Masz bloga? Promuj go u nas za darmo i zarabiaj na tym! kliknij            Rosoklub - zobacz jak wiele zyskujesz! kliknij

Są takie zawody, których popularność maleje, ale są też takie, które możemy nazwać zawodami na topie, rozwijającymi się, mającymi przed sobą świetlaną przyszłość. Jednym z tych ostatnich z pewnością jest trener personalny

Wymagania wobec trenerów personalnych

Trenerem personalnym nie może bynajmniej zostać każda osoba, która nie ma większej styczności z treningiem fizycznym, nie ma stosownego doświadczenia. Dlatego też w kursach na trenerów personalnych zazwyczaj biorą osoby, które piastują funkcję instruktorów fitness czy też innych zawodów związanych z treningiem fizycznym. Mówiąc o wymogach wobec przyszłych trenerów personalnych możemy mówić o:

  • wymogach formalnych,
  • wymogach mentalnych,

Mówiąc o wymogach formalnych możemy wskazać na konieczność posiadania stosownego doświadczenia, posiadania stosownej wiedzy na temat ćwiczeń fizycznych, na konieczność posiadania stosownego wykształcenia. Jednocześnie też, jeśli mówimy o wymogach mentalnych, to sprawa jest nieco bardziej zawiła. Chodzi tutaj o pewne predyspozycje, o umiejętność właściwego podejścia do klienta, a ten może być bardzo różny, może mieć bardzo zróżnicowane potrzeby, zróżnicowane oczekiwania.

Kim jest trener personalny?

trening


R E K L A M A

Zanim ktoś podejmie decyzję o tym, aby uczestniczyć w kursie na trenera personalnego, musi zdać sobie sprawę z tego, że jest to zawód trudny. Wymagania wobec trenera osobistego są spore. Przede wszystkim musi on oczywiście znać zasady treningu fizycznego, musi posiadać umiejętność doboru właściwego treningu do osiągnięcia założonego celu, oczekiwanego przez klienta celu. Trener personalny to osoba, która musi posiadać wiedzę na temat prawidłowego żywienia, na temat różnych diet. Bez wątpienia trener personalny jest osobą, która jest również psychologiem, który musi potrafić wpłynąć na klienta, musi potrafić go właściwie zmotywować do wysiłku fizycznego. Bez tych elementów, bez tych umiejętności nie ma mowy o tym, aby móc zostać skutecznym trenerem personalnym.

Dlatego też mówiąc o kursach trenerskich, kursach na trenerów personalnych, musimy wskazać na to, że uczestniczyć w nich mogą osoby predysponowane do tego zawodu. Poza tym musimy wskazać na konieczność posiadania stosownego doświadczenia. W kursie na trenera personalnego nie mogą uczestniczyć laicy, nie mogą osoby niemające doświadczenia w ćwiczeniach, w prowadzeniu treningów. Trener personalny to bardzo odpowiedzialna funkcja, a biorąc pod uwagę rosnącą popularność tego zawodu, kursy powinny być profesjonalnie prowadzone.

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał 🙂 W tym miejscu, jeśli chcesz, zapraszamy Cię na wyjątkowo korzystne zakupy! Jeśli jesteś kobietą sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy tutaj. Panom polecamy miejsce tutaj. Dla Twojego dziecka - dziewczynka tutaj, chłopiec tutaj. Wszystko dla Twojego domu tutaj.

 
The following two tabs change content below.
Pasjonat sportu oraz zdrowego trybu życia. Na co dzień zajmuję się układaniem planów dietetycznych oraz treningami personalnymi. Swoją wiedzę zdobywałem na AWF we Wrocławiu, jednak wciąż się uczę, by być jak najlepszym specjalistą w swej dziedzinie.

Ostatnie wpisy bartekm (zobacz wszystkie)