Jak sprawić, by Twoje swetry przetrwały więcej niż jeden sezon?
sweter szary

Jak sprawić, by Twoje swetry przetrwały więcej niż jeden sezon?

Swetry są niezbędne do przetrwania zimy! Jeśli jesteś typowym zmarzluchem, na pewno masz w szafie co najmniej kilka! Jednak swetry mają tendencję do mechacenia się, rozciągania, czy zaciągnięć, co sprawia, że często wytrzymują tylko jeden sezon. Jak sprawić, by służyły Ci dłużej? Sprawdź nasze porady!

Zawsze składaj swoje swetry – nigdy ich nie wieszaj!

Nie musisz prać swoich swetrów bardzo często – dzięki temu, że zazwyczaj nosi się je jako kolejną warstwę, nie stykają się bezpośrednio z ciałem. Jednak musisz pamiętać o właściwym sposobie przechowywania. Składaj je, a nie wieszaj! Na wieszaku swetry mogą stracić swój kształt – widać to najlepiej na swetrach z cienkich tkanin, które szybko rozciągają się lub pozostają na nich ślady po wieszaku.

Pierz ręcznie

Na pewno ręczne pranie swetrów nie należy do największych przyjemności, ale jeśli chcesz, by przetrwały dłużej – musisz o nie dbać. Jeśli nie wiesz, jak je uprać, służymy pomocą! Wywrócić swetry na lewą stronę i zamocz je w misce zimnej wody. Dodaj do niej odrobinę detergentu do wełnianych lub delikatnych tkanin i po praniu wypłucz znów w zimnej wodzie. Niektóre swetry wymagają prania chemicznego – upewnij się, co jestnapisane na metce Twojego!

Nie wykręcaj swetra po praniu

Jeśli zwykle po praniu ręcznym wykręcasz ubrania, by szybciej wyschły – nie rób tego w przypadku swetrów – przez to mogą szybciej się rozciągnąć! Aby sweter wysechł, połóż go na suchym ręczniku i rozłóż tak, by był płaski i w oryginalnym kształcie. Potem zwiń ręcznik w rolkę by pozbyć się nadmiaru wody. Następnie umieść sweter na kolejnym suchym ręczniku. Pod żadnym pozorem nie wieszaj swetra – ciężar wody może go rozciągnąć. Dzięki tym prostym trickom możesz przedłużyć życie Twoich swetrów i korzystać z nich przez kolejne sezony!

Zobacz najmodniejsze swetry

Najmodniejsze swetry

1. Medicine 2. Tommy Hilfiger 3. Missguided 4. MANGO

 

Najmodniejsze swetry

 1. Lacoste 2. Desigual 3. Noisy May 4. Hilfiger Denim

 

źródło: answear.com

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀