Masz bloga? Promuj go u nas za darmo i zarabiaj na tym! kliknij            Rosoklub - zobacz jak wiele zyskujesz! kliknij
wEe8firurCY

Holenderski artysta i projektant Daan Roosegaarde wraz z firmą Heijmans stworzył innowacyjny, cudowny projekt ścieżki rowerowej. Iluminacyjny, solarny szlak, nocą po prostu zapiera dech w piersi! Projekt nawiązuje do słynnego obrazu Van Gogha – „Gwiaździsta noc”

Świecąca ścieżka rowerowa

Ścieżka rowerowa ma długość około kilometra i została niedawno otwarta w Holandii w mieście Eindhoven. Droga w dzień wygląda całkiem zwyczajnie. Jednak wraz z nastaniem zmierzchu dzieją się cuda i szlak zamienia się w emitującą piękne, wręcz bajkowe światło gwiaździstą drogę! Ten niesamowity efekt uzyskano dzięki 50 tysiącom kamieni pokrytych fosforyzującą farbą oraz technologii LED, które wykorzystano przy budowie tego magicznego szlaku. Przy produkcji ścieżki korzystano ze specjalnych technologii. Po związaniu betonu ścieżka została wypolerowana aby zapewnić rowerzystom płynną i bezpieczną jazdę. Co ciekawe, opracowanie projektu trwało o wiele dłużej niż sama budowa. Planowanie zajęło aż 8 miesięcy, natomiast wykonanie zaledwie 10 dni.

Niezwykła ścieżka robi prawdziwą furorę. Jest licznie odwiedzana przez mieszkańców i turystów. Jest miejscem spotkań i wieczornych, wyjątkowo romantycznych randek. To niezwykły mariaż technologii i sztuki, który po prostu chwyta za serce! Z resztą zobaczcie sami. To po prostu piękno w najczystszej postaci!


R E K L A M A

Międzynarodowy rok Van Gogha – 125 rocznica śmierci

Obraz "Gwiaździsta noc" Van Gogha był inspiracją powstania solarnej drogi

Obraz „Gwiaździsta noc” Van Gogha był inspiracją powstania solarnej drogi

Solarna droga imitująca gwiaździste niebo rozciąga się pomiędzy Eindhoven i Neunen – obszarach gdzie Van Gogh spędził część swojego życia.

Ten niezwykły projekt powstał przy okazji Międzynarodowego Roku Van Gogha, który przypada na 2015 rok w związku ze 125 rocznicą śmierci tego bardzo znanego i cenionego malarza, który jest jednym z symboli Holandii.

Vincent Van Gogh urodził się w 1853 roku w Holandii. Obraz „Gwieździsta noc” namalował w 1889 roku żyjąc poza ojczyzną – w Saint-Remy we Francji. Popełnił samobójstwo w lipcu 1890 – dwa miesiące po wydaniu obrazu w galerii. Obecnie obraz „Gwiaździsta noc” jest wystawiany w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

zdjęcie główne: Studio Roseegaarde

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 W tym miejscu, jeśli chcesz, zapraszamy Cię na wyjątkowo korzystne zakupy! Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.

Ten artykuł znaleziono m.in. poprzez zapytanie:
  • świecąca ścieżka rowerowa w holandii
 
The following two tabs change content below.

Black Swan

Zdrowy tryb życia, moda i uroda to moje życie 🙂 Moją wielką pasją jest również narciarstwo. Na Rosomagu postaram się zamieszczać ciekawe rzeczy oraz prezentować Wam skuteczne i sprawdzone produkty.