5 minut na miłość - Speed Dating - ROSOMAG.PL
speed dating 1

5 minut na miłość – Speed Dating

Czy można się poznać w kilka minut i po tym czasie się kimś zainteresować na tyle, by chcieć kontynuować znajomość? A może chodzi o zwykłą zabawę, która nie ma być kontynuowana w przyszłości? Czym jest Speed Dating?

Szybkie randki – Speed Dating

Speed Dating jest w Polsce coraz bardziej popularny. W każdym większym mieście można znaleźć kluby czy knajpki, w których odbywają się takie imprezy. Speed Dating, jak sama nazwa wskazuje polega na szybkiej randce. Podczas 2 godzinnego spotkania, możemy zapoznać się z kilkunastoma osobami, porozmawiać z nimi, nawiązać nowe znajomości lub podziękować i przejść do kogoś innego.

Oczywiście zdania są jak zawsze podzielone. Jedni uważają, że jest to świetna zabawa, która pozwala na wyjście z domu i poszerzenie grona znajomych. Dodatkowym atutem jest to, że jeśli nie mamy ochoty z kimś rozmawiać, nie ma między nami „chemii”, nie musimy udawać, że zostawiliśmy włączone żelazko, tylko zmieniamy partnera.

Minusem, wg. internautów, jest to, że ludzi traktuje się jak towar. Ocenia się każdego po „okładce” i po bardzo krótkim czasie stwierdza, że nie są warci naszego zainteresowania. Niektórzy twierdzą, że jeżeli mamy czas jedynie na „Speed Dating”, to nie mamy czasu na poważny związek, więc po co w ogóle szukamy partnera.

Speed dating
Czy 5 minut wystarczy aby dać sobie szansę na miłość?

Alison Lenton z Uniwersytetu w Edynburgu przeprowadziła badania dotyczące Speed Dating. Dowodzą one, że mogą być przyczyną stanów depresyjnych, ponieważ podczas takich spotkań liczy się przede wszystkim wygląda a nie osobowość. Jeżeli na spotkanie przyjdzie wiele osób, wiadomym będzie, że będziemy rozmawiać jedynie z osobami, które podobają nam się wizualnie, natomiast jeśli mamy ograniczone pole wyboru, bardziej zwrócimy uwagę na osobowość.

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi. Niezależnie od tego, czy pójdziemy do klubu na dyskotekę, czy na Speed Dating, to wiadomym jest, że podejdziemy do osoby, która nam się podoba i to właśnie do niej zagadamy. Jest to naturalne, że ciągniemy do osób, które fizycznie nas do siebie przyciągają i dopiero później poznajemy osobowość. Jednak jeśli się okaże, że charakter nam nie odpowiada to i tak nie będziemy w stanie się dopasować i Speed Dating nie ma tu nic do rzeczy.

PS. Idę sprawdzić, kiedy odbywają się najbliższe spotkania ;)

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀