Tunel aerodynamiczny w Polsce! - ROSOMAG.PL
tunel aerodynamiczny w Polsce

Tunel aerodynamiczny w Polsce!

Kilka tygodni temu oglądając jeden z programów rozrywkowych natknęłam się na informację o coraz bardziej popularnej rozrywce, która pozwala unieść się nad ziemią. Dosłownie! Jeżeli marzyliście tak jak ja o tym, by móc unosić się swobodnie w powietrzu i latać niczym ptak, to macie taką możliwość. Płacąc odpowiednią sumę możecie bowiem odbyć lot w tunelu aerodynamicznym. To fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby poczuć stan nieważkości, ale skok ze spadochronem i wyskakiwanie z samolotu jest dla nich zbyt przerażającą opcją

Tunel aerodynamiczny w Polsce

Ogólnie rzecz ujmując tunel aerodynamiczny, to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy. Tunel ma zazwyczaj średnicę 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza. Zamontowane są w nim wentylatory o mocy 1,4MW, które wytwarzają jednorodny strumień powietrza. Wytwarza on wiatr o prędkości 280 km/h. Jest on silny na tyle, aby utrzymać dorosłego człowieka (nawet tego o pełniejszych kształtach) w powietrzu, symulując efekt swobodnego spadania.

free fly 2
Tunel aerodynamiczny gwarantuje niezapomniane wrażenia | fot. freeflycenter.com 

Latać może praktycznie każdy kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych i co najważniejsze, kto się nie boi!:) Nie tylko dorośli, ale w niektórych tunelach również dzieci powyżej 3. roku życia. Przed takim lotem odbywa się krótkie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedniego ułożenia ciała w tunelu. Wszystko pięknie brzmi, ale sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje…Utrzymanie prawidłowej pozycji to nie lada wyzwanie, podczas którego zaangażowane są liczne partie mięśni. Na szkoleniu dowiadujecie się jak znaleźć swój środek ciężkości, co jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać możliwości tunelu. Po kilku minutach lotu w specjalnym kombinezonie, ochraniaczach na łokcie i kolana, kasku i rękawiczkach odezwą się w Waszym ciele mięśnie, o których istnieniu nie mieliście nawet pojęcia!:)

Pierwszy tunel aerodynamiczny w Polsce powstał niedaleko Warszawy – na granicy z Ożarowem Mazowieckim. Wiem także o tunelu w Lesznie w województwie wielkopolskim. Myślę, że jest to świetny pomysł na sprawienie przyjemności sobie, ale i innym. Większość z Was byłaby pewnie podekscytowana na myśl, że ktoś sprawił Wam taki „powietrzny” prezent. Niestety zabawa nie jest tania. Ceny wahają się od 100 do nawet 700 zł. Za dwa, trzy loty (jeden trwa zazwyczaj 60 sekund) musimy zapłacić ponad 200 zł w zależności od miejsca. Oczywiście można skorzystać z licznych promocji i zniżek okresowych, więc może warto? Jak myślicie? Może macie już podobne doświadczenia?;)

Wszystkim, którzy już spróbowali swoich sił gratuluje i pytam o wrażenia, a tym, którzy mają to dopiero przed sobą (tak jak ja) życzę powodzenia i niech moc będzie z Wami!:)

Kobiece libido

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀