych sukcesów. Jej największym osiągnięciem było otrzymanie nagrody Germany za album: Live! Selena.

Zmarła 31 marca 1995 r. w motelu Corpus Christi z powodu utraty dużej ilość krwi na skutek postrzelenia. Miała zaledwie 23 lata. Sprawcą była jej menadżerka, kierowniczka jej fan clubu, kiedyś wielka przyjaciółka piosenkarki oraz jej rodziny, Yolanda Saldivar. Zanim Selena straciła przytomność wyznała kto był sprawcą jej zamachu.

Selena Quintanilla Perez i Jennifer Lopez

W 1997 r. powstał film biograficzny pt. „Selena” upamiętniający Selenę – z Jennifer Lopez w roli głównej (na zdj. po prawej) | fot. wetpaint.com

George W. Bush, czyli ówczesny gubernator Teksasu ustanowił 16 kwietnia „Dniem Seleny”. Dla upamiętnienia za ciężką prace, twórczość i życie piosenkarki, powstał film (dramat biograficzny „Selena” z 1997 roku), w którym główną rolę zagrała Jennifer Lopez.

Dzisiejsza publiczność może pokochać jej utwory na nowo, słuchając niezapomnianych piosenek za pomocą udostępnionych w sieci filmów,  przypomnieć sobie nagrane przez piosenkarkę teledyski, które promują wydane single za pośrednictwem kanału youtube/SelenaVevo.

Meksykańscy fani wciąż pamiętają o Selenie oraz o jej tragicznym finale. Jej tragiczna historia wciąż pozostaje przestrogą dla wielu osób aby nie ufać do końca nikomu.

fot. crypticimages.comPOLUB LUB UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ: 

 

MASZ LEKKIE PIÓRO? PUBLIKUJ W ROSOMAG.PL