Scrapbooking - jak zacząć? - ROSOMAG.PL
scrapbooking wallpaper 1

Scrapbooking – jak zacząć?

Scrapbooking czyli jak w oryginalny sposób zachować wspomnienia, złapać chwile. Każdy ma takie momenty w życiu czy pamiątki, które chciałby zatrzymać na zawsze. Fotografujesz ważne dla ciebie wydarzenia, przywozisz muszelki z egzotycznych wakacji, zostawiasz bilet z koncertu twojej ulubionej kapeli lub dostajesz ważny list od przyjaciółki. Niestety jakiś czas potem – zdjęcia nigdy nie wywołane zajmują miejsce w aparacie, muszelki zbierają kurz, a bilet i list zapomniany leży w szufladzie aż, w końcu podczas porządków ląduje w śmietniku. Tak w większości przypadków kończą nasze wspomnienia. Jednak wcale nie musi tak być!

Idealnym sposobem na zatrzymanie wspomnień jest Scrapbooking. Brzmi tajemniczo? Tylko z pozoru.

Co to jest?

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami oraz pamiątkami. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. W USA skąd sztuka ta pochodzi cieszy się ogromną popularnością. Statystycznie w co trzecim domu można znaleźć przedmioty zrobione tą metodą.

Scrapbooking

Obecnie scrapbooking na całym świecie zyskuje coraz większe zainteresowanie, a scrapbookerzy tworzą grupę, która często za pomocą internetu wymienia się pomysłami, radami,
a także gotowymi projektami.

Scrapbooking to metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych, planerów czy pamiętników. Podstawowymi materiałami do ich spersonalizowanego tworzenia są: ozdobny drukowany papier, trymery, naklejki, brokaty, formy silikonowe i masy plastyczne, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, kleje i taśmy. Bardziej wyrafinowane zdobienia wymagają także: pieczątek dekoracyjnych, farbek, pisaków, szablonów, wykrojników do papieru i innych mediów plastycznych. W scrapbookingu nie ma określonych reguł, a zasady tworzenia albumów są dowolne. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy.

Do czego można wykorzystać i jakie możliwości daje nam SCRAPBOOKING?

ALBUM, PLANNER czy SMASH (pamiętnik) – można wykorzystać praktycznie  w każdej dziedzinie.

W sporcie gdy bierzesz udział w różnych zawodach, opisujesz przebieg swoich przygotowań do startu, uwieczniasz na zdjęciach swoje sukcesy, tworzysz kalendarz najbliższych imprez sportowych.

W diecie Planujesz rozpoczęcie diety, opisujesz swoją przemianę i progres. Zamieszczasz przepisy na zdrowe posiłki, robisz zdjęcia. ScrapbookingRelacjonujesz spadek wagi i swoje ćwiczenia. Piszesz sentencje motywacyjne.

W gotowaniu prowadzisz lub planujesz własną książkę  kulinarną. Tworzysz swoje przepisy, opisujesz wartości odżywcze, uwieczniasz na zdjęciach przygotowane potrawy. Wydajesz przyjęcia, zapraszasz przyjaciół , opisujesz ich uwagi i sugestie, piszesz recenzje restauracji.

W podróży robisz relacje fotograficzne ze swoich podróży, opisujesz odwiedzone miejsca, zbierasz i zachowujesz pamiątki z wyjazdów, bilety czy widokówki. Relacjonujesz i opisujesz przygody jakie Cię spotykają podczas wycieczek.

Ciąża i rodzicielstwoplanujesz lub jesteś w ciąży i relacjonujesz jej przebieg, opisujesz jak zmienia się twoje ciało, robisz sobie zdjęcia. Planujesz i opisujesz kolejne wizyty lekarskie, wklejasz wyniki badań, USG.

Prowadzisz dla swojego dziecka pamiątkowy album np. z pierwszego roku życia, opisujesz w nim ważne wydarzenia, wklejasz zdjęcia i cenne pamiątki.

Ślub własnoręczne przygotowanie zaproszeń dla gości, tworzenie etykiet na stoły, księgę gości, kartki ślubne, podziękowania dla rodziców, tworzenie albumu ślubnego, ranek na zdjęcia itp.

Lifestyleprowadzenie osobistego dziennika, opisywanie swoich codziennych wydarzeń, anegdot, złotych myśli.

Dekoracja wnętrz formy silikonowe, masy plastyczne, stemple itd. Można wykorzystać w dekorowaniu wnętrz i tworzeniu ciekawych aranżacji, ramek na zdjęcia i bibelotów.

SCRAPBOOKING to: możliwość tworzenia kart okolicznościowych, zaproszeń, albumów, ramek na zdjęcia, folderów, pamiętników, kalendarzy i plannerów a także wielu innych. Wystarczą chęci, ścinki ozdobnych papierów i szczypta kreatywności. Wytnij, przyklej, narysuj i zamknij swoje wspomnienia w pięknej oprawie. Notuj w dzienniku i plannerze. Podaruj kartkę lub zaproszenie, które zrobisz własnoręcznie.  Możesz tworzyć swoje prace sama lub  wspólnie z rodziną, dziećmi czy przyjaciółmi. Jest to najlepszy pomysł na spędzanie wolnego czasu oderwanie się od życia w ciągłym biegu i  odstresowanie!

Scrapbooking – jak zacząć?

 

Więcej informacji o SCRAPBOOKINGU i niezbędne materiały znajdziesz na:

www.scrapbookingshop.pl

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀