Przedpokój - wizytówka domu - ROSOMAG.PL
anteroom

Przedpokój – wizytówka domu

Przedpokój nie bez przyczyny nazywany jest wizytówką domu. To pierwsze pomieszczenie, w którym witamy naszych gości. Ważne, by prezentowało się jak najlepiej. Jak w szybki sposób zmienić jego nudną charakterystykę w ciekawe i nowoczesne wnętrze?

Przede wszystkim zadbajmy o ilość mebli i innych elementów, które pojawiają się w przedsionku. Im mniej, tym lepiej. Jeśli dysponujemy dużym korytarzem, możemy ustawić w nim kolorową sofkę, a obok niej małą komodę. W przypadku bardziej ciasnych, wąskich przestrzeni, najlepiej sprawdza się niska ławka i wysoka szafa typu komandor. Zadbajmy o porządek. Niepotrzebna wystawa obuwia powinna być schowana w szafce, a do wieszania płaszczy służy wyłącznie wieszak – nie oparcia krzeseł!

Czystość przedpokoju to podstawa. Pomyślmy o niej już od samego wejścia, gdzie warto położyć chodniczek, bądź wycieraczkę. Kurz, błoto i inne zabrudzenia często osiadają również na ścianach. Pokryjmy je farbą oporną na ścieranie, albo udekorujmy grafiką z wyrazistym wzorem, który świetnie wystylizuje całość, bez potrzeby dobierania innych dodatków. Jednak w tym przypadku pamiętajmy, że dynamiczny deseń powinien znaleźć się wyłącznie na jednej ze ścian, albo na jej fragmencie. Niech reszta powierzchni pozostanie monochromatyczna. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego chaosu, a przedpokój będzie prezentować się oryginalnie  i modnie.

Kolejnym ważnym punktem aranżacji takiej przestrzeni jest oświetlenie. Możemy wybierać spośród lamp ściennych, które oświetlą korytarz niczym wąską uliczkę miejską. Innym pomysłem są halogeny, dające ostre światło, co zapewne ułatwi nam przeprowadzanie ostatnich poprawek do wyjścia z
domu. Oczywiście koniecznym elementem holu jest lustro – najlepiej duże, na całą ścianę. Wokół Aby nieco upiększyć całość, dobrze zaopatrzyć się w kilka małych akcentów dekoracyjnych. Na przykład plakat filmowy, koncertowy, czy nowoczesny obraz typograficzny. Niech intrygują naszych gości już od samego progu drzwi!

Więcej inspiracji szukaj na myloview.com

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀