Rosomag.pl » Styl życia » Czy można zakochać się w sex lalce? Silikonowa miłość XXI wieku

Miłość nie jedno ma oblicze, wiemy o tym nie od dziś. Walentynki, które zbliżają się wielkimi krokami będą dla niektórych wyglądały bardzo osobliwie… Bo kto powiedział, że uczuciem można darzyć tylko drugiego człowieka? Niektórzy najbardziej na świecie kochają swoje lalki!

Silikonowa miłość do grobowej deski

Nowy trend nadchodzi do nas z Japonii. Tam coraz częściej ludzie rezygnują z tradycyjnych związków partnerskich i małżeńskich na korzyść związków z lalkami. To nie są lalki podobne do dziecięcych, choć różnią się także od tych, które można dostać w sexshopie.

Lalki są naturalnej ludzkiej wielkości, wykonane z silikonu, anatomicznie wzorowane na kobiecym ciele. Przypominają wielkie lalki Barbie. Dopracowane są w szczegółach, mają zginające się ręce i nogi, niezwykle piękne twarze i włosy. Prawie kobieta…

Sex lalka

Lalki wzorowane są szczegółowo na kobiecej anatomii | fot. Real Doll

Niestety, lalka nie potrafi sama myśleć, nie ugotuje obiadu, nie da się z nią porozmawiać na temat sytuacji ekonomicznej w kraju czy obejrzanego w telewizji filmu.

Dlaczego więc właśnie ona?

Mężczyźni, którzy zdecydowali się zamieszkać z silikonową sex lalką, często opowiadają o rozczarowaniach, jakich doznali w swoim życiu prywatnym. Bolesne rozwody, separacja, rozstanie z dziećmi… Silikonowa kobieta nigdy ich nie porzuci, nie wyśmieje, nie będzie się kłócić. Jest uległa, zawsze godzi się na wszystko, czego mężczyzna chce, nie starzeje się… Ich zdaniem lalce nie tylko niczego nie brakuje, ale lepsza jest niż prawdziwa kobieta!

Nie tylko seks…

Sex lalka

Czy można zakochać się w lalce? Niektórzy twierdzą, że tak | fot. Real Doll

Japończycy twierdzą, że naprawdę kochają swoje lalki i nie chodzi tu tylko o seks, a najlepszym dowodem na to są związki z lalkami wirtualnymi, które także w kraju kwitnącej wiśni popularne. Kilka miesięcy temu media donosiły nawet o ślubie niejakiego Akihiko Kondo z wirtualną piosenkarką Hatsune Miku. Na samej ceremonii zaślubin reprezentowała ją malutka szmaciana lalka, którą pan młody zabrał ze sobą potem do domu, choć Akihiko przyznał, że Hatsune mieszka u niego już od dawna jako hologram wirtualnej postaci stworzony przez specjalne urządzenie. Choć taki ślub nie pociąga za sobą skutków prawnych, jest to coraz bardziej popularny model małżeństwa w Japonii.

Dlaczego tak się dzieje? Japończycy zwariowali na punkcie lalek

Tempo życia w Japonii jest coraz szybsze, atomizacja społeczeństwa coraz większa. Ludzie spędzają dużo czasu w pracy, coraz częściej też sięgają po elektroniczne i wirtualne rozrywki. Ich życie prywatne po prostu kuleje. Wyniki badań mówią, że przyrost naturalny w Japonii jest najmniejszy wśród wszystkich krajów rozwiniętych. Połowa dorosłych ludzi nie uprawia w ogóle seksu, można też spotkać tu coraz więcej osób do 30 roku życia, które nigdy go nie uprawiało.

Sex lalka

Dla zapracowanych Japończyków lalki coraz częściej stanowią substytut kobiety

Kultowi lalek sprzyja też wpływ filozofii taoizmu, dzięki któremu Japończycy wierzą, że każdy przedmiot martwy obdarzony jest wewnętrzną mocą, duszą (de). Dlatego też lalki są tu traktowane z szacunkiem. Ludzie dbają o nie prawie jak o dzieci, kupują im drogie sukienki, a zniszczonych nie wyrzucają do śmieci, ale wyprawiają im uroczyste pogrzeby.

Niektórzy mają w swych domach całą kolekcję silikonowych piękności. Na rynku pojawiają się także lalki dla kobiet, choć na razie mniej popularne… Jaka czeka nas przyszłość w tym świecie? Silikonowe małżeństwa i dzieci z probówki?