Solarna ścieżka rowerowa w Holandii - przepiękna! [VIDEO] - ROSOMAG.PL

Solarna ścieżka rowerowa w Holandii - przepiękna! [VIDEO]

solarna ścieżka
fot. Studio Roseegaarde

Holenderski artysta i projektant Daan Roosegaarde wraz z firmą Heijmans stworzył innowacyjny, cudowny projekt ścieżki rowerowej. Projekt nawiązuje do słynnego obrazu Van Gogha - "Gwiaździsta noc". Solarna ścieżka rowerowa po prostu urzeka swym pięknem 

Świecąca - solarna ścieżka rowerowa w Holandii

Ścieżka rowerowa ma długość około kilometra i została niedawno otwarta w Holandii w mieście Eindhoven. Droga w dzień wygląda całkiem zwyczajnie. Jednak wraz z nastaniem zmierzchu dzieją się cuda i szlak zamienia się w emitującą piękne, wręcz bajkowe światło gwiaździstą drogę! Ten niesamowity efekt uzyskano dzięki 50 tysiącom kamieni pokrytych fosforyzującą farbą oraz technologii LED, które wykorzystano przy budowie tego magicznego szlaku. Przy produkcji ścieżki korzystano ze specjalnych technologii. Po związaniu betonu ścieżka została wypolerowana aby zapewnić rowerzystom płynną i bezpieczną jazdę. Co ciekawe, opracowanie projektu trwało o wiele dłużej niż sama budowa. Planowanie zajęło aż 8 miesięcy, natomiast wykonanie zaledwie 10 dni.

Niezwykła ścieżka robi prawdziwą furorę. Jest licznie odwiedzana przez mieszkańców i turystów. Jest miejscem spotkań i wieczornych, wyjątkowo romantycznych randek. To niezwykły mariaż technologii i sztuki, który po prostu chwyta za serce! Z resztą zobaczcie sami. To po prostu piękno w najczystszej postaci!

Międzynarodowy rok Van Gogha - 125 rocznica śmierci

Obraz "Gwiaździsta noc" Van Gogha był inspiracją powstania solarnej drogi
Obraz "Gwiaździsta noc" Van Gogha był inspiracją powstania solarnej drogi

Solarna droga imitująca gwiaździste niebo rozciąga się pomiędzy Eindhoven i Neunen - obszarach gdzie Van Gogh spędził część swojego życia.

Ten niezwykły projekt powstał przy okazji Międzynarodowego Roku Van Gogha, który przypada na 2015 rok w związku ze 125 rocznicą śmierci tego bardzo znanego i cenionego malarza, który jest jednym z symboli Holandii.

Vincent Van Gogh urodził się w 1853 roku w Holandii. Obraz "Gwieździsta noc" namalował w 1889 roku żyjąc poza ojczyzną - w Saint-Remy we Francji. Popełnił samobójstwo w lipcu 1890 - dwa miesiące po wydaniu obrazu w galerii. Obecnie obraz "Gwiaździsta noc" jest wystawiany w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Polecamy także artykuł o niesamowitym polskim filmie o Van Goghu - "Twój Vincent".

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND:

📩

Ciekawy artykuł? Udostępnij go i wpływaj na AKTUALNY TREND 🚀

Rosomag.pl